Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 2 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Всеукраїнський тиждень права у бібліотеках міста
14.12.2015

На правовому практикумі «Свобода чи вседозволеність», що відбувся у ЦМБ для дорослих,  з обов’язками підлітків та наслідками їхнього невиконання, учасників заходу – учнів 9-х класів ЗОШ № 3 та ЗОШ №4 ознайомив інспектор Роменського відділення поліції В’ячеслав Полуян. Він дав кваліфікацію різним видам порушень, навів практичні приклади, розповів про наслідки  неповаги до закону, дав відповідь на питання учнів, щодо відповідальності, яка наступає для неповнолітніх згідно законодавства України при різних видах правопорушень.

Головний спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Коваленко запропонувала учням ситуативні завдання з питань правової відповідальності за різного роду правопорушення, відповіді на які засвідчили гарні знання юних учасників заходу питань права. Наприкінці заходу, підлітки переглянули документальний фільм  «Діти за гратами».

Учасниками   юридичної шпаргалки «Перехрестя мудрого закону»  проведеної у ЦМБ для дітей , були учні  7-А класу ЗОШ №4. Бібліотекар Ліна Коротушко розповіла присутнім про історію створення «Декларації прав дитини» та ухвалення «Конвенції про права дитини». З обов’язками дітей та наслідками їхнього невиконання, юних учасників заходу ознайомив старший інспектор Роменського відділу поліції  Дмитро Ситник . Він дав  кваліфікацію різним видам порушень, навів практичні приклади, розповів про те, до чого призводить неповага до закону, та про відповідальність, яка наступає для дітей згідно законодавства України .

Також з присутніми поспілкувалися представники Роменського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції,  інспектор Олександр  Різник та  фахівець соціальної роботи  Віталіна Богославська. Вони  обговорили питання про права та обов’язки дітей в Україні, про право на опіку і піклування, на достатній життєвий рівень, на освіту та медичне обслуговування тощо.   Діти переглянули відеоролик  з правової тематики  «Невигадані історії».

Працівники ЦМБ для дітей   провели цікаву ситуаційну гру «З героями казок по статтям Конвенції», де користувачі бібліотеки   мали змогу активно проявити себе, відповідаючи на каверзні запитання та здійснити подорож разом з казковими героями по статтях Конвенції ООН про права дитини.

Правознавча година «Мову закону вивчати і знати»
проведена для молодих користувачів філіалу №1 ЦМБ для дорослих, з метою закріплення певних основних фундаментальних правових знань, що дозволить формувати нову генерацію свідомих громадян, які змалечку будуть поважати закон, мати власну думку, свою точку зору.

На годину кримінальної інформації «Там, де зачиняються залізні двері» з учнями 6-А класу та 10-А класу ЗОШ №7 у бібліотеку сімейного читання був запрошений старший інспектор Роменського відділу поліції  Дмитро Ситник, який  обговорив з дітьми законодавче та нормативно-правове забезпечення прав дитини в Україні, кримінальну ситуацію в підлітковому середовищі та основні причини вчинення неповнолітніми протиправних дій.

Пізнавальна година «Життя – це скарб, тож не залишай його без барв»
  проведена для користувачів філіалу №1 ЦМБ для дітей. Під час проведення заходу відвідувачам розповіли про зростання агресивної поведінки підлітків, про здійснення правопорушень неповнолітніми та причини скоєння злочинів. Діти мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Право в нашому житті» та прийняли участь у вікторині «Запитання від Феміди».
 За повідомленням відділу культури

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa