Ромни - офіційний сайт міста :: Символіка міста

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 23 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відповідно до Статуту територіальної громади міста міською символікою міста є герб, прапор та печатка, затверджені рішенням міської ради від 27.08.2015. Порядок їх використання визначається Положенням.

Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитись до міської символіки.


Офіційний герб міста Ромни Сумської областіОпис: на зеленому полі золотий хрест із розширеними раменами на ступінчатій підставці, справа від нього (тобто зліва від глядача) золота 6-променева зірка, зліва – срібний півмісяць, внизу – золота літера “Р”. Щит, відповідно до системного підходу, вписаний в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що вказує на статус поселення. Голгофський хрест, продовжуючи багатовікову традицію Київської Русі, вказує на роль Ромен як давнього укріплення та є символом пам`яті про захисників міста; зірка та півмісяць є знаками вічності і стабільності, літера “Р” відображає назву поселення.


ПРИМІТКА: у 1782 році Російською Імператрицею Катериною ІІ було змінено герб міста, у якому нащиті французської форми на зеленому полі зображено мальтійський хрест на двоступінчатому підвищенні прямокутної форми. У кінці ХVІІІ ст. герб Ромен у такому вигляді функціонував до початку ХХ ст.
ПРИМІТКА: у радянський період рішенням Роменського міськвиконкому від 12.03.1980 було затверджено новий герб міста, у якому на щиті французської форми, поділеного горизонтально двома золотавими стрічками на три частини, з яких: у верхній на чорному тлі напис “Ромни” золотими буквами; в середині на червоному полі квітки ромену (ромен-цвіту, ромашки), центр якої має форму шестерні; в нижній золоті коромисляні терези на зеленому тлі.


Офіційний прапор міста Ромни Сумської областіОпис: квадратне полотнище, на зеленому тлі жовтий хрест на ступінчатій підставці, обабіч якого жовта 6-променева зірка (від древка) та білий півмісяць (з вільного краю), внизу – жовта літера “Р”.
 
 
 
 
 Офіційна печатка міста Ромни Сумської областіОпис: кругла форма діаметром 50 мм, її центрі зображено герб міста, по колу напис «ПЕЧАТКА МІСТА РОМНИ.

ПРИМІТКА: печатка міста призначається для неофіційного використання (скріплення Почесної грамоти, вітальних листів, подяк тощо).
 
 
 

 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa