Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 1 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відбулася оперативна нарада при міському голові
16.09.2015

Чергова оперативна нарада при міському голові, яка відбулася 15 вересня, пройшла досить плідно та спокійно. Розглянули 2 основних питання та, як зазвичай, заслухали інформації керівників структурних підрозділів міської ради щодо стану справ у очолюваних ними галузях.

Про здійснення контролю за дотриманням законодавства, містобудівної документації за 3 квартал 2015 року розповів начальник відділу містобудування та архітектури Юрій Литвиненко. Так, як повідомив головний архітектор, протягом 2015 року контроль за процесом містобудування у місті проводився у відповідності до затвердженого у 2012 році проекту детального планування центральної частини міста. У зв’язку із введенням у дію з 1 січня 2015 року ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» надання земельних ділянок для містобудівних потреб без наявності затвердженого ПДТ або плану зонування території заборонено. На виконання Закону виконавчим комітетом РМР у 2013 році було замовлено оновлення містобудівної документації. Одночасно виконувалася робота по виготовленню актуалізованої топогеодезичної зйомки М1:2000. Всі роботи були завершені зо кінця 2014 року. Відділом містобудування та архітектури були проведені містобудівні ради, підготовлено та проведено 2 громадських обговорення. Однією із складових оновленої містобудівної документації є історико-архітектурний опорний план, який затверджується одночасно із генпланом та зонінгом. Однак у зв’язку з відсутністю з грудня 2014 року до липня цього року науково-методичної ради при Міністерстві культури України цей документ буде розглянуто лише 16 вересня 2015 року.Питання досить складне,оскільки існує єдина, але принципова розбіжність між пропозицією інституту-розробника та представниками громадськості міста в питанні обмеження висоти новобудов по відношенню до запропонованої історико-архітектурним опорним планом. Остаточне рішення буде прийматися Міністерством культури на підставі рішення засідання науково-методичної ради.

Містобудівні умови та обмеження на проектування та будівельні паспорти видаються відділом містобудування та архітектури у відповідності до затвердженого ПДТ центральної частини міста та на сформованих ділянках, які відповідають діючому генплану на оновленій містобудівній документації. Надання місць для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у відповідності до Схеми тимчасових споруд, затвердженої виконавчим комітетом. З метою недопущення фактів самочинного будівництва відділ містобудування та архітектури при виявлення таких об’єктів відразу реагує на порушення та звертається до управління ДАБІ для призупинення будівництва та прийняття мір у відповідності до чинного законодавства.

У свою чергу головна лікарка Роменської ЦРЛ Валентина Гунькова проінформувала про забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Так, за словами Валентини Василівни, у 2015 році пільговому лікуванню по місту підлягало 11192 особи

-         по категоріях – 8165 хворих,

-         по захворюваннях – 3027 хворих.

Потреба коштів на лікування складала:

-         по категоріях – 6247,5 тис. грн. (765,1 грн. на 1 хворого)

-         по захворюваннях – 4483,3 тис. грн. (1481,8 грн. на 1 хворого)

Заплановано коштів на код «Медикаменти» 240,0 тис. грн.

-         по захворюваннях – 115,4 тис. грн. (45,9 грн. на 1 хворого )

-         по категоріях – 124,6 тис. грн. (15,2 грн. на 1 хворого)

(У тому числі рішенням сесії Обласної ради передано 853,7 тис. грн. для лікування хворих цукровим діабетом).

-         для ветеранів – 45 тис. грн. (25,2 грн. на 1 ветерана), хоча потреба складає 3,5 тис. грн. на 1 хворого на рік

-         для онкологічних хворих – 20 тис. грн. (14,5 грн. на 1 хворого)

Крім того, на лікування чорнобильського контингенту заплановано 53,6 тис. грн. (94,2 грн. на 1 хворого)

Профінансовано за 8 місяців 2015 року 147 тис. грн.

-         по категоріях – 32 тис. грн. (3,9 грн. на 1 хворого)

-         у т.ч. на лікування ветеранів війни 14,0 тис. грн. (7,8 грн. на 1 хворого ветерана)

По захворюваннях профінансовано 117 тис. грн. (38,9 грн. на 1 хворого)

-         у т. ч. на лікування онкологічних хворих - 13,3 тис. грн. (9,7 грн. на 1 хворого)

-         бронхіальна астма - 19,4 тис. грн. (92,9 грн. на 1 хворого)

-         хворим з хворобою Паркінсона – 17,6 тис. грн. (1173 на 1 хворого)

У зв’язку з недостатнім забезпеченням коштами Роменської ЦРЛ Валентина Гунькова попрохала звернути увагу на винайдення можливостей збільшення коштів для забезпечення лікуванням пільгових категорій хворих.


За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa