Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 2 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Звернення громадян: підсумки роботи за 2015 рік
22.01.2016

Роботу зі зверненнями громадян у Виконавчому комітеті Роменської міської ради (далі – виконком) спрямовано на реалізацію громадянами їх конституційного права на звернення.

Протягом 2015 року до виконкому надійшло 522 звернень (2014 рік – 625), в тому числі: 362 письмових звернень (2014 рік – 407), 160 з особистих прийомів міським головою і його заступниками (2014 рік – 218),  16 з телефонних гарячих ліній (2014 рік – 30).

У 2015 році вирішено позитивно 265 звернення (51%).

У своїх зверненнях громадяни міста порушують переважно питання комунального господарства, земельних відносин, будівництва, соціального захисту населення, транспорту і зв’язку, житлові, охорони здоров’я та інші (див. рис. 1)

Порівнюючи із 2014 роком, можна зробити висновок, що у 2015 році залишаються актуальними питання земельних відносин, будівництва та підприємництва, наприклад неодноразові звернення щодо діяльності СТО біля житлового будинку по вул. Київській не вирішено, навіть на обласному рівні.

Питома вага питань комунального господарства у 2015 році збільшилася до 55 %  (у 2014 році 48,9 %).

Основні питання, які було порушено громадянами у 2015 році, стосувалися незадовільної якості теплопостачання; ремонту доріг по вулицях міста, соціальних виплат та субсидій тощо.

Станом на 01.01.2016 на контролі в міського голови перебувало 40 звернень, з яких одне, щодо незаконної діяльності станції технічного обслуговування по вул. Київській,  надійшло ще у 2014 році.

У відповідях на звернення, які неможливо вирішити позитивно, було наведено обґрунтування та роз’яснення порядку оскарження прийнятих рішень.

Спеціалісти загального відділу надають спеціалістам структурних підрозділів консультації та роз’яснення щодо змісту та алгоритму складання відповідей на звернення.

Особливу увагу було приділено розгляду та позитивному вирішенню звернень громадян, які надійшли з органів влади вищого рівня.

Протягом 2015 року з органів влади вищого рівня надійшло 42 звернення (див. рис. 2), в яких порушено 53 питання, 25 (47,2%) з яких вирішено позитивно.

У 42 зверненнях, які надійшли від Сумської облдержадміністрації, порушено питання комунального господарства, земельних відносин, будівництва та підприємництва. Ці звернення перебували на особистому контролі міського голови до остаточного (за можливості) їх позитивного вирішення.

У виконкомі ведеться окремий облік звернень, які надійшли від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, інвалідів Великої Вітчизняної Війни, жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

Протягом 2015 року надійшло 3 звернення від членів багатодітних сімей та одиноких матерів, 8 звернень від учасників та інвалідів війни та учасників бойових дій.

Більшість звернень містили питання щодо охорони здоров’я, зокрема щодо надання допомоги в отриманні медичних препаратів за пільговими рецептами, на які було надано відповідні роз’яснення і допомогу в забезпеченні ліками.

На звернення від інвалідів Великої Вітчизняної війни було надано відповіді за підписом міського голови або виконуючого обов’язки міського голови.

Рішенням виконкому міської радивід 21.01.2015 № 20 «Про затвердження Плану роботи Виконавчого комітету Роменської міської ради на 2015 рік» затверджено графіки проведення особистих прийомів громадян керівництвом виконкому Роменської міської ради, в т. ч. графіки виїзних прийомів.

Графіки прийомів розміщено на інформаційних стендах у вестибюлі приміщення виконкому міської ради і в загальному відділі, а також на офіційному веб-сайті та міськрайонній газеті «Вісті Роменщини».

У 2015 році під час особистих прийомів було сформовано 160 звернень, у яких порушено 176 питань, з яких 67 (38%) вирішено позитивно, на решту надано обґрунтовані роз’яснення.

Особистий прийом громадян міським головою проводиться щовівторка.

У 2015 роціміським головою проведено 52 прийоми, у т. ч. 27 виїзних прийомів.У своїх зверненнях 212 мешканців міста порушили 163 питання, з яких62 (38%)  було вирішено позитивно.

Заступники міського голови прийом громадян з особистих питань проводили щотижня згідно із графіком.

У 2015 році до заступників міського голови на особистий прийом звернулося 11 громадян, якими було порушено  13 питань; вирішено позитивно 5 (38,5%).

Рішенням виконкому міської радивід 21.01.2015 № 20 «Про затвердження Плану роботи Виконавчого комітету Роменської міської ради на 2015 рік» затверджено графіки проведення «гарячих» телефонних ліній у виконкомі Роменської міської ради. Кожного місяця графіки оприлюднюються в місцевих засобах масової інформації. Відповідно до затвердженого графіка кожної першої середи місяця міський голова проводить «гарячу» телефонну лінію. Протягом 2015 року на «гарячу» телефонну лінію до міського голови звернулося 16 мешканців міста,позитивно вирішено 9 (56,3%) звернень.

Усі звернення, які надійшли з Урядової телефонної «гарячої» лінії та державної установи «Сумський обласний контактний центр», перебували на окремому обліку і розглянуті відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади та державної установи «Соціальний контактний центр».

У 2015 році до виконкому надійшло 479 звернень з Урядової телефонної «гарячої» лінії (у 2014 – 352), 143 – з державної установи «Сумський обласний контактний центр». Вирішено позитивно 285 звернень (58,9%).

Відповідно до посадових обов’язків персональну відповідальність за дотримання вимог законодавства про розгляд звернень громадян та порядку надання відповідей покладено на керівника управління/відділу.

З метою посилення персональної відповідальності за розгляд звернень громадян щомісяця на першій оперативній нараді при міському голові в інформації щодо результатів моніторингу виконання документів на конкретних прикладах наголошується на виконанні заходів щодо запобігання виникненню підстав для обґрунтованих повторних звернень.

Щомісяця в міськрайонній газеті «Вісті Роменщини» в тематичних рубриках було надано роз’яснення з найбільш гострих суспільнозначимих проблем, зокрема тих, що стосуються пільгової  категорії населення.

З метою забезпечення об’єктивного, своєчасного та кваліфікованого розгляду звернень громадян у разі потреби найбільш проблемні питання було розглянуто на оперативних нарадах при міському голові.

07.07.2015 заслуховувалася інформація про стан розгляду неодноразових звернень громадян до Виконавчого комітету Роменської міської ради у І півріччі 2015 року.

01.12.2015 на оперативній нараді при міському голові наголошено про відповідальність за надання недостовірної інформації заявникам, порушення термінів при розгляді звернень, бюрократичну тяганину та попереджено відповідних керівників про недопущення в подальшій роботі цих фактів.

18.12.2015 проведено навчання для керівників та відповідальних по роботі зі зверненнями громадян на тему: «Практичні поради щодо надання відповіді на звернення».

Більшість звернень, що надходить до виконкому, вивчаються на місцях профільними комісіями (міжвідомчою комісією, комісією по розгляду земельних спорів, комісіями за участю представників комунальних служб міста).

Щомісяця на оперативних нарадах при міському голові повідомляються результати моніторингу виконання звернень громадян структурними підрозділами з обов’язковим наголосом на проблемних питаннях, що потребують вирішення.

У 2015 році було проведено перевірки роботи щодо дотримання вимог законодавства по розгляду звернень громадян у таких 8 структурних підрозділах та комунальних установах/підприємствах: відділ обліку та розподілу житла, відділ освіти, комунальне підприємство «Житло – Експлуатація», центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, відділ містобудування та архітектури, управління праці та соціального захисту населення, управління житлово-комунального господарства, приватне підприємство «Житло – Сервіс».

Роботу перевірених структурних підрозділів та підприємств визнано задовільною, але такою, що потребує вдосконалення; надано необхідні методичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та вдосконаленню роботи.

Спеціалістами загального відділу фактично щодня надавалися консультації щодо практичного застосування законодавства про роботу зі зверненнями громадян.

Найбільше звернень надійшло з питань комунального господарства (55%), що зумовлено давнім терміном експлуатації, відсутністю протягом тривалого часу капітальних ремонтів будинків, зношеністю внутрішньобудинкових мереж, відсутністю коштів на проведення капітальних ремонтів тощо.

Не зважаючи на обмеження видатків з бюджету міста, відсоток позитивно вирішених звернень у 2015 році склав 51%, що на 6% більше ніж у 2014 році.


За повідомленням загального відділу

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa