Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 17 вересняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій АндрійовичГоловні досягнення та проблеми  розвитку економіки Сумщини у 2015 році


Заходи Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни, що будуть фінансуватися з бюджету розвитку у 2014 році


ІНФОРМАЦІЯ про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2013 рік та основних напрямків розвитку на 2014-2015 роки за підсумками І півріччя 2013 року


Інформація про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни, основних напрямків розвитку на 2012-2014 роки за підсумками 2012 року

Інформація про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2012 рік та основних напрямів розвитку на 2013-2014 роки за підсумками І півріччя 2012 року (завантажити)

 

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2011 рік та Середньострокової програми економічного і соціального розвитку міста на 2008-2011 роки за підсумками 2011 року (скачати)

Програма економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013-2014 роки (скачати)

ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА РОМНИ НА 2011 РІК
 

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2011 рік та Середньострокової програми економічного і соціального розвитку міста на 2008-2011 роки за підсумками І півріччя 2011 року

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2011 рік і Середньострокової програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2008-2011 роки за підсумками І кварталу 2011 року

Інформація про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2010 рік, Середньострокової програми економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2008-2011 роки за підсумками 2010 року

За підсумками 2010 року ситуація в економіці міста відмічається позитивною динамікою. Промислові підприємства міста в 1,2 рази наростили обсяги виробництва. Загальний обсяг реалізованої промислової продукції за 11 місяців 2010 року збільшився на 35,6%. Протягом 2010 року кошти на інвестиційний розвиток впроваджували: ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» (3,181 млн.грн.) – на придбання обладнання для гальванічної та ковальсько-заготівельноїї дільниць; ЗАТ «Роменська ГТФ» (147,0 тис..грн.) – на придбання технічного обладнання; ТОВ «Роменський завод продтоварів» (262,0 тис.грн.) – на переоснащення виробництва та придбання обладнання. ТОВ «Таланпром» (211,2 тис.грн.) – на придбання обладнання для охолодження циркулярного потока води та переоснащення виробництва. 

Це дало можливість збільшити обсяги промислового виробництва на даних підприємствах та створити 51 нове робоче місце. Всіма забудовниками за рахунок різних джерел фінансування введено в експлуатацію 9,0 тис. кв. метрів загальної площі житла, що на 360% більше відповідного періоду минулого року. В червні 2010 року підписана Угода між Корпусом Миру США в Україні та виконавчим комітетом Роменської міської ради в рамках проекту розвитку громад задля залучення громадських організацій, навчальних закладів та громади міста до співпраці з органом місцевого самоврядування. В 2010 році місто стало учасником проекту Міжнародного фонду «Відродження» за антикризовою гуманітарною програмою та отримало можливість залучити кошти проекту для ремонту туалетних кімнат в школах №2 та №5 і реконструкції їдальні школи №11. 

Суб’єктами підприємницької діяльності забезпечується стабільне надходження платежів до міського бюджету – 26,0 % від загального обсягу надходжень, що складає 9,1 млн.грн. На 01.01.2011 року в місті здійснюють діяльність 257 малих підприємств (на 16 підприємств більше проти початку року) та 3147 приватних підприємців - фізичних осіб. З початку року зросла чисельність працюючих у малому бізнесі на 95 осіб і склала - 5273 чол. До виконання робіт та послуг за державні кошти було залучено 12 місцевих товаровиробників, укладено 14 договорів на суму 2,2 млн. грн, що становить 44,7% від загальної кількості замовлень. 

На підтримку розвитку бізнесу у 2010 році використано 1,8 тис.грн. Спільно з міським бізнес-центром, за участі Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, податкової інспекції проведено 2 засідання «круглого столу, 31 семінар, 9 прес-конференцій, презентовано практичний посібник-довідник «Як стати підприємцем». В рамках тижня економічної освіти у коледжі СНАУ проведено зустріч зі студентами по питаннях започаткування власної справи. Продовжується співпраця з Сумським обласним комунальним підприємством «Фонд підтримки підприємництва», спільно з яким проведено семінар для представників бізнесу міста на тему «Мотивація персоналу». Проведено міський конкурс «Кращий підприємець» за результатами якого відзначено кращих суб’єктів господарювання за результатами діяльності. Відбулося 5 засідань Координаційної ради з питань підприємництва та 9 засідань галузевої ради з питань торгівлі.

За 2010 рік в місті відкрито 17 та відновлено роботу 8 підприємств роздрібної торгівлі загальною торговельною площею 983 кв. метрів. У сфері побутового обслуговування населення відкрито 6 об’єктів, у сфері ресторанного господарства – 7 обєктів на 217 посадочних місць. З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами в місті з початку року проведено 19 ярмаркових заходів, де безпосередні товаровиробники тваринницької та рослинницької продукції реалізовували продукти харчування за цінами на 5-10% нижче ринкових. 

В рамках енергозбереження отримано консультації французької компанії «БЕТЕН» по переведенню котелень КП «Ромникомунтепло», які опалюють ЗОШ №7,10 на місцеві види палива – відходи деревини. Виконано розрахунок витрат при переведенні приміщення лікувального відділення районної стоматологічної поліклініки на електричне опалення за допомогою керамічних нагрівачів, які виділяють інфра-червоні промені. В 2010 році встановлені лічильники тепла на 2- х об’єктах бюджетної сфери. Установам бюджетної сфери міського підпорядкування були доведені ліміти на паливно-енергетичні ресурси, відповідно до чого розроблені заходи щодо зменшення споживання енергоносіїв. Протягом року зекономлено ----.2,9 млн.куб. м
За рахунок впровадження заходу по використанню тепла відпрацьованого пару по ТОВ «Роменський завод продтоварів» зекономлено 130 Гкал теплової енергії на суму 15,0 тис.грн. В місті продовжується будівництво станції знезалізнення питної води на Процівському водозаборі. Кошторисна вартість будівництва складає 2081,0 тис. гривень, освоєно 440,0 тис. гривень. 

В поточному році планується закінчити будівництво артезіанської свердловини, яку пробурено Харківською геологічною експедицією як розвідувально – експлуатаційну. Вартість закінчення робіт орієнтовно складає 100 тис. гривень. Проводилось поточне утримання міських очисних споруд ДП «Сток – Сервіс» ПП «Еліпс». Проведено реконструкцію котельні та теплової мережі по вул. Київській. Знаходиться на контролі питання монтажу та пуску в експлуатацію 10-ти котлоагрегатів підприємствами КП «Ромникомунтепло»РМР» та КП «Ромнитеплосервіс», отриманих від Проекту TASIC «Сталий територіальний розвиток в Україні». Капітальний ремонт житлового фонду через дефіцит коштів в минулому році було спрямовано тільки на капітальний ремонт 3-х ліфтів, у яких вийшов термін експлуатації. Співфінансування на капітальний ремонт з місцевого бюджету склало 57 тис. грн. 

Проведено в повному обсязі реконструкцію самотічного каналізаційного колектору від вул. Горького до КНС-1, роботи прийняті державною комісією.
Забезпечено виконання ремонтно – відновлювальних робіт на дорогах міста. Переможцем тендерної процедури по закупівлі послуг ямкового ремонту доріг стало ТОВ «Технобудкомунікації», яке виконало роботи на суму 600 тис. грн. ПП «Міськдорсервіс» на утримання грунтових доріг (грейдування і підсипку щебенем) використало заплановані кошти. 

Залишається проблемним питання упорядкування полігону складування твердих побутових відходів. З передбачених в бюджеті коштів (60 тис. грн.) планується виконати проект відведення земельної ділянки та монтаж вагів. На озеленення міста (формування газонів, квітників, покіс трави, знесення аварійних дерев і висадження молодих дерев) використано – 160,0 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за рік склала 1610 грн., що на 16,3% більше відповідного періоду минулого року. 

Протягом року здійснено перевірки щодо дотримання трудового законодавства на 53 підприємствах, виявлено 254 порушення трудового законодавства.
Загальна заборгованість з виплати заробітної плати по місту становить 175,2 тис.грн. На економічно активних підприємствах міста заборгованість відсутня.
Робочою групою з питань зайнятості населення здійснено 49 рейдів. Обстежено 250 об’єктів підприємницької діяльності, перевірено діяльність 274 приватного підприємця. Під час обстежень виявлено 95 нелегальних працівників, з них 66 оформлені. З початку року створено 1000 робочих місць, річне завдання виконано на 117,6%. На даний час розширено спектр платних соціальних послуг для пенсіонерів інвалідів та одиноких непрацездатних громадян в територіальному центрі до 16 найменувань. Протягом року надано 808 послуг 209 особам на суму 9,3 тис. грн. Відповідно до міської цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів м. Ромни» надано матеріальну підтримку інвалідам, які потребують гемодіалізу в сумі 22,4 тис. грн., надано підтримку членам громадських організацій міста в сумі 15.0 тис. грн. 

Сума виплачених допомог за 2010 рік склала 22307,2 тис.грн. Призначення усіх видів допомоги проводиться за Єдиною технологією прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Протягом 2010 року субсидією на житлово-комунальні послуги скористалися 2909 сімей на загальну суму 1962,2 тис.грн. Здійснюються перевірки підприємств, установ та організацій міста щодо дотримання нормативно-правових актів з охорони праці. Здійснено 46 перевірок. Керівникам підприємств винесено 63 пропозиції та рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, з них 62 ліквідовано у встановлені терміни, решта тримаються на контролі. 

Відповідно до «Програми зайнятості населення м. Ромни на 2010 – 2011 роки» протягом року послугами служби зайнятості скористалося 2540 незайнятих громадян, що на 7,6% менше, ніж за аналогічний період 2009 року. За направленням служби зайнятості працевлаштовано 1010 безробітних, що на 26,1% більше, ніж за відповідний період минулого року. Рівень працевлаштування становить 39,7%. Чисельність зареєстрованих безробітних зменшилася до початку року на 60 осіб та станом на 01.01.2011 складає 538 осіб. Відповідно ЗУ “Про зайнятість населення” та рішення виконкому „Про бронювання та квоту робочих місць на 2010 рік для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці” на підприємства міста заброньовано 35 робочих місць. Протягом 2010 року на ці місця всі особи працевлаштовані. 

Працевлаштовано з наданням дотації роботодавцям на створення додаткових робочих місць 46 працівників. Видано одноразову допомогу для створення підприємницької діяльності 25 безробітним. Пройшли професійне навчання 184 безробітних мешканців міста.
Для забезпечення тимчасової зайнятості та соціального захисту непрацюючого населення організовані оплачувані громадські роботи. На таких роботах впродовж 2010 року працювало 283 безробітних, відпрацьовано 4645 людино-днів, витрачено коштів фонду на громадські роботи 265,1 тис. грн.
Громадські роботи проводились на таких підприємствах: Парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, ПП "Міськдорсервіс", Комбінат комунальних підприємств, Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради, Окружна виборча комісія №63. Заборгованість до Пенсійного фонду зменшилася на 5,1% у порівнянні з початком року і станом на 01.01.2011 досягла 2802,4 тис. гривень. Борги економічно активних підприємств перед Пенсійним фондом станом на 01.01.2011 у порівнянні з початком року зменшилися на 43,7% і складають 481,3 тис. грн. 

Управлінням ПФУ в м.Ромни було проведено 72 документальні перевірки платників внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з яких 24, або 33% були результативними, донараховано внесків 3,4 тис.грн. До винних посадових осіб застосовано 46 адміністративних штрафів на загальну суму
27 тис.грн. Стягнуто адміністративних штрафів на суму 26,1 тис.грн. Винесено 523 рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені на загальну суму 613 тис.грн. До окружних адміністративних судів України подано 195 позовних заяв на суму 4,4 млн.грн. Охопленість боргу позовною роботою становить 100%. В галузі освіти: Показник охоплення дітей дошкільним вихованням у місті становить 83 %. Різними видами харчування охоплено 75% учнів, у тому числі гарячим харчуванням забезпечено 62 % учнів. Учні початкових класів харчуванням забезпечені на 100 %. 

Доступ до мережі Інтернет мають всі 11 загальноосвітніх шкіл. Організованими формами оздоровлення та відпочинку станом на 01.12.2010 року охоплено 2362 тис. учнів, що становить 52 % від загальної кількості учнів. У рамках антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», за підсумками конкурсу ЗОШ № 11 виділено 33 тис.грн. на поліпшення шкільної їдальні, ЗОШ №5 виділено 50 тис.грн., СЗОШ №2– 47,6 тис.грн. на ремонт туалетних кімнат. На співфінансування вказаних заходів виділено 85 тис. грн. 

Здійснено капітальний ремонт їдальні ЗОШ № 4. На підготовку навчальних закладів до нового навчального року залучено близько 1 млн.грн. батьківських та спонсорських коштів. У 2010 році придбано сучасного навчального обладнання на суму 62,8 тис.грн. В галузі охорони здоров’я: протягом 2010 року придбано медикаментів на 1,4 млн.грн. та обладнання на суму 83,5 тис.грн. На проведення ремонтних робіт у реанімаційному відділенні, придбання матеріалів використано коштів на суму 65,8 тис.грн. Проведено реконструкцію даху приймального відділення на суму 87,6 тис.грн. У сфері роботи з дітьми, молоддю, жінками та сім’ями проведено 2 семінари щодо популяризації діяльності громадських об’єднань, які здійснюють діяльність у даній сфері. 

Забезпечено участь у обласному конкурсі на кращий проект програми соціального спрямування, розроблений молодіжними та дитячими громадськими організаціями: подано до управління у справах молоді та спорту ОДА три проекти. Забезпечено відпочинок учнів ЗОШ міста у пересувних таборах наметового типу (24 особи за рахунок коштів міського бюджету – 22,8 тис.грн., 32 –обласного бюджету – 30,4 тис.грн.). Забезпечено оздоровчими послугами дітей пільгової категорії у МДЦ «Артек» та «Молода гвардія» (26 осіб) та у дитячому оздоровчому таборі «Чайка» Буринського району (26 осіб). Учасниками студентського табору активного відпочинку «СТАВ’ОК» (за рахунок коштів міжнародного фонду «Відродження») стали 16 чоловік – лідерів студентського самоврядування. Забезпечено підготовку документів на присвоєння жінкам Почесного звання України «Мати- героїня». Оформлено справи на 8 жінок, які народили та виховали до шестирічного віку п'ятеро і більше дітей. 

Проведено паспортизацію та створення реєстру багатодітних сімей, які проживають в місті. Так за звітний період виписано та видано 83 посвідчення батьків та 164 посвідчення дітей багатодітних сімей. Проведено конференцію батьків багатодітних сімей «Міцна сім’я – міцна держава» В галузі культури: за звітній період проведено понад 134 культурно-мистецьких заходів. Поповнена матеріально-технічна база ДМШ - придбано 2 телевізори, 2 DVD-програвача, підключено кабельне телебачення. До приміщення ДМШ по вул. Луценка обладнано тротуарну доріжку на загальну суму 25 тис.грн. В МЦБС закуплено книг за платні послуги на суму 6 тис.грн. 

Три хореографічні колективи МБК «Перлина», «ВІВАТ» та «Дивограй» взяли участь у 3-х міжнародних, 1-му всеукраїнському і 2-х обласних конкурсах.
В. Коновал – учень ДМШ посів 2 місце у ХІІ всеукраїнському фестивалі сучасної пісні, популярної музики «Червона рута» в м. Суми т став лауреатом другої премії у VI міжнародному відкритому конкурсі-фестивалі молодих талантів «Кримські хвилі-2010» м. Феодосія.
О. Триус – 1 місце у всеукраїнському фестивалі сучасної пісні, популярної музики «Червона рута» в м. Суми.
В цілому ДМШ взяли участь:

15 учнів – у 3-х обласних конкурсах, 23 учні – у 3-х регіональних, 56 учнів – у 9 всеукраїнських, 4 учні у 3 міжнародних конкурсах.
Обладнано дитячий майданчик у міському парку культури і відпочинку ім. Шевченка, урочисте відкриття якого відбулося 24 червня 2010 року.
Ведуться розробки туристичних маршрутів для розвитку перспективних тематичних напрямків туризму, зокрема культурно- пізнавального, релігійного змісту.
Місто Ромни включене в єдину національну систему туристсько-екскурсійних маршрутів «Золоте намисто Сумщини», «Літературна та музична Сумщина», «Старожитності Сумщини». Підібрано матеріали для виготовлення інформаційно – рекламної продукції серії «Ромни - туристичні». Видано буклет «Іллінський ярмарок». В галузі фізкультури і спорту: проведено ремонтні роботи борцівського залу на суму 23,0 тис.грн. У 2010 році проведено облаштування трибун пластиковими сидіннями (283 шт.) (всього облаштовано 1154 сидінь) 

На поточні ремонти спортивного комплексу, гімнастичного та борцівського залів в 2010 році витрачено 13,0 тис.грн.
Протягом року підготовлено 6 чол. „Кандидати у майстри спорту України” та 8 чол. першорозрядників. Кращі спортсмени та збірні команди міста приймають участь у всіх обласних та всеукраїнських змаганнях, 37 чол. є членами збірної команди області з легкої атлетики, спортивної гімнастики та боротьби дзюдо).
Проведено понад 100 спортивних заходів. З метою проведення прозорої інформаційної політики за звітний період проведено 10 засідань дорадчої ради «Взаємодія», розглянуто 27 питань, прийнято 30 рекомендаційних рішень щодо благоустрою міста, реформування та покращення роботи житлового господарства міста, облаштування та благоустрій дитячих майданчиків, розташованих у мікрорайонах міста. 

Проведено 5 засідань громадської ради. Розглянуті питання перевезення пільгової категорії громадян, санітарного стану питної води в місті, підготовки жилово – комунального господарства до роботи в осінньо- зимовий період 2010- 2011 років, надання медичної допомоги населенню міста.
Забезпечено проведення прес-конференцій міського голови, керівників структурних підрозділів виконкому міської ради, у ході яких представники ЗМІ ознайомлені з конкретними результатами щодо реалізації державної політики стосовно молоді, дітей, сімей, освіти, охорони здоров’я, комунальної сфери тощо. 

Щокварталу забезпечено проведення зустрічей керівників міста з мешканцями мікрорайонів; Проведено 2 громадських слухання, під час яких міський голова інформував громаду про здобутки міста. Комунальними засобами масової інформації забезпечено постійне інформування населення щодо діяльності міської ради, виконавчого комітету. Налагоджена система співпраці з обласними ЗМІ. За звітний період 7 телепередач обласної телерадіокомпанії «Відікон» присвячено визначним подіям Роменщини. 

Продовжується співпраця з міськими організаціями політичних партій (72), громадськими організаціями (77), релігійними громадами (21), які залучаються до участі у загальноміських та загальнодержавних свят, обласних та всеукраїнських заходах, зокрема Дня Соборності України, 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Дня пам’яті жертв політичних репресій та інших . Традиційно щороку 16 вересня відзначається День визволення міста. І в цьому році, з метою відродження кращих історико-культурних традицій Роменщини, проводився Іллінський ярмарок. В свою чергу виконавчий комітет міської ради сприяє релігійним організаціям у проведенні благодійних акцій (5), публічних богослужінь, хресних ходів, масових релігійних заходів. В цьому році запроваджена традиція божого благословення призовників на військову службу, яка продовжилася з осіннім призовом біля Алеї Героїв . 

За 2010 рік зусилля всіх структур по виконанню «Міської комплексної програми профілактики правопорушень на 2008-2011 роки» були зосереджені на проведенні профілактичної роботи по зниженню рівня злочинності. При загальному збільшенні рівня злочинності на 6,7%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року відмічається зменшення пограбувань на 18,2%, питома вага злочинів скоєних неповнолітніми знизилась на 18,2%. Також знизилась в порівнянні з минулим роком загальна кількість ДТП на дорогах міста на 10,5 %. 

З метою додержання принципів прозорості та відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування здійснюється розміщення на ВЕБ-сайті виконавчого комітету Роменської міської ради, в ЗМІ інформації про результати роботи виконавчого комітету з протидії корупційним проявам.
Проведено осінній та весняний призови до лав Збройних Сил України на що виділено кошти в сумі 5,0 тис.грн. На виконання Указу Президента України від 29.03.2006 року № 266/2006 „Про вдосконалення організації шефства над Військово-Морськими Силами Збройних Сил України” та згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.05.2006 року № 247 „Про шефську допомогу Військово-Морським Силам Збройних Сил України” між виконавчим комітетом Роменської міської ради та військовою частиною А4414 Військово-Морських Сил Збройних Сил України укладена Угода про організацію шефської допомоги рейдовому водолазному катеру «Ромни», яка діє до 31 березня 2011 року. Від установ, підприємств та організацій м. Ромни була надана шефська допомога рейдовому водолазному катеру «Ромни» в сумі до 2,0 тис.грн.


ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА РОМНИ НА 2010 РІК


Додаток 1 (Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста Ромни на 2010 рік)
Додаток 2 (Перелік програм по галузях, які будуть реалізуватись в місті Ромни протягом 2010 року)

Архів минулих років

 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa