Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 25 жовтняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович

2011 / 2010 / 2009

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку за підсумками 2009 року

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку


Оцінюючи результати економічного та соціального розвитку міста, аналізуючи виконання поставлених цілей та завдань згідно затвердженої Програми, слід відмітити позитивну динаміку розвитку галузей економіки.
 
Промисловість
Промислові підприємства активно працюють над інвестуванням у розширення та оновлення виробництва.      

У 2009 році:

ВАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина»- закуплено обладнання та устаткування для заготівельної, збиральної, фарбовочно - термічної дільниці (4,1млн.грн.); ЗАТ “Роменська ГТФ “- закуплено транспортні засоби та введена в дію машина по опалюванню краю жакардового полотна (1,5млн.грн.) ; ТОВ “Роменський завод продтоварів” - введена в дію 3 лінія кондитерського цеху, переобладнано виробничі та транспортні приміщення, енергозберігаючі технології (1,3млн.грн.). 
Розширено асортимент та були випущені нові види продукції на підприємствах ТОВ «Роменський завод продтоварів», ТОВ «Таланпром», ВАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», ВАТ «Геотехніка», ТОВ «Фірма ГТФ ЛТД».
 
Транспорт
З метоюзабезпечення необхідного рівня та якості надання послуг з перевезення пасажирів в місті 23 грудня 2009 року проведені відкриті конкурси з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.
 
Зв’язок
В 2009 році громадянам пільгової категорії встановлено 15 основних телефонних апарати.     Кількість телефонних апаратів МТЗ і СТЗ на 100 чоловік населення складає 25,3 при середньобласному показнику – 23,2.
 
Споживчий ринок
Для розвитку інфраструктури споживчого ринкупостійно розширюється мережа закладів торгівлі:
- у 2009 році відкрито 22 магазини, 8 закладів побутового обслуговування, 4 заклади ресторанного господарства.
 
Житлово-комунальне господарство, енергозбереження
У 2009 році створено 5 ОСББ.
Затверджена схема оптимізованого централізованого теплопостачання затверджена рішенням сесії міської ради від 30.03.2009.

Проведено ремонт 5 ліфтів в багатоповерхових будинках.
Проведено ремонт міських доріг - 34 тис.кв.м.
Проведено реконструкцію пам’ятника Б.Хмельницькому.
Проведена реєстрація отриманої техніки в рамках проекту ТАСІС, поставлено на облік та розподілено рішеннями сесій міської ради між підприємствами ЖКГ – співучасникам проекту.
         
Отримано спеціальну техніку (за виключенням двох вантажівок та вагів) для збору ТПВ. Отримано заплановану кількість контейнерів.
         
Теплопостачальними підприємствами замовлено ПКД на установку котлових агрегатів, отриманих від проекту ТАСІС. На котельнях міста встановлено котлові агрегати, які підготовлені до обв’язки автоматикою та проведення пуско-налагоджувальних робіт. На всіх котельнях міста встановлено коректори газу.
         
Проведено реконструкцію котелень з установкою сучасних котлів (вул. Щучки,6 та вул. Київська).
         
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво водопроводів в Засульському мікрорайоні з використанням отриманих труб від проекту (1000 м). Проведено заміну насосного обладнання на КНС-2 та на артезіанській свердловині.
         
Проводиться будівництво станції знезалізнення води на Процівському водозаборі, при ПКД – 1831,8 тис.грн. освоєно 450 тис.грн. На станції другого підйому води Процівського водозабору установлено перетворювачі частоти електроенергії, що дало змогу стабілізувати тиск води в мережах.
         
Проведено частково заміну застарілих та аварійних ділянок водопроводу (понад 2500 м). Ведеться будівництво вуличних водопроводів при співфінансуванні з населенням. За 2007-2009 р.р. збудовано 6000 м .
 
Розвиток підприємництва
У 2009 році спільно з програмою ТАСІС проведено 3 етапи навчань з бізнес-планування, в якому взяли участь випускники коледжів та ВПУ, молоді підприємці, безробітні. В рамках співпраці з міським бізнес-центром проведено 4 засідання “круглого столу” за участю ПФ та МДПІ, 3 семінари-тренінги спільно з обласним фондом підтримки підприємництва. В червні випущено буклет “Як стати підприємцем”. Створено галузеву раду з питань торгівлі та побутового обслуговування.
Надходження в міський бюджет від суб’єктів малого підприємництва становить майже 30%.
 
Залучення інвестицій
У 2009 році створений відділ стратегії розвитку, інвестицій та підприємництва. Випущено англомовний буклет «Ромни інвестиційні» та «дорожня карта інвестора» - “Довідник інвестора”. За допомогою ГІС сформовано електронну карту міста, триває процес узгодження меж міста. Підготовлено базу вільних приміщень та земельних ділянок. Затверджено процедуру проведення земельних аукціонів. У 2009 році місто включено до міжнародного проекту USAID «Реформування системи теплопостачання», що дасть можливість проведення енергоаудиту об’єктів та супроводу в реалізації енергозберігаючих проектів.
        
Бюджет
На протязі 2009 року, незважаючи на критичну ситуацію з виконанням доходної частини бюджету забезпечувалась своєчасна виплата заробітної плати. , оплата енергоносіїв і відповідно функціонування усіх галузей що фінансуються з міського бюджету.
 
Зайнятість населення
По місту протягом 2009 року створено 850 нових робочих місць.
 
Соціальний захист населення
Середньомісячна заробітна плата за січень-листопад 2009 року склала 1367,2 грн. або 111,0% до аналогічного періоду минулого року. У 2009 році послуги Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали 32 дітей-інвалідів з Роменського району та 38 дітей-інвалідів м. Ромни. До 2-х прийомних сімей влаштовано 2 дитини-сироти.
 
Охорона здоров'я
Проведена реконструкція історико-архітектурної пам’ятки –Земського корпусу Роменської ЦРЛ за 2005-2009 років на загальну суму 3573,8 тис.грн. Протягом 2008-2009 року проводиться реконструкція відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії (60,0 тис.грн.).
 
Освіта
Всі школи міста забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет.
Придбано навчального обладнання на суму 19,0 тис.грн. (мультімедійний проектор в ЗОШ №11, дошки, таблиці).
Відремонтовано дах ДНЗ №1 (80,0 тис.грн.).
Проведений поточний ремонт загальноосвітніх шкіл міста на суму 500,0 тис.грн. та дитячих навчальних закладів 210,0 тис.грн. до нового навчального року.
Встановлено лічильники обліку тепла у ЗОШ №2,7,11.
Проведено ремонтних робіт в Центрі позашкільної роботи на суму 2,0 тис.грн.
Культура і мистецтво
         У 2009 році:
-         проведено науково- практичну конференцію «Ромни – Батьківщина П. Калнишевського» за участю науковців з м. Києва;
-         учениця Роменської ДМШ Гладун Вікторія стала Лауреатом 5–го Міжнародного фестивалю – конкурсу «Пролісок » в м. Суми,
-         тріо баяністів «Посольські хлопці» Роменської ДМШ (кер. В. Манько) є Лауреатами Всеукраїнського конкурсу гри на народних інструментах «Провесінь» в м. Кіровограді,
-         участь сімейного ансамблю «Родина» у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів Сумської області «Душі моєї Слобожанська сторона» в м. Києві (відмічено колектив  як унікальний і єдиний на Україні з високим рівнем підготовки).
 
Сім’я, молодь і спорт
У 2009 році придбано спортивний інвентар на суму 16,0 тис.грн. Охоплено оздоровчими послугами по відпочинку протягом 2009 року – 2586 дітей. З метою формування здорового способу життя та соціально-правової культури молоді збільшена кількість молодіжних та жіночих громадських організацій (з 5 – в 2005 році до 13 – в 2009 році). Організовано альтернативне оздоровлення дітей пільгових категорій – «Говерла – 2009»; дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – проект «Патріот – 2009». В 2009 році забезпечено діяльність Молодіжного клубу.
 
Громадські зв’язки
У кварталах міста діють 23 квартальні комітети. Щокварталу проводяться зустрічі керівників міста з мешканцями в мікрорайонах міста задля вирішення їх соціальних, побутових та інших потреб. За 2009 рік виконавчим комітетом зареєстровано 7 громадських організацій. В рамках проекту “LOGO EAST-2” у грудні 2009 року відкрито Центр інформаційних та адміністративних послуг. 
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa