Ромни - офіційний сайт міста :: Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 24 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

Реабілітація дітей-інвалідів – ще досить молода сфера, особливо це стосується соціально-побутової та психолого-педагогічної реабілітації.

Рішенням сесії Роменської міської ради від 12.01.2007 в м. Ромни на базі відділення ранньої соціально-побутової та медичної реабілітації дітей-інвалідів територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян було створено Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Директор центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів – Наталія Анатоліївна Осауленко, тел.: 2-26-45., факс: 2-26-45. Офіційна адреса центру – м. Ромни, вул. Пушкіна, 25, електронна адреса: reharomny@mail.ru.

Фактичну діяльність центр розпочав в травні 2007 року.

Основні принципи реабілітаційного процесу – це його систематичність і безперервність. Зрозуміло, що батьки (в кого є така можливість) намагаються оздоровлювати своїх дітей в реабілітаційних центрах. Але це тимчасово, бо як відомо путівка триває від 14 і максиму до 45 днів. А щоб усі ті здобутки і в фізичному стані, і в соціальній адаптації не втратилися, потрібно їх удосконалювати, йти далі. Тому такі заклади в кожному місті (навіть невеличкому), як наші відділення є невід’ємною складовою індивідуального реабілітаційного плані кожної дитини.

На 01.07.2008 року на обліку центру реабілітації перебуває 58 дитина віком від 3 до 18 років. За 6 місяців 2008 року реабілітаційні послуги отримало 23 дітей. З них, із захворюванням по зору – 3 чол., з вадами слуху – 4 чол., з захворюваннями опорно-рухового апарату – 9 чол., лише з інтелектуальними вадами – 1 чол., з іншими вадами – 6 чол. Курс реабілітації складає 6 місяців.

Реабілітаційні послуги в центрі надаються відповідно Порядку надання дітям-інвалідам реабілітаційних послуг відповідно до ІПР, затверджений Постановою КМУ №80 від 31.01.2007р.

Спеціалістами центру проводяться індивідуальні та групові заняття згідно складеного та затвердженого розкладу. Заняття проводяться за чотирма основними напрямками: психолого-педагогічний; соціально-побутовий; розвиток творчих здібностей та медичний супровід. В центрі впроваджена фізична реабілітація для дітей, що мають нервові захворювання, стійкі порушення опорно-рухового апарату. Ведеться постійна робота по поліпшенню фінансового забезпечення Центру реабілітації. Порівняно з 2007 роком фінансування установи збільшилося майже в три рази: з 73100,00 грн. в 2007 році до 218400,00 грн. в 2008 році. За шість місяців поточного року на благодійний рахунок центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів надійшло 1,9 тис. грн. З них 150 грн. від ПП Ткаченко, 1350,00 грн. та 400,00 грн. – одноденний заробіток працівників Роменського центру зайнятості та Роменського відділення Пенсійного фонду України відповідно в рамках акції до дня захисту дітей. Крім того до свята Паски від Роменського заводу продтоварів було отримано 50 пасхальних калачів для роздачі дітям-інвалідам, що знаходяться на обліку центру реабілітації.

В травні поточного року на території центру реабілітації було встановлено дитячий вуличний майданчик для проведення оздоровчих та реабілітаційних заходів в літній період. Майданчик було закуплено за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.

Було проведено 7 культурно-масових заходів. З них 2 – загальноміського значення: агітаційно-розважальна програма присвячена Міжнародному дню захисту дітей «Усі ми різні – усі ми рівні» та спортивно-культурне свято для дітей та молоді з обмеженими можливостями «Потяг здоров’я» Метою цих благодійних програм є максимальна соціальна інтеграція дітей-інвалідів, спільне проведення дозвілля дітей-інвалідів та їх здорових однолітків, залучення до фізкультурно-спортивної реабілітації. Всього в заходах прийняло участь близько 80 дітей-інвалідів. Для проведення культурно-масових заходів та благодійних акцій постійно залучаються волонтери.

В І півріччі поточного року запроваджено систему підвезення дітей-інвалідів, що мають порушення опорно-рухового апарату на заняття до центру реабілітації згідно графіку. Підвезення здійснює спеціально пристосований автобус, що належить центру реабілітації.


Урочисті заходи з нагоди відзначення 10-річчя діяльності Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 

У місті відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 10-річчя діяльності Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
З теплими словами, цінними подарунками та численними грамотами і подяками до закладу завітали представники влади: заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Пікіна, Роменський міський голова Микола Калашник, заступник голови Роменської райдержадміністрації Володимир Татарінов. Шанованими гостями також були спонсори: Олександр Лівшиць та Олександр Саєнко, громадські організації, в тому числі друзі – члени Криворізької громадської організації інвалідів, представники православної церкви, батьки дітей з особливими потребами та всі бажаючі, привітати установу зі святом.
Учасники заходу ознайомилися з етапами створення Центру, напрямками та здобутками його 10-річної діяльності, ознайомилися з умовами навчання, із заходами соціальної, психологічної реабілітації. Гостям презентували відремонтовані та обладнані приміщення закладу, продемонстрували як проходять заняття з вихованцями. 

У Центрі відбулось справжнє свято, бо звучали пісні, діти танцювали, запускали в небо кульки зі своїми мріями, їли солодощі та дякували владі, меценатам, дорослим за можливість бути як всі. 


Я.М. Панченко, начальник управління праці та соціального захисту населення

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa