Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (ІНФОГРАФІКА)

Окремі аспекти впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання  територіальних громад»  

Методика формування спроможних територіальних громад (ІНФОГРАФІКА)

Презентація Методики формування спроможних територіальних громад

Дорожня карта створення спроможних громад

Практичний посібник з питань формування спроможних територіальних громад

Мапа Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області

ПАСПОРТ Роменської міської ради, до складу якої входять місто Ромни, село Колісникове, селище Лучки

Розпорядження міського голови м. Ромни від 01.02.2017 Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст

Розпорядження міського голови м. Ромни від 23.02.2017 Про проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад

Рішення Роменської міської ради 22.02.2017 Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад


 
24.04.2017

Звіт про проведення громадських обговорень щодо формування об’єднаних територіальних громад міста Ромни

Урядом 1 квітня 2014 року  була  схвалена  Концепція  реформування місцевого  самоврядування  та  територіальної  організації  влади  в  Україні (розпорядження КМУ №333-р– далі Концепція) та затверджено План заходів з її реалізації(розпорядження КМУ №591-р від18.06.2014).  Відповідно  до  цього  плану  було  внесено  зміни  до  Бюджетного  та Податкового  кодексів  України,  якими  здійснено  перший  етап  бюджетної децентралізації. Так, зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності через механізм  переходу  бюджетів  об’єднаних  громад  на  прямі  міжбюджетні відносини з державним бюджетом. У разі об’єднання такі громади наділяються повноваженнями  та  ресурсами,  як  у  міст  обласного  значення.  Натомість територіальні  громади,  які  не  візьмуть  участь  у  об’єднанні,  залишаються осторонь  цього  процесу  та  позбавляються  права  на  виконання  делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування в селах, селищах,  містах  районного  значення,  що  не  об’єдналися.  Отже,  об’єднання територіальних  громад  є  запорукою  переходу  місцевого  самоврядування  на якісно новий рівень. 

Відповідно до напрямку політичного та економічного  вектору розвитку країни в цілому, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» міський голова видав розпорядження від 01.02.2017 № 12-ОД «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст», згідно з яким ініціював створення об’єднаної територіальної громади із центром у місті Ромни. 

Відповідно до даного розпорядження відділом з питань внутрішньої політики підготовлено проект рішення сесії «Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад», який був підтриманий депутатами на черговій сесії.  Згідно з рішенням сесії від 22.02.2017 «Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад» міським головою видане розпорядження  від 23.02.2017 № 26-ОД «Про проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад» у якому (згідно з Законом України) визначено час, дата та форма проведення громадських обговорень, затверджений план проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

З метою створення нормативно-правової бази для реалізації законного права мешканців територіальної громади міста Ромни Сумської області на участь в обговоренні ініціативи, перспектив, наслідків і прийнятті рішень з питання добровільного об’єднання територіальної громади міста Ромни Сумської області з суміжними територіальними громадами, взаємодії органів місцевого самоврядування, що враховує взаємні інтереси та виключає виникнення соціальних конфліктів з 23.02.2017 по 17.03.2017 проведено громадські обговорення з даного питання. Предметом даного громадського обговорення є ініціатива міського голови, заявлена  відповідно до ст. 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Під час проведення обговорення відділ з питань внутрішньої політики  ставив перед собою для вирішення ряд завдань, а саме:

- інформування громадськості про ініціативи та пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальної громади міста Ромни Сумської області  з суміжними територіальними громадами;

- з’ясування громадської думки з предмету та питань, що виносяться на громадське обговорення;

- прийняття рішення з обговорюваного питання.

Згідно з планом 27.02.2017 року проведена нарада – навчання з керівниками навчальних закладів, головами квартальних комітетів. Також ініціатива міського голови була обговорена та підтримана у колективах закладів та установ міста, всього проведено 39 нарад, у яких взяли участь 1115 громадян. Головами квартальних комітетів на територіях своїх кварталів було проведено засідання, у яких взяли участь 349 мешканців міста, проведено анкетування серед жителів ( 136 осіб).  Під час проведення обговорення було вислухано та взято до відома думку 1252 мешканців міста.  В підтримку ініціативи міського голови висловилися 1244 жителі.

Під головуванням секретаря міської ради за участю громадськості міста, засобів масової інформації 17.03.2017 підведено підсумки громадських обговорень. У засіданні взяли участь 35 осіб прийнято рішення підтримати ініціативу міського голови про створення об’єднаної територіальної громади саме з центром у місті Ромни та рекомендувати депутатам міської ради прийняти відповідні рішення на черговій сесії.

22.03.2017 депутатами міської ради підтримано ініціативу міського голови  (рішення сесії від 22.03.2017 «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад»).

Станом на 28.03.2017 розроблені звернення міського голови до сільських голів суміжних громад.

У подальшому заплановано продовжити проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення шляхом розміщення публікацій в друкованих засобах масової інформації та провести виїзні наради, засідання за участю мешканців сільської місцевості.

Враховуючи необхідність продовжити роботу розпорядження міського голови від 01.02.2017 № 12-ОД «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст» пропоную залишити на контролі. Враховуючи те, що завершено обговорення з даного питання та підведені підсумки розпорядження міського голови від 23.02.2017 № 26-ОД «Про проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад» пропоную зняти з контролю.

 

23.02.2017


Обговорення питання  щодо формування об’єднаних територіальних громад міста Ромни


На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розпорядження міського голови від 23.02.2017 № 26-ОД «Про проведення громадського обговорення щодо  добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст», з метою забезпечення  гласності, відкритості та прозорості діяльності роботи виконавчого комітету Роменської міської ради, налагодженню   системного   діалогу  органів  виконавчої  влади  з громадськістю, підвищенню якості  підготовки  рішень  з  важливих питань    суспільного життя з урахуванням громадської думки з даного питання  з 23.12.2017 по 17.03.2017 відбудуться консультації з громадськістю щодо доцільності створення територіальної громади.

Усі бажаючі з 23.02.2017 по 17.03.2017 можуть надавати пропозиції щодо вирішення даного питання  на адресу: б-р. Шевченка, 2., к. 19 або на електронну адресу romnyvp@ukr.net.

Контактна особа: головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики Бондаренко Ольга Сергіївна, тел. (05448) 5-32-78

Результати проведення громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному сайті міста, сторінка «Консультування з громадськістю».

Керуючий справами
виконкому                                                                                                   Л.Г. Сосненко
 
18.12.2015
 
Децентралізація і комунікація: шляхи посилення взаємодії влади і суспільства на місцевому рівні

Сьогодні місто Ромни у рамках проекту Gov.Comms.Ua Українського кризового медіа-центру об’єднало однодумців з метою підвищення стандартів комунікацій органів публічної влади України. За сприяння депутатів Роменської міської ради Валентина Бондаренка та Юлії Магденко громада міста мала змогу обмінятися думками та винайти нові механізми взаємодії.

Хедлайнерами заходу виступали: координатор проекту Gov.Comms.Ua Українського кризового медіа-центру Ярина Журба; експерт з питань місцевого самоврядування, голова Центру громадянських ініціатив Віталій Загайний; експерт офісу реформ у Сумській області Борис Строченко; заступник Роменського міського голови Тетяна Головко.

У ході семінару обговорили ряд питань, зокрема: розвиток місцевого самоврядування нової якості, децентралізація у Сумській області: виклики та можливості, роль комунікації у становленні місцевого самоврядування нової якості. Найбільше дебатів викликав проект бюджету на 2016 рік та можливі зміни у податковому законодавстві.

Підводячи підсумки, учасники семінару дійшли висновку, що інформації не буває вдосталь – процес комунікації має тривати постійно, тільки тоді громада розвиватиметься як одне ціле.
 
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa