Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 4 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Про обслуговуванні інвалідів, ветеранів війни, праці та осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2015 році
02.02.2016

Станом  на  01.01.2016 року в управлінні на обліку перебувають 2699 інвалідів, із них:

            -     інваліди 1 групи – 437 особи,
            -     інвалідів 2 групи – 927 особи,
            -     інвалідів 3 групи – 1173 осіб,
            -     дітей-інвалідів до 18 років – 162 особи.   

617 осіб, постраждалих наслідок Чорнобильської катастрофи, із них:
            -    1 категорія – 90 осіб,
            -    2 категорія – 284 особи,
            -    3 категорія –127 осіб,
            -    дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 55 осіб,
            -    дружин (чоловіків) померлих в зв’язку з Чорнобильською катастрофою – 61особа.

З метою поліпшення життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і громадських організацій інвалідів по виконанню Законів України, спрямованих на соціальний захист інвалідів створена Координаційна рада з вирішення  питань осіб з обмеженими фізичними можливостями, затверджена  розпорядженням міського голови від 23.11.2009 № 230. Робота координаційної ради здійснюється згідно з  затвердженим Положенням.  У 2015 році  проведено 2 засідання координаційної ради.

Сектором обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці проводиться забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів, ветеранів війни згідно  Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187. 

У   2015  році  видано 85 путівок до санаторно-курортних закладів,  із них:

-          інвалідам війни – 12 ;

-          учасникам бойових дій – 12 ;

-          учасникам війни – 6;

-          особам на яких поширюється чинність ЗУ «Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - 3 ;

-          інвалідам  загального  захворювання та інвалідам  з дитинства  – 41;            

-          особам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи   – 9;

-          супроводжуючим особам  - 2 .

Заключені  договори на купівлю санаторно-курортних путівок  до санаторіїв:

«Світанок» м. Моршин (2) ,  «Токарі» м. Лебедин (7), «Роща» Харківська обл. (5),  «Батьківщина» м. Трускавець (2) , «Лісова пісня» Волинська обл.. (5), «Авангард» Вінницька обл.. (4)  «Поляна» Закарпатська обл. (1) , «Нафтохімік України» м. Бердянськ, Запорізька обл..(1), «Алмаз»,м. Трускавець (2), на суму 137736,00 грн. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених  у державному бюджеті на забезпечення постраждалих  учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»   у 2015 році оздоровлено 7 учасники антитерористичної операції.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами здійснюється відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року №321 „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” зі змінами та доповненнями.

На виконання наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 17.11.2006 року № 423 „ Про створення Централізованого банку даних з проблем інвалідності” управлінням праці та соціального захисту населення  здійснюється  занесення інформації  щодо облікових даних  про осіб, які мають право на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, матеріальною допомогою.

У 2015 році видано 400 направлень на  виготовлення  технічних та інших засобів реабілітації, із них на забезпечення:
·         ортопедичним взуттям – 66 особам,
·         допоміжними засобами для підйому – 1 особі;
·         кріслами колісними – 26 особам,
·         допоміжними засобами для особистої гігієни – 8 особам,
·         засобами для ходіння, керовані  двома руками – 8 особам,
·         засобами для ходіння,керовані однією рукою – 47 особам,
·         меблями -23 особам,
·         протезно-ортопедичними виробами – 153 особам,
·         допоміжними засобами для особистого догляду та захисту  та підйому -66 особам,
·         оснащення – 2 особам
За 2015 рік  управлінням  забезпечені 12 інвалідів   технічними засобами реабілітації. Видано: колясок – 6 шт.,  милиць - 2 шт.,  спеціальних засобів для  спілкування та обміну інформацією (магнітофонів)  – 5 шт.

З питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації до  управління звернулися 5  осіб  із числа переселенців з території проведення антитерористичної  операції .

Компенсація на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля  виплачується згідно Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228. Виплата проводиться за розпорядженням Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.  На  виконання вищевказаного Порядку управлінням праці та соціального захисту населення проведена  робота по  виявленню осіб, які мають право на одержання компенсацій, зібрані відповідні  документи  та направлені  до Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.

У 2015 році проведено нарахування компенсації на бензин, ремонт та  технічне  обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування. Компенсацію на  бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів отримали  40 осіб на  суму 8753,41 грн., компенсацію  на транспортне обслуговування отримали  51 особа на  суму 13762,77 грн.

У 2015 році  компенсацію на санаторно-курортне лікування відповідно ПКМУ №785 від 17.06.2004 року отримали  55 інвалід війни на  суму 18983,90 грн.  та  ПКМУ №150 від 07.02.2007 року 7 інвалідів на суму 1354,97 грн. Наказом Міністерства соціальної політики України від 13.03.2015 року №279  встановлена середня вартість санаторно-курортної путівки на 2015 рік для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та  вартості самостійного санаторно-курортного лікування у сумі 360,00  грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.07  № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям інвалідам реабілітаційних послуг»  створена робоча група по прийняттю рішень про направлення до реабілітаційних установ інвалідів  або дітей-інвалідів.

У 2015 року  до управління  з заявами звернулися  75 представники дітей-інвалідів. До Сумського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів направлено  23 пакетів документів дітей-інвалідів,  до Роменського Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів направлено 52 пакетів документів дітей-інвалідів.

Одного інваліда з дитинства  направлено на навчання до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів по спеціальності: «Оператор комп’ютерного набору» 

Щомісяця  за  рахунок   коштів місцевого бюджету  надається  матеріальна  підтримка інвалідам, які потребують гемодіалізу  (штучна  нирка). Вказану  допомогу  отримують   11 осіб. У  2015 році   використано   116,3 тис.  грн. 

Відповідно до ПКМУ від 28.02.2011 №158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті  для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам». У  2015 році виплачено матеріальної допомоги  272  особам на суму 139.9 тис. грн.

До будинків-інтернатів направлено 8  осіб, із них 5 осіб в  будинок-інтернат для психохроніків.

Протягом  2015 року на базі Роменського міськрайонного центру зайнятості населення  було проведено 36 семінарів з  представниками підприємств, організацій, установ де піднімалися питання  щодо працевлаштування  інвалідів та забезпечення гідної оплати праці.

Підвищення  кваліфікації  пройшли 3 безробітних інваліди за професіями відповідно до потреби  ринку праці. Навчання організовується під конкретне замовлення роботодавців та з  перспективою подальшого працевлаштування. В оплачуваних громадських роботах інваліди участі не приймали. Протягом  2015 року зареєстровані  як безробітні  77 осіб  з інвалідністю, з них працевлаштовано 21 особа.

У 2015 році  за рахунок коштів державного бюджету по всіх соціальних програмах для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, профінансовано 1251452,15грн., з них:

- доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  – 90273,64 грн.

- компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безкоштовне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 7075,21

- щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 937520,30 грн.

- компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення в разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 98257,00 грн.

- оздоровлення громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 37926,00 грн.

- пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 80400,00 грн


За повідомленням управління праці та соціального захисту населення
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa