Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 4 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Сесія міської ради: міський бюджет, програма економічного та соціального розвитку міста та інше
11.01.2016

На п’ятій сесії міської ради сьомого скликання депутати коригували головний фінансовий документ міста. Нагадаю, що роменський бюджет-2016 був прийнятий до затвердження державного бюджету на рік нинішній і в показниках доходів та видатків орієнтувалися на минулорічні дані. Відповідно постала потреба у внесенні змін. Детальніше про це в статті начальника фінансового управління Тетяни Ярошенко.

В запитах народних обранців, що, як завжди, були озвучені на початку засідання, цього разу найбільше звернень було стосовно забезпечення належного освітлення вулиць. Зокрема, Учительської (депутат Валентин Редько), Коржівської (Інна Жук), загалом мікрорайону Засулля (Ірина Головач).

Яна Журенко виступила з ініціативою впровадження системи електронних закупівель товарів та послуг «Прозоро» для розпорядників бюджетних коштів і комунальних підприємств.

Михайло Півнюк вніс пропозицію обмежити продаж алкоголю в закладах торгівлі з 22.00 до 7.00 год.

Інна Жук звернулася із запитом до начальника Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури України про надання роз’яснень стосовно здійснення подальших дій із ліквідації лінійної поліклініки станції м. Ромни Південної залізниці й надання копій ліцензії на провадження медичної діяльності та інших документів. Його направлено адресатам.

Непорозумінням завершилося спілкування очільника місцевої прокуратури Володимира Кузченка і новообраних депутатів. Прокурор підкреслив, що для підготовки повноцінної інформації, а не звіту, бо вимагати останнього не в компетенції депутатів місцевих рад, про стан дотримання правопорядку в місті потрібен певний час на вивчення й аналіз даних, отриманих від підрозділу поліції. Тож повідомляти про наміри заслухати на сесії треба не ввечері. До того ж не все зі справ, які розслідуються, законодавство дозволяє виносити на широкий загал. Також посадовець запевнив, що інформація буде обов’язково надана, але після підготовки.

В свою чергу представники депутатського корпусу наголошували, що мова йшла саме про їх інформування, а не звіт, та й ніхто не вимагав зробити це якнайшвидше.

- Плановість у роботі є запорукою ефективності і результативності діяльності кожної установи чи організації, - зазначив міський голова Сергій Салатун. - Виникають надзвичайні ситуації, коли потрібно швидка реакція і правоохоронців, і виконавчої влади. Але питання інформування про стан справ у сфері законності й правопорядку можна запланувати заздалегідь, розглянути й вивчити спочатку на комісіях, а вже потім внести планово на розгляд. Сподіваюся, в майбутньому уникатимемо таких прикрих ситуацій.

Також на сесії прийнято звернення до керівництва країни стосовно внесення змін у державний бюджет щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти, розташованих у містах обласного значення. Як пояснили депутат Валентина Судьїна і директор навчального закладу Павло Помаран, згідно із законодавством із нинішнього року утримання Роменського ВПУ має відбуватися з місцевої скарбниці. Хоча раніше це робилося за рахунок субвенції з державного до обласного бюджету. В підтриманому народними обранцями документі наголошується на необхідності повернення до попередньої форми фінансування для збереження соціально важливих закладів освіти, навчання в яких часто єдина можливість для дітей із малоімущих родин здобути професію.


Вісті Роменщини

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa