Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Які вулиці в Ромнах будуть перейменовані?
31.07.2015

Після прийняття урядом так званого закону про декомунізацію, гостро постало питання щодо перейменування площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, скверів, бульварів, парків та населених пунктів, який носять комуністичний характер. Сьогодні цей процес набуває форми цілеспрямованої державної політики. І він особливо актуальний саме зараз, коли проти України ведеться війна сусідньою країною. Символи та герої минулого, які боролися проти України у 1917-1920-х роках, надихають їхніх послідовників, котрі підняли зброю проти сучасної Української держави. Тому топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики – вона стала одним із інструментів забезпечення національної безпеки.

Змінити те, що сталося, - поза нашими можливостями. Натомість мова про те, а що з минулого нам потрібне в майбутньому? Що варто передавати від предків до нащадків? Деякі події ми повинні пам’ятати як пересторогу, інші ж, навпаки, служать прикладом, на який варто орієнтуватися. І саме другі мають бути увічнені в назвах вулиць, площ, парків, населених пунктів.

Тож саме з цією метою у Роменській міській раді при комісії з найменування (перейменування) вулиць… створено робочу групу з визначення об’єктів комуністичного характеру. На черговому засіданні групи, яка пройшла під головуванням заступника міського голови Тетяни Головко, було обговорено першочерговий перелік вулиць міста Ромни, які мають комуністичний характер. Акцент робився на поверненні історичних назв вулиць.

Тож пропонуємо вашій увазі 18 вулиць, які пропонуються до перейменування.
Існуюча назва
Запропонована назва
Пояснення
Артема
Берегова
Історична назва
Будьоного
Лучанська
Від назви селища Лучки
Ворошилова
Воликівських
Воликівський Андрій Титович (1888-1963), засновник і керівник капели ім.Леонтовича, похований в Ромні.
Воликівська Ірина Іванівна (1902-1979), народна артистка УРСР, Сценічну діяльність почала в 1918р. в Роменському театрі. Солістка оперних театрів Києва, Одеси, Харкова, Тбілісі, уродженка с.Засулля, похована в Ромнах.
Димитрова
Казанська
Історична назва
Кірова
Вознесенська
Історична назва
Комсомольська
Покровський узвіз
Історична назва
Крупської
Западинська
Історична назва
Пролетарської солідарності
Гостиннодвірська
На згадку про Іллінський ярмарок та його головну торгову Гостиннодвірську площу що розміщувалась в центральній частині міста.
Радянська
Пригородська
На згадку про історичне передмістя Ромен «Пригородок» знаходиться на місці розташування вулиці Радянської.
Рози Люксембург
Миколаївська
Історична назва
Чапаєва
Всіхсвятська
В ім’я православного храму Всіх Святих, пам’ятки архітектури і містобудування.
Чекістів
Полетиків
Полетика Григорій Андрійович (1725-1784), український громадський діяч, історик, був обраний депутатом від Лубенського полку до "Комиссии о сочинении проекта Нового Уложения", в якій виступив оборонцем автономії Гетьманщини., автор історичних, філософських праць. Народився в Ромні.   Полетика Григорій Андрійович (1726-1783), лікар, доктор медицини, професор. Навчався в Києво-Могилянській академії, Кільському, Лейденському університетах. Очолював головний сухопутний госпіталь, прикордонну карантинну службу на Україні,
уродженець Ромен.
Полетика Василь Григорович (1765-1845), громадський діяч, письменник, благодійник, предводитель дворянства Роменського повіту, збудував перший театр в Ромні, опікувався будівництвом богоугодного закладу в Ромнах.
Чубаря
Оболонська
Увічнення історичної топонімічної назви   урочища «Оболонь» (знаходиться на місці розташування вулиць І провулок Чекістів, Суворова, Чубаря).
Щучки
Монастирська
Історична назва
Комуністична
Антоненка-Давидовича
Антоненко-Давидович  Борис Дмитрович (1899-1984), український письменник, лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, репресований, народився в с. Засулля.
Тельмана
Римаренків
Римаренко Адріан Адріанович (1893-1978)– Єпископ Роклендський Андрей - син відомого роменського тютюнового промисловця. Навчався в Роменському духовному училищі, вищих богословських курсах. Служив у церкві с. Овлаші, був настоятелем Олександрівської церкви (Гостиннодвірська площа) до її закриття. Через гоніння переїхав до Києва де був репресований. В період окупації Києва служив а Володимирському соборі. Після смерті сина, дружини пепебуваючі в еміграції в США приймає чернецтво, споруджує монастир в честь Серафима Саровського, продовжує службу до останнього дня. Синод РПЦ за кордоном прилучив його до лика святих.
Постишева
Коваленка
Коваленко Олександр Петрович (1875-1963) діяч УНР, уродженець Ромен. Служив інженером-механіком на броненосці «Князь Потьомкін-Тавричеський». Один з керівників повстання на судні в 1905р. Емігрував до Швейцарії, Франції. З утворенням Української держави – І секретар дипломатичної місії УНР в Парижі. В 20-30-х рр.. – декан інженерного факультету Української господарської академії в Чехословаччині.
4 пров. Комсомольської
Шкурата
Шкурат Степан Йосипович (1886-1973), народний артист УРСР, кіноактор, соліст Роменського хору та театру, похований в Ромнах.
 
Варіанти перейменування вулиць не остаточні, адже згідно чинного законодавства вони мають пройти громадські обговорення. Саме місцеві громади можуть повернути вулицям історичну назву чи присвятити її якомусь з місцевих або загальнонаціональних героїв. Але імена людей, причетних до масових злочинів, людей, що творили один із найжахливіших тоталітарних режимів в історії людства мають зникнути з мапи нашої країни.


За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa