Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

Реабілітація дітей-інвалідів – ще досить молода сфера, особливо це стосується соціально-побутової та психолого-педагогічної реабілітації.

Рішенням сесії Роменської міської ради від 12.01.2007 в м. Ромни на базі відділення ранньої соціально-побутової та медичної реабілітації дітей-інвалідів територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян було створено Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Директор центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів – Наталія Анатоліївна Осауленко, тел.: 2-26-45., факс: 2-26-45. Офіційна адреса центру – м. Ромни, вул. Пушкіна, 25, електронна адреса: reharomny@mail.ru.

Фактичну діяльність центр розпочав в травні 2007 року.

Основні принципи реабілітаційного процесу – це його систематичність і безперервність. Зрозуміло, що батьки (в кого є така можливість) намагаються оздоровлювати своїх дітей в реабілітаційних центрах. Але це тимчасово, бо як відомо путівка триває від 14 і максиму до 45 днів. А щоб усі ті здобутки і в фізичному стані, і в соціальній адаптації не втратилися, потрібно їх удосконалювати, йти далі. Тому такі заклади в кожному місті (навіть невеличкому), як наші відділення є невід’ємною складовою індивідуального реабілітаційного плані кожної дитини.

На 01.07.2008 року на обліку центру реабілітації перебуває 58 дитина віком від 3 до 18 років. За 6 місяців 2008 року реабілітаційні послуги отримало 23 дітей. З них, із захворюванням по зору – 3 чол., з вадами слуху – 4 чол., з захворюваннями опорно-рухового апарату – 9 чол., лише з інтелектуальними вадами – 1 чол., з іншими вадами – 6 чол. Курс реабілітації складає 6 місяців.

Реабілітаційні послуги в центрі надаються відповідно Порядку надання дітям-інвалідам реабілітаційних послуг відповідно до ІПР, затверджений Постановою КМУ №80 від 31.01.2007р.

Спеціалістами центру проводяться індивідуальні та групові заняття згідно складеного та затвердженого розкладу. Заняття проводяться за чотирма основними напрямками: психолого-педагогічний; соціально-побутовий; розвиток творчих здібностей та медичний супровід. В центрі впроваджена фізична реабілітація для дітей, що мають нервові захворювання, стійкі порушення опорно-рухового апарату. Ведеться постійна робота по поліпшенню фінансового забезпечення Центру реабілітації. Порівняно з 2007 роком фінансування установи збільшилося майже в три рази: з 73100,00 грн. в 2007 році до 218400,00 грн. в 2008 році. За шість місяців поточного року на благодійний рахунок центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів надійшло 1,9 тис. грн. З них 150 грн. від ПП Ткаченко, 1350,00 грн. та 400,00 грн. – одноденний заробіток працівників Роменського центру зайнятості та Роменського відділення Пенсійного фонду України відповідно в рамках акції до дня захисту дітей. Крім того до свята Паски від Роменського заводу продтоварів було отримано 50 пасхальних калачів для роздачі дітям-інвалідам, що знаходяться на обліку центру реабілітації.

В травні поточного року на території центру реабілітації було встановлено дитячий вуличний майданчик для проведення оздоровчих та реабілітаційних заходів в літній період. Майданчик було закуплено за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.

Було проведено 7 культурно-масових заходів. З них 2 – загальноміського значення: агітаційно-розважальна програма присвячена Міжнародному дню захисту дітей «Усі ми різні – усі ми рівні» та спортивно-культурне свято для дітей та молоді з обмеженими можливостями «Потяг здоров’я» Метою цих благодійних програм є максимальна соціальна інтеграція дітей-інвалідів, спільне проведення дозвілля дітей-інвалідів та їх здорових однолітків, залучення до фізкультурно-спортивної реабілітації. Всього в заходах прийняло участь близько 80 дітей-інвалідів. Для проведення культурно-масових заходів та благодійних акцій постійно залучаються волонтери.

В І півріччі поточного року запроваджено систему підвезення дітей-інвалідів, що мають порушення опорно-рухового апарату на заняття до центру реабілітації згідно графіку. Підвезення здійснює спеціально пристосований автобус, що належить центру реабілітації.


Урочисті заходи з нагоди відзначення 10-річчя діяльності Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 

У місті відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 10-річчя діяльності Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
З теплими словами, цінними подарунками та численними грамотами і подяками до закладу завітали представники влади: заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Пікіна, Роменський міський голова Микола Калашник, заступник голови Роменської райдержадміністрації Володимир Татарінов. Шанованими гостями також були спонсори: Олександр Лівшиць та Олександр Саєнко, громадські організації, в тому числі друзі – члени Криворізької громадської організації інвалідів, представники православної церкви, батьки дітей з особливими потребами та всі бажаючі, привітати установу зі святом.
Учасники заходу ознайомилися з етапами створення Центру, напрямками та здобутками його 10-річної діяльності, ознайомилися з умовами навчання, із заходами соціальної, психологічної реабілітації. Гостям презентували відремонтовані та обладнані приміщення закладу, продемонстрували як проходять заняття з вихованцями. 

У Центрі відбулось справжнє свято, бо звучали пісні, діти танцювали, запускали в небо кульки зі своїми мріями, їли солодощі та дякували владі, меценатам, дорослим за можливість бути як всі. 


Я.М. Панченко, начальник управління праці та соціального захисту населення

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa