Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 17 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

Інвестиційна діяльність, створення умов для інвестиційної привабливості та розвиток міжнародного співробітництва

За І півріччя 2014 року підприємствами та організаціями міста освоєно капітальних інвестицій на суму 8,6 млн. грн. Прямі іноземні інвестиції (акціонерний капітал) в економіку міста за січень – березень 2014 року становлять 321,1 тис.дол. США.

Промисловими підприємствами міста освоєно інвестицій в основний капітал за             І півріччя 2014 року:

-       ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» - придбання виробничого обладнання, капремонт споруд на суму 960 тис.грн.;

-       ТОВ «Таланпром» - придбання техніки та обладнання (насоси на затяжну машину, підйомник для складу заготовок, конвеєр для готового взуття ) на суму 499 тис.грн.;

-       ТОВ «Роменський завод продтоварів» - ремонт приміщень, придбання меблів, офісної та комп’ютерної техніки тощо на суму 1926,8 тис.грн.(з урахуванням 2013 р.);

-       ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика» - модернізація жакардової машини та ін. на суму 615 тис.грн.

Продано 2 земельні ділянки комунальної власності загальною площею 669 кв.м (на суму 55,2 тис.грн.) для розміщення і експлуатації будівель переробної та машинобудівної промисловості та житлового будівництва відповідно.

Продано на аукціоні право оренди на земельну ділянку комунальної власності площею 600 кв. м (на суму 23,45 тис.грн. річної орендної плати).

З метою залучення прямих інвестицій виконавчим комітетом міської ради база вільних земельних ділянок та виробничих приміщень розміщується на сайті міста.

Інвестиційний проект «Розкриття та реалізація особистісного потенціалу обдарованої молоді в умовах формування майбутньої наукової еліти шляхом реконструкції Роменської міської малої академії наук учнівської молоді» (635,45 тис.грн.) направлено для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2014 року на умовах співфінансування з міського бюджету (150 тис.грн.) та обласного бюджету (160 тис.грн., «нафтові кошти»).

Інвестиційний проект «Реконструкція поліклініки Роменської ЦРЛ з надбудовою мансардного поверху, м. Ромни, бульвар Московський, 24» (25 млн.грн.) переміг у конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2014 році. За рішенням Кабінету Міністрів України очікується фінансування з державного бюджету – 23,14 млн. грн. З міського бюджету у 2014 році план – 563 тис.грн., з них погашена кредиторська заборгованість за 2013 рік - 50 тис.грн..

Інвестиційний проект «Реконструкція напірного колектору по вул. Дудіна в м. Ромни (друга черга)» кошторисною вартістю 5,09 млн.грн. направлено до КМУ для участі в конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), що фінансуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2015 році.

 З представниками Швейцарського центру ресурсів та консультацій з питання розвитку (проект «Підтримка децентралізації в Україні» - DESPRO)  підписано Меморандум про співпрацю щодо розробки та впровадження інтегрованої системи поводження з твердими побутовими відходами у Роменському районі та місті Ромни. Підписано Меморандум про співробітництво між проектом DESPRO та Роменською міською радою для реалізації проекту з поліпшення якості та доступу до послуг водопостачання населенню м. Ромни шляхом оптимізації, модернізації та розвитку міської системи водопостачання. Створено 2 робочі  групи з  реалізації спільної  діяльності за цими напрямками. Затверджено на 60 сесії Роменської міської ради від 27.08.2014 року Міську програму модернізації та розвитку централізованої системи водопостачання міста Ромни на 2014-2017 роки. За проектом DESPRO планується отримання коштів 1 млн. грн.

За проектом установлення нових котелень (комплексів з генерації тепла на біопаливі) для надання послуг теплопостачання установам бюджетної сфери (в т.ч. школам, медичним закладам міста) між Роменською міською радою та компанією з Чехії ТОВ «ENERGAS CZECH» (директор Радован Михалік) підписано протокол про наміри. Меморандум про співпрацю знаходиться на підписанні.

30 липня 2014 року проведено скайп – міст між містами Каунас (Литва) та Ромни (Україна) щодо спільної програми «Європейська сертифікація – сталий розвиток бізнесу», підписано Угоду мерів між муніципалітетом Каунаса та Роменською міською радою.            04 вересня 2014 року відбулась зустріч з делегацією Литви з питань розвитку взаємовигідного співробітництва. Кандидат у Почесні консули Литви в Україні Петро Крайсвітній повідомив про можливості програми дистанційного навчання роменців у Вільнюських вищих навчальних закладах вищого рівня акредитації за 42 спеціальностями, відкриття у вересні цього року в місті Ромни освітніх курсів вивчення англійської мови, додаткових проектів Європейського Союзу для українців за освітньою програмою «Еразмус - плюс» та питань культурного обміну між містами Ромни і Каунас.

 

 

За повідомленням управління економічного розвитку Роменської міської ради
 

 

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa