Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відбулося засідання громадської ради
17.07.2015
У залі засідань міської ради відбулося засідання Громадської ради, на якому розглянули 3 нагальних питання: стан справ по утриманню та доцільності реорганізації парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, стан криміногенної ситуації у місті, а також заслухали завідуючого кардіологічним відділенням Роменської ЦРЛ Олександр Каменєв щодо виконання Програми запобігання та лікування серцево-судинних та спинно-мозкових захворювань у м. Ромни на 2014-2017 роки.

Щодо роботи парку культури та відпочинку начальник Управління житлово-комунального господарства Олександр Шевченко констатував, що у зв’язку із кризовою ситуацією в країні та недостатнім надходженням коштів до міського бюджету парк протягом останніх п’яти років отримував на розвиток зовсім незначні кошти. А, як показує практика, в міському бюджеті не знаходиться коштів на розвиток подібних об’єктів. Не зважаючи на те, що парк несе на собі велике історично-виховне та патріотичне навантаження, існує доцільність надходження постійних вкладень на його розвиток.

Також Олександр Петрович висловив переконання, що парк повинен бути певним чином комерціалізованим, адже цей об’єкт повинен давати прибуток місту і заробляти на своє утримання. І щоб вивести улюблене місце відпочинку роменців на новий рівень,головний комунальник вважає доцільним приєднати неприбуткове комунальне підприємства «Парк культури та відпочинку» до фінансово успішного комунального підприємства «Іллінський ярмарок». Це дасть можливість розвивати парк та створювати гідні умови для відпочинку населення. Директор комунального підприємства «Іллінський ярмарок» Олег Малій зазначив, що залишкові кошти підприємства ітимуть на розвиток парку.

Щодо криміногенної ситуації у місті та районі заступник начальника Роменського МВ УМВС Євгеній Малик повідомив, що останнім часом спостерігається підвищення кількості крадіжок із гаражів. Наразі зареєстровано 32 таких випадків. Також присутні підняли питання процвітання нарко- та алкоторгівлі на Роменщині, що і призводить до збільшення кількості правопорушень.

Про профілактику та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань розповів завідуючий кардіологічним відділенням Олександр Каменєв. Лікар зазначив, що рішенням Роменської міської ради у 2013 році було затверджено відповідну програму. У її рамках на 2015 рік було заплановано придбання лікарських засобів для невідкладної допомоги за рахунок як державного, так і місцевого бюджетів. Проте станом на 1 липня 2015 року за рахунок державного бюджету придбання не профінансовано, а за рахунок місцевого - лише на 16,4%. Було затверджено на цей рік і придбання реактивів для проведення лабораторних досліджень за рахунок місцевого бюджету, але грошей вистачило ледь більше, ніж на 1% від потрібної суми.

У рамках Програми також планувалося дооснащення кардіологічного відділення ЦРЛ електрокардіографом та кардіологічним монітором. Натомість за рахунок субвенцій, переданих місту районом, придбано діагностичний автоматизований комплекс «Кардіо-плюс», який включає в себе електрокардіограф, реограф, спірограм та велоергометр для кабінету функціональної діагностики міської поліклініки для дорослих та дітей з клініко-діагностичним центром.

Також Олександр Васильович констатував, що у І півріччі поточного року в місті спостерігається зниження захворюваності та смертності населення від інсультів. Разом з тим захворюваність на гострий інфаркт міокарду значно зросла, а от смертність від цієї хвороби залишилася на рівні минулого року.

Після інформацій та обговорень члени Громадської ради визначили порядок денний та дату проведення наступного засідання, яке відбудеться 11 серпня.


 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa