Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 8 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ромни мають офіційний герб, прапор та печатку
28.08.2015
До сьогодні у міста Ромни було 3 герба, та який із них офіційний, ніхто достеменно не знав. Тож вирішено було звернутися до провідних українських спеціалістів, щоб встановити історичну справедливість. До уваги взяли аналітичні матеріали та висновки, подані Українським Геральдичним Товариством, Чернігівським обласним історичним музеєм імені В.В. Тарновського, Харківським Національним Педагогічним Університетом імені Г.С. Сковороди.

З висновку Гречила А.Б, доктора історичних наук, голови Українського геральдичного товариства, провідного наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, члена Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України, опис герба та прапора міста має наступний зміст: «Герб: на зеленому полі золотий хрест із розширеними раменами на ступінчатій підставці, справа від нього (тобто зліва від глядача) золота 6-променева зірка, зліва – срібний півмісяць, внизу – золота літера “Р”. Щит, відповідно до системного підходу, вписаний в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що вказує на статус поселення. Голгофський хрест, продовжуючи багатовікову традицію Київської Русі, вказує на роль Ромен як давнього укріплення та є символом пам`яті про захисників міста; зірка та півмісяць є знаками вічності і стабільності, літера “Р” відображає назву поселення.»
Герб міста Ромни


«Прапор: квадратне полотнище, на зеленому тлі жовтий хрест на ступінчатій підставці, обабіч якого жовта 6-променева зірка (від древка) та білий півмісяць (з вільного краю), внизу – жовта літера «Р».

Прапор міста Ромни


Багато запитань у роменців виклакало зображення на прапорі зірки та півмісяця. Дехто вважав їх мусульманськими символами, але шестипроменева зірка - один із найстародавнішніх символів людства, що потім перейшов у світову геральдику. Належить до чина так званих астральних знаків. Символ вічності (з XVIII століття) високих помислів, ідеалів (неминаючих цінностей, значення яких вічне - любов, віра, надія, мудрість).

Шестипроменева зірка (плоскісного вигляду, з суцільним полем, тобто "залита" золотом,   зрідка - сріблом) називається в фаховій літературі Вифлеємською зіркою. Саме її розміщали на всіх відомих нам творах художники середньовіччя та епохи Відродження. Особливо часто вона присутня на парсунах, присвячених народженню Ісуса Христа у Вифлеємі, коли до нього прийшли з поклоном волхви.

Як символ, що не має специфічного політичного чи національного змісту, шестикутна зірка у XVI-ХІХ   століттях особливо широко застосовується в якості об'єднуючого символа. Чимало країн світу включили до державних гербів саме золоту 6-ти променеву зірку. 

Півмісяць - емблема інтернаціональна. У вітчизняній емблематиці (у всіх слов'янських християнських народів) зазвичай прийнято півмісяць зображати поруч із шести- або дванадцятипроменевими зірками на куполах храмів. У підніжжі Хреста символ має своєрідне трактування: "Осяяний храм (і люди в ньому) Хрестом Спасителя, а веде їх у вічний світ добра і миру золотий човен – Місяць під зіркою, яка засяяла людству в день народження Божого Сина."

Печатка міста є офіційним атрибутом (символом) міського самоврядування, відображає герб міста та його назву. Нею можуть бути скріплені найважливіші документи міського значення.
Печатка міста


Два інших варіанти герба (хрест на п’єдесталі та квітка ромашки) мають історичне значення, але не можуть використовуватися як офіційний герб.

Тож вітаємо роменців із відновленням історичної справедливості та повернення найдревнішого герба та прапора міста.


За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa