Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Крок держави до більш справедливої адресної системи соціального забезпечення
31.07.2015
В приміщенні управління праці та соціального захисту населення 30 липня 2015 року о 14.00 год. відбулось засідання за «круглим столом» в рамках проведення єдиного інформаційного дня на тему «Новий Порядок надання пільг окремим категоріям громадян та система житлових субсидій» за участю начальника управління праці та соціального захисту населення Панченка Я.М., начальника відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи Палянички О.В.; спеціалістів відділу грошових виплат та компенсацій Стукалової К.В.; відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Демідової Н.Б. В обговоренні даної теми взяли участь представники організацій-надавачі житлово-комунальних послуг, ОСББ, керівники громадських організацій, голови квартальних комітетів.

«В умовах бюджетного дефіциту немає іншого виходу, крім запровадження адресної допомоги домогосподарствам. Чинна влада продовжує працювати в напрямку створення сучасної і справедливої системи адресного надання пільг і компенсацій громадянам. Це передбачає посилення соціального захисту малозабезпечених осіб» - зазначив Ярослав Панченко.

Постановою Кабінету Міністрів №389 від 4 червня 2015 р. встановлено новий Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Новий механізм надання пільг розповсюджується на оплату за користування житлом, комунальні послуги, паливо, скраплений газ, телефон.

Залишено без змін надання пільг для учасників бойових дій (75%), інвалідів війни (100%), осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорій (50%), ветеранів військової служби та органів МВС, реабілітованих осіб, інвалідів військової служби.

«Згідно із зазначеною Постановою, з 1 липня пільги надаються в разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищував розміру соціальної податкової пільги (у 2015 році – 1710 грн.)» - вказала спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Демідова Наталія.

Пільговикам (крім осіб, які отримують лише пенсію і соціальні допомоги), необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради (каб.№19) і заповнити декларацію про доходи.

Постановою визначено чіткий перелік доходів, які враховуються при визначенні права на пільгу. Це – пенсія, заробітна плата, стипендія, соціальна допомога (окрім разових виплат), грошове забезпечення, зокрема для пенсіонерів військової служби, і доходи від підприємницької діяльності. Якщо в складі сім’ї є працездатна особа, яка не працює, то такій людині ми врахуємо дохід на рівні мінімальної заробітної плати - 1218 гривень.

Непрацюючим пенсіонерам подавати документи не потрібно, між управлінням праці та соціального захисту населення та управлінням Пенсійного фонду України в м. Ромнах та Роменському району налагоджено співпрацю щодо обміну необхідною інформацією.

«Разом з тим, продовжує діяти система житлових субсидій. Особи, які не підпадають під дію системи пільг, або громадяни, які мають право на пільги, але дохід яких є недостатнім для оплати за комунальні послуги, можуть скористатися програмою житлових субсидій» - зазначила спеціаліст відділу грошових виплат та компенсацій Стукалова Катерина.

Кабінетом Міністрів України 26 червня 2015 року прийнято постанову за № 475  «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій». Внесеними змінами передбачено спрощення механізму подальшого надання житлових субсидій:

змінено форму декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії: відтепер у новій формі декларації не вказуються дані про розмір отриманих доходів. Зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримують дохід;

визначено додаткові види доходів, які не включаються до сукупного доходу сім’ї  при призначенні субсидії: винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів,  грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога;

врегульовано питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних (1218 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

змінено порядок врахування сукупного доходу за бажанням громадянина: передбачено можливість призначати субсидію на основі вказаних заявником доходів за вибором (за попередній календарний рік або за попередні три місяці). У разі звернення за призначенням субсидії на підставі доходів за три попередні місяці, необхідно додатково надати до управління праці та соціального захисту населення довідки про доходи за цей період (крім довідок про розмір пенсії та державних соціальних допомог);

змінено порядок призначення субсидії з урахуванням зареєстрованих осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні: питання щодо призначення субсидії на  фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщені осіб (тобто якщо один або декілька членів сім’ї зареєстровані, але фактично не проживають), виноситься на розгляд комісії незалежно від факту наявності засобів обліку на послуги з газо-, електро та водопостачання;

відмінено штрафні санкції за допущені громадянами помилки: до набрання чинності постанови сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями поверталася ним у подвійному розмірі.

«Принципово важливим є надання права місцевій владі призначати субсидії, вирішуючи спірні питання на користь громадянина. Адже кожну конкретну життєву ситуацію передбачити в законодавстві неможливо. До 1 вересня кожна родина повторно отримає через «Укрпошту» бланки заяви і оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів», - зауважила начальник відділу організаційно-кадрової та юридичної роботи Оксана Паляничка. На завершення вона повідомила, що в в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради щодня, включаючи суботу, проводиться прийом громадян, записатися на прийом у зручний час можна безпосередньо в управлінні чи в телефонному режимі 2-15-36. Телефони управління, за якими можна отримати роз’яснення з питань призначення та надання населенню житлових субсидій 2-15-36 та з питань надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї 5-16-18.

Після проведення інформаційного дня начальник управління Ярослав Панченко провів прийом жителів міста з особистих питань.
Начальник відділу з організаційно-кадрової та
юридичної роботи-юрисконсульт УПСЗН
виконкому Роменської міської ради
Паляничка О.В.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa