Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Чт, 4 червняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

 

28.12.2015
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ
Право на отримання недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера
Пенсія, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті пенсіонера, незалежно від дати смерті.                                                                                                                        

Протягом шести місяців від дня смерті пенсіонера недоотримана пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з померлим на день його смерті.                                                                                                              

До органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються: відповідна заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки, та документи про спільне проживання з померлим.

До документів, що підтверджують родинні стосунки належать: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідка про склад сім’ї або рішення суду.

До документів, що підтверджують проживання разом з пенсіонером на день його смерті належать: паспорт, довідка уповноважених органів з місця проживання, у тому числі органів місцевого самоврядування або інші документи.

Непрацездатні члени сім’ї, які знаходились на утриманні померлого пенсіонера, надають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такій категорії недоотримана пенсія виплачується незалежно від факту спільного проживання з померлим пенсіонером.

Якщо одночасно за недоотриманою пенсією звертається декілька членів сім’ї, то належна сума ділиться між заявниками порівну.

У разі відсутності  документів, які підтверджують факт родинних стосунків чи проживання разом, недоотримана пенсія входить до складу спадщини. Свідоцтво про право на спадщину оформляється нотаріусами відповідно до діючого законодавства.

Недоотримана пенсія виплачується разовим дорученням через відділення поштового зв’язку.
 
Навчання, вагітність чи служба у війську. Це страховий стаж?
З 1 січня 2004 року почався відлік, коли для нарахування пенсії потрібен лише страховий стаж. Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.

Що належить до страхового стажу сьогодні?

Період військової строкової служби належить до страхового стажу. Чому? Тому що Міністерство оборони України сплачує за строковиків внески.

Період перебування на обліку у центрі зайнятості належить до страхового стажу. Це єдина категорія громадян, за яких страхові внески не сплачують, але  стаж у них є.

Декретна відпустка. Насправді, юридично, є дві різні відпустки.  Перша називається – відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами. Вона розпочинається за 70 днів до пологів та закінчується, як правило, через 56 днів після пологів. Друга –  це відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вона розпочинається з 57-го дня після пологів і закінчується, коли дитині виповнилося три роки.

Отож період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку належить до страхового стажу. Чому? Тому що управління соціального захисту сплачує за маму внески. Стаж є.

Мама може продовжити собі відпустку й не виходити на роботу, аж допоки дитині не виповниться 6 років. Вона має на це право. Однак… Увага! Допомоги після трьох років, мама не одержує. Єдина перевага: за нею зберігається робоче місце. Цей період не належить до страхового стажу, оскільки управління соціального захисту не сплачує за маму внески. Відповідно, стажу немає. 

Складніше з відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами. Жінкам, які народжували в період з 1 січня 2004 року до травня 2013 року,  час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тобто 4 місяці, до страхового стажу не зараховували. В травні 2013 року Верховна Рада України внесла зміни до законодавства, змусивши роботодавця в цей особливий час сплачувати за жінку страхові внески. Відповідно з травня 2013 року стаж у таких випадках є.

Студентам зараховували трудовий стаж до 1 січня 2004 року.  Однак від початку 2004 року навчання до страхового стажу не належить. Чому?  Тому, що навчальні заклади не сплачують за своїх студентів страхові внески. Відтак, стажу  з 2004 року у них немає. Але є альтернатива – самостійно сплачувати єдиний внесок на підставі добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пенсійний фонд України інформує
Станом на 28 грудня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  грудень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 38677,61 тис. грн., або 100 %.
17.12.2015
 
Пенсійний фонд України інформує
Станом на 15 грудня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  грудень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 20901,34 тис. грн., або 53,97 %.


Пенсійний фонд інформує
Відповідно до пункту 15 статті 28 Закону України «Про місцеві вибори» (від 14.07.2015 №595-VIII) оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Враховуючи зазначене, отримання пенсіонерами на місцевих виборах доходу (заробітна плата; оплата праці членів виборчих комісій за роботу в день виборів і в дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів; одноразова грошова винагорода членам виборчих комісій) не є підставою вважати пенсіонерів працюючими та не позбавляє їх права  на одержання пенсій, доплат, надбавок, підвищень, що призначаються непрацюючим одержувачам пенсій, тобто у повному обсязі.

До речі, пенсіонери, які працювали у виборчих комісіях, зобов’язані все одно повідомляти управління Пенсійного фонду про факт їх працевлаштування та надати копію документу, що підтверджує роботу на місцевих виборах. 

26.11.2015
Управління Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі інформує
Продовжується проведення передплати періодичного видання Пенсійного фонду України - газети «Пенсійний кур’єр» на 016 рік.

Місія газети:

1) інформаційне забезпечення реалізації державної політики у сфері пенсійного та соціального забезпечення населення;

2) висвітлення діяльності ПФУ та його органів, надання юридичних консультацій на сторінках газети;

3) інформування громадськості про суспільно-значущі події в житті країни та світу, Фонду та його соціальних партнерів.

На сторінках газети  висвітлюється оперативна інформація щодо стану фінансування та виплати пенсій; актуальні питання соціального захисту населення; теми, що стосуються сфери соціально-економічної життєдіяльності суспільства. Видання також містить методичні рекомендації для кадровика, юриста та бухгалтера, відповіді фахівців Пенсійного фонду, інших відомств та організацій на запитання читачів.

Саме простота й доступність викладу тем, різноманітність та актуальність матеріалів викликає  попит та зацікавленість цільової аудиторії.

Серед переваг «Пенсійного кур’єра» можна виділити його вартість та стовідсоткову гарантію безоплатної доставки.
Індекс газети «Пенсійний кур’єр» – 06840
Передплатна ціна  газети   на  місяць            –    9 грн. 34 коп., 
                                              на  квартал        –  28 грн. 02 коп.,
                                              на  півріччя        –  56 грн. 04 коп.,
                                              на рік                  112 грн. 08 коп.

Передплату на 2016 рік необхідно провести до 05 грудня 2015 року.

Про проведену передплату просимо повідомити управління у телефонному режимі (тел. 51603).


Завчасно дякуємо,

З  повагою

Управління Пенсійного фонду в м. Ромнах

та Роменському районі

Пенсія через банк – це вигідно та сучасно


Пенсійний фонд України здійснює виплату пенсій та грошової допомоги, як через поштові відділення, так і через банківські установи. Адже, згідно чинного законодавства,пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

Пенсіонери самі визначають форму отримання своєї пенсії чи  грошової допомоги, самостійно обираючи уповноважений банк, де відкривають поточний рахунок.

На теперішній час банківські установи здійснюють виплату пенсій як у банкоматах за допомогою пластикових карток, так і безпосередньо в своїх відділеннях з відміткою про рух пенсійних коштів в ощадних книжках пенсіонерів.

Одержувачі, за першою вимогою, можуть отримувати належні суми пенсій відразу після їх зарахування на поточні рахунки протягом робочого часу установи банку.Крім того, цей вид виплати пенсій значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху, забезпечує використання за цільовим призначенням та зменшує витрати Фонду.

Виплату пенсій здійснюють тільки надійні банки. Відбір яких здійснює спеціальна конкурсна комісія, до складу якої залучено відповідальних працівників Міністерства фінансів, Міністерства праці та соціальної політики, Національного банку та Пенсійного фонду України. Конкурсна комісія ретельно розглядає висновки Національного банку України щодо фінансового стану банків,  аналізує їх діяльність з виплати пенсій та грошової допомоги, додержання чинного законодавства та приймає рішення про подовження або припинення співпраці з кожним окремим банком щодо обслуговування поточних рахунків пенсіонерів. Вирішальне значення мають фінансові показники діяльності банків, кількість відкритих пенсійних рахунків та якість обслуговування пенсіонерів.

Виплата пенсій в такий спосіб може здійснюватись банками, які визнані переможцями конкурсу на право проведення відповідних грошових операцій,  та з якими Пенсійний фонд та Мінпраці уклали відповідні угоди про порядок здійснення виплати пенсій з визначенням санкцій за недотримання ними договору перед одержувачами.

Пенсійний фонд України, в свою чергу, здійснює систематичний контроль за коштами, які спрямовані на виплату пенсій. Пенсійні кошти перераховуються тільки тим банкам, які гарантують їх своєчасну виплату пенсіонерам.

Тому ймовірність виникнення проблем у пенсіонера з банком мінімальна.

Виплата пенсії через поточні рахунки у банках встановлена з 4 по 25 число кожного місяця щоденно.

Переваги обслуговування через пенсійні рахунки в банківських установах можуть оцінити всі учасники процесу: банки одержують приплив капіталу за рахунок пенсійних виплат, а управління Пенсійного фонду в свою чергу, щомісяця заощаджує значні кошти. Та найбільшу вигоду з цього має пенсіонер, який зможе:

1) одержати пенсію в будь-який зручний час у відділенні банку або через банкомат;

2) зняти з поточного пенсійного рахунка як усю, належну йому суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід);

3)  надається можливість сплатити за комунальні послуги, поповнити рахунок мобільного телефону, тощо.

4) пластикова картка забезпечує цілодобовий доступ до пенсійного рахунку через систему банкоматів на всій території України;

5) за допомогою пластикових карток пенсіонер може здійснити безготівкові розрахунки за послуги та за придбані товари в магазині;

6) 
інформація про здійснені банківські операції конфіденційна, тому розмір пенсії відомий тільки пенсіонеру – клієнту обраного ним банку.

Тож, якщо пенсіонер виявив бажання скористатися сучасною формою отримання пенсії і самостійно обрав банк, управління Пенсійного фонду в м. Ромнах та Роменському районі нагадує, що заяву про виплату пенсій в даному банку можна подати як безпосередньо в його відділенні, так і в управлінні Фонду за адресою: м. Ромни, вул. Гетьмана Мазепи, 3, каб. 1, 2; тел. 3-18-75. До заяви додаються копії паспорту, пенсійного посвідчення та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.


Шановні пенсіонери!
Вибір щодо способу отримання пенсії завжди залишається за Вами. Незалежно від того, надасте Ви перевагу обслуговуванню в установі банку чи вирішите скористатися послугами поштового відділення, головним є те, що пенсія має бути виплачена вчасно і в повному обсязі. 

Стеж за своєю пенсією через інтернет


Для покращення якості та оперативності обслуговування громадян та для подальшого впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері Пенсійним фондом України було створено новітній інтернет-ресурс за адресою:

http://portal.pfu.gov.ua

В будь-який час, маючи доступ до мережі Інтернет, без відвідування територіальних управлінь Пенсійного фонду кожна працююча особа має можливість ознайомитись зі своїми індивідуальними даними щодо заробітної плати та страхового стажу, а пенсіонер має можливість переглянути особисті пенсійні виплати.

До останнього часу аби дізнатися розмір пенсії та вирішити інші проблемні питання пенсійного забезпечення літній людині доводилося особисто відвідувати місцеве відділення Пенсійного фонду. І добре, якщо воно розташоване недалеко від місця проживання. Інакше треба витрачати кошти на дорогу до установи і після перебування  на прийомі у потрібного фахівця добиратися назад додому. Звісно, людей похилого віку все це дуже виснажує, та до останнього часу в них просто не було іншого виходу.

Після створення веб-порталу ПФУ все істотно змінилося. Кожна застрахована особа — як пенсіонер, так і працююча людина, попередньо зареєструвавшись у базі даних цього електронного ресурсу, може щомісяця отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку. За допомогою такої інформації працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і, якщо буде така потреба та у разі виникнення проблем, висловити свої зауваження. Пенсіонери ж мають змогу регулярно отримувати інформацію з власної пенсійної справи, де вказано вид та суму призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових належних їм коштів, цільової грошової допомоги, індексації та інших виплат, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію та іншу корисну інформацію, для отримання якої раніше доводилося витрачати чимало часу та зусиль.

Зареєструватися на порталі зовсім нескладно. Та все ж таки доведеться один раз відвідати управління Пенсійного фонду, аби особисто написати заяву та отримати індивідуальний пароль для входу на цей ресурс. Для цього при собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, а також, за наявності, пенсійне посвідчення або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Потрібно зауважити, що відповідно до законодавства про захист персональних даних користувач веб-порталуотримує інформацію без зазначення особистих даних, що унеможливлює ризик неправомірного використання отриманої інформації іншою особою.

Надання електронних послуг здійснюється органами Пенсійного фонду України для користувачів послуг безоплатно.

Відгуки громадян, що вже користуються послугами даного інтернет-ресурсу, позитивні, а підтвердженням його зростаючої популярності є  постійне збільшення кількості користувачів веб-порталу, які отримали необхідну інформацію чи консультації у зручному для себе форматі, оскільки це швидко, доступно і дуже сучасно.


Управління Пенсійного фонду в м. Ромнах
та Роменському район

Пенсійний фонд України інформує


Станом на 26 листопада 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  листопад місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 38873,36 тис. грн., або 100,00 %.
 
18.11.2015
Пенсійний фонд України інформує
Станом на 16 листопада 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  листопад місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 22474,71 тис. грн., або 57,82 %.
 
27.10.2015
Пенсійний фонд України інформує
Станом на 26 жовтня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за   жовтень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 41481,00 тис. грн., або 100 %.
 
16.10.2015
Пенсійний фонд України інформує
Станом на 15 жовтня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за   жовтень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 22538,78 тис. грн., або 54,33 %.
30.09.2015

Пенсійний фонд України інформує


Станом на 25 вересня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за   вересень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 36281,01 тис. грн., або 100 %.
 
16.09.2015

Пенсійний фонд України інформує

Станом на 15 вересня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за вересень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 19718,03 тис. грн., або 54,35 %.

15.08.2015


Пенсійний фонд України інформує


Станом на 26 серпня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за серпень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 36517,56 тис. грн., або 100 %.

14.08.2015

Пенсійний фонд України інформує

Станом на 14 серпня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за серпень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 18872,72 тис. грн., або 51,68 %.
27.07.2015

Пенсійний фонд України інформує


Станом на 27 липня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за липень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 36738,48 тис. грн., або 100 %. 
16.07.2015

Пенсійний фонд України інформує

Станом  на 15 липня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м.Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за  липень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі  19742,68тис. грн.,або 53,86%.
 
      
25.06.2015

Пенсійний фонд України інформує

Станом на 25 червня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за червень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 36835,19 тис. грн., або 100 %.
      
25.05.2015

Пенсійний фонд України інформує

Станом на 25 травня 2015 рокууправлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі завершено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за травень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 36773,10 тис. грн., або 100 %.   
18.05.2015
Пенсійний фонд України інформує

Станом на 18 травня 2015 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському районі проведено фінансування виплати пенсій пенсіонерам міста Ромни та Роменського району за травень місяць 2015 року на загальну суму коштів, спрямованих на їх забезпечення, в розмірі 25709,41 тис. грн., або 69,91 %.
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa