Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 17 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відповідно до Статуту територіальної громади міста міською символікою міста є герб, прапор та печатка, затверджені рішенням міської ради від 27.08.2015. Порядок їх використання визначається Положенням.

Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитись до міської символіки.


Офіційний герб міста Ромни Сумської областіОпис: на зеленому полі золотий хрест із розширеними раменами на ступінчатій підставці, справа від нього (тобто зліва від глядача) золота 6-променева зірка, зліва – срібний півмісяць, внизу – золота літера “Р”. Щит, відповідно до системного підходу, вписаний в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що вказує на статус поселення. Голгофський хрест, продовжуючи багатовікову традицію Київської Русі, вказує на роль Ромен як давнього укріплення та є символом пам`яті про захисників міста; зірка та півмісяць є знаками вічності і стабільності, літера “Р” відображає назву поселення.


ПРИМІТКА: у 1782 році Російською Імператрицею Катериною ІІ було змінено герб міста, у якому нащиті французської форми на зеленому полі зображено мальтійський хрест на двоступінчатому підвищенні прямокутної форми. У кінці ХVІІІ ст. герб Ромен у такому вигляді функціонував до початку ХХ ст.
ПРИМІТКА: у радянський період рішенням Роменського міськвиконкому від 12.03.1980 було затверджено новий герб міста, у якому на щиті французської форми, поділеного горизонтально двома золотавими стрічками на три частини, з яких: у верхній на чорному тлі напис “Ромни” золотими буквами; в середині на червоному полі квітки ромену (ромен-цвіту, ромашки), центр якої має форму шестерні; в нижній золоті коромисляні терези на зеленому тлі.


Офіційний прапор міста Ромни Сумської областіОпис: квадратне полотнище, на зеленому тлі жовтий хрест на ступінчатій підставці, обабіч якого жовта 6-променева зірка (від древка) та білий півмісяць (з вільного краю), внизу – жовта літера “Р”.
 
 
 
 
 Офіційна печатка міста Ромни Сумської областіОпис: кругла форма діаметром 50 мм, її центрі зображено герб міста, по колу напис «ПЕЧАТКА МІСТА РОМНИ.

ПРИМІТКА: печатка міста призначається для неофіційного використання (скріплення Почесної грамоти, вітальних листів, подяк тощо).
 
 
 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa