Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 8 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Тернистий шлях станції знезалізнення води
29.07.2015
Будівництво станції знезалізнення води викликає у роменців багато запитань, адже продовжується воно вже близько 10 років, а якість води залишає бажати кращого. Тож про всі кроки з покращення якості питної води у місті та чому містяни так довго чекають на станцію знезалізнення розповів керівник Управління житлово-комунального господарства Олександр Шевченко.

Вмістом заліза у водоносному горизонті міста на даний час складає 1,5 мг/л ( при гранично допустимих показниках 0,3 мг/л) і не відповідає нормативним вимогам якості питної води. В останній час прогресує вміст сірководню, який також передбачається вилучати при проходженні води через аератори станції знезалізнення. .

Ще у 2006 році було затверджено проект із загальною кошторисною вартістю будівництва 1371,023 тис. грн. Та у зв’язку із змінами у ціноутворенні вже у 2008 році вона складала 1831,792 тис. грн.

У 2009 році на зазначеному будівництві було освоєно 464,02 тис. грн. коштів міського бюджету, виконано будівництво стін підземної частини, придбано і змонтовано один із трьох фільтрів і фільтруючу загрузку до нього. Будівельні роботи виконувалися підрядною організацією ДП БМП «Ромнипромбуд». У зв’язку із відсутністю фінансування, у 2009 році об’єкт будівництва було законсервовано.

У 2011 році проектно – кошторисна документація була відкоригована з урахуванням нових цін та виконаних попередніх робіт і надана до Комісії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України по відбору проектів з реалізації заходів загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2006-2020 роки. Наказом Мінрегіонбуду було затверджено   розподіл коштів на будівництво станції знезалізнення води на Процівському водозаборі. Загальна кошторисна вартість робіт склала 1684,162 тис. грн. (за винятком виконаних робіт).

У 2011 році Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації виступає замовником будівництва по даному об’єкту та проводить тендер. Виконавцем будівельних робіт визнано приватну фірму «Будтехсервіс» (м. Конотоп). Ця організація до кінця 2011року освоїла 844,766 тис. грн., у тому числі 388,653 тис. грн. із міського бюджету.

Згідно договору-переуступки у 2013 році Управління житлово-комунального господарства, як замовник будівництва і розпорядник коштів, продовжує роботи по завершенню будівництва згідно розробленої кошторисної документації, кошторисна вартість робіт для введення об’єкта в експлуатацію становить 275,0 тис. грн. У 2013 році підрядна організація ПФ «Будтехсервіс» виконала будівельні роботи на суму 74,640 тис. грн., але в результаті недонадходження до міського бюджету та недофінансування комунальної галузі у 2013 році, Управління житлово-комунального господарства розрахувалося за виконані роботи лише у серпні 2014 року. У зв’язку із значним та різким ростом цін на будівельні матеріали та технологічне обладнання у 2014році, продовжити роботи по кошторисній документації 2013 року було неможливо.

Наразі опрацьовуються нормативно-правові документи для підписання договору з приватною фірмою «Будтехсервіс» для завершення будівельних робіт та введення в експлуатацію станцію знезалізнення води на Процівському водозаборі.

Усі роботи планується завершити уже цього року.

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa