Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Щодо проставлення апостиля
30.11.2015

У сучасному динамічному світі, коли міжнародна співпраця у бізнесових та наукових колах набирає все більших обертів, а громадяни України їздять за кордон у різних справах, Міністерство юстиції наблизило до людей ще один вид адміністративних послуг – проставлення апостилю.

Апости́ль (з фр. apostille) – спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції, до якої Україна приєдналась 10 січня 2002 року.

З 20 листопада 2015 року змінено порядок його проставлення на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Новий порядок дозволяє робити це через відділи державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції.

Відтепер громадяни, яким необхідно проставити апостиль на документах, що видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, судами та нотаріусами, з метою їх подальшого використання за кордоном, мають можливість проставляти апостиль на документах, не відвідуючи місто Київ та, не звертаючись, до посередників.

Для цього, громадянин повинен пред’явити до відділу державної реєстрації документ, що посвідчує його особу, відповідні документи для проставлення апостиля та документ про оплату за проставлення апостиля.

Заява на проставлення формується та реєструється виключно за наявності документа про оплату послуги з проставлення апостиля.

Наказом Міністерства юстиції України від 18.12.2003 № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг за проставлення апостиля» визначена плата за проставлення апостиля:

• для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);

• для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян   (85 грн).

Від унесення плати звільняються  інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни,  громадяни,  які  належать  до першої  категорії  потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі  проставляння апостиля на документах,  що стосуються безпосередньо цих громадян. 

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів;

Строк проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів - у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності. 

Слід звернути увагу, що, якщо текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження; документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв'язку;   у документі є незастережені виправлення або дописки, у простав денні апостиля може бути відмовлено. У разі відмови у проставленні апостиля плата за надання послуг у проставленні апостиля не повертається.

На сьогодні, наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2015 № 2268/5 визначено перелік відділів державної реєстрації актів цивільного стану України, які уповноважені на проставлення апостиля – 340 відділів. У Сумській області визначено 8 відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які уповноважені на прставлення апостиля:

- Відділ державної  реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Білопільського районного управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Глухову Глухівського міськрайонного управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Конотопу Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Охтирка Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Путивльського районного управління юстиції у Сумській області;

- Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Ромни Роменського міськрайонного управління юстиції у Сумській області;

-  Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Шостка Шосткинського міськрайонного управління юстиції у Сумській області.

Відділ державної  реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області здійснює прийом документів на проставлення апостиля з понеділка по п’ятницю, інші відділи – з вівторка по суботу.

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Сумській області.»


за повідомленням управління                                                                              

 
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa