Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 2 грудняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Реабілітація дітей- інвалідів
16.03.2016
Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів набув великого практичного досвіду роботи з дітьми, які мають неврологічні захворювання та хвороби опорно-рухового апарату. В центрі діє:

-   денний стаціонар (розрахований на 20 ліжок);


-   відділення цілодобового перебування
„Матері та дитини” (розраховане на 20 ліжок);

-   відділення змішаного типу для тимчасового перебування на 40 ліжок для дітей віком від 7 до 18 років;

-   служба соціального патронажу.

Для проведення комплексної реабілітації Центр забезпечений різноманітними тренажерами, фізіотерапевтичною апаратурою, кульковими ваннами, сенсорними  кімнатами. Кабінети оснащені комп’ютерними програмами, методиками із психотерапії, індивідуальними, груповими, сімейними психокорекційними програмами, засобами розвитку інтелектуальних і моторних здібностей.

Центром надається:


-   соціальна реабілітація;

-   психологічна реабілітація;

-   педагогічна реабілітація;

-   медичний супровід.

Соціальна реабілітація
– система заходів, спрямованих на формування життєвої компетентності дитини-інваліда або повернення її до активної участі в житті, відновлення її соціального статусу та здатності до сімейної родинно-побутової та суспільної діяльності шляхом забезпечення соціальних нормативів у сфері соціальної реабілітації.

Соціальна реабілітація
передбачає:

-   оволодіння дитиною-інвалідом основними соціальними навичками;

-   пристосування побутових умов до потреб дитини-інваліда, створення без бар’єрного середовища;

-   соціальну, педагогічну та психологічну корекцію відхилень від відповідного розвитку з метою забезпечення життєспроможності дитини-інваліда через сприйняття себе і оточуючих, оволодіння навичками спілкування, адекватної та безпечної поведінки, автономного проживання у суспільстві;

-   соціальний патронаж за місцем проживання (вдома) дитини-інваліда.

Психологічна реабілітація
– система заходів, спрямованих на відновлення, корекцію психологічних функцій, процесів, якостей, властивостей особистості, створення сприятливих умов для її розвитку та утвердження.

Психологічна реабілітація
передбачає проведення психологічної діагностики особистості дитини-інваліда, визначення та використання форм, методів, засобів, терміну та процедур психологічної корекції, консультування та психологічного прогнозування.

Заходи з психологічної реабілітації:


- психологічна діагностика – психологічне обстеження дитини-інваліда, визначення її індивідуального психологічного стану з метою виявлення можливих відхилень у психофізичному розвитку та прогнозування можливостей її інтеграції в суспільство;

- психологічна корекція – це спрямований і обґрунтований психологічний вплив на психічні структури особистості (пізнавальну, мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну) з метою виправлення наявних відхилень та забезпечення повноцінного розвитку й функціонування особистості;

- психологічне консультування – організоване спілкування, взаємодія між двома людьми шляхом, бесіди, у ході якої психолог надає допомогу, спрямовану на підтримку дитини, на роботу з її станами, переживаннями, взаєминами, проблемами, конфліктами;

- психологічна профілактика – своєчасне попередження відхилень у сприйманні та поведінці дітей-інвалідів та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктних ситуацій;       

- психологічне прогнозування – це передбачення шляху і характеру подальшого розвитку дитини-інваліда на основі всіх пройдених до певного часу етапів дослідження, яке складається з урахуванням загальної динаміки розвитку дитини та її компенсаторних можливостей.

Педагогічна реабілітація
– застосування засобів спеціального навчання і виховання дітей з обмеженими можливостями здоров’я з метою формування особливості, яка володіє певним рівнем знань.

Педагогічна реабілітація
передбачає:

-   ізотерапію – терапія художньою творчістю;

-   музикотерапію – використання музичних засобів для психолого-педагогічної і лікувально-оздоровчої корекції;

-   ігрову терапію – засіб для послаблення патологічних психічних станів дитини – інваліда; являється унікальним засобом комплексної реабілітації;

-   казкотерапію – це вид і спосіб емоційно – психологічного впливу, соціально-морального формування особистості;

-   ліплення – це робота з пластичними матеріалами: глиною, пластиліном, тістом та іншим;

-   война - терапія (система лікування за методикою рефлекс – локомоцій (вроджені реакції рефлекторного повзання і рефлекторного перевертання), що передбачає можливість у дітей раннього віку, переважно з групи ризику, „перетворити” патологічні реакції у фізіологічний руховий стереотип і, тим самим, запобігти формуванню органічного ураження ЦНС).

Медичний супровід
- система заходів відновлення повного або часткового фізичного та психічного здоров’я дітей-інвалідів з метою повернення їх до активної життєвої позиції та інтеграції в суспільство адекватно їх здібностям та фізичним можливостям.

Медичний супровід
передбачає:

-   проведення медичного огляду та тестування дитини-інваліда на основі об’єктивного обстеження, оцінки його загального стану та функціональних можливостей, готовності до зміни режиму навантажень;

-   визначення фізичної, соматофізіологічної, сенсорної та психічної спроможності дитини-інваліда за даними результатів обстеження лікарями Центру;
-   додаткові методи обстеження (визначення стану нервової та м’язової системи за допомогою електронейроміографії);

-   розробку рекомендацій відповідно до розподілу фізичних та психологічних навантажень, створення стереотипів поведінки, що відповідають фізичним, соматичним та психічним можливостям дитини-інваліда та сприяють утворенню позитивного адекватного ставлення до навколишнього середовища;

-  визначення адекватності та послідовності реабілітаційних заходів;

-   здійснення постійного нагляду та контролю за фізичним, соматичним та психічним станом дітей-інвалідів;

-   організацію та контроль виконання в Центрі санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та профілактичних заходів, здійснення санітарно-просвітницької роботи.

Напрями роботи медичного супроводу:

1.      Масаж: (ручний масаж, апаратний масаж, гідромасаж);

2.      Лікувальна фізкультура;

3.       Механотерапія,;

4.      Ортопедичні укладки;

5.      Фізіотерапія: (електролікування, світлолікування, теплолікування, сауно- терапія, водолікування);

6.      Фітотерапія;

7.      Протезування;

8.      Іпотерапія.

У відділенні змішаного типу (Сумський район, с. Рибці) діти-інваліди отримують комплексну реабілітацію з використанням природних факторів. Це – аеротерапія, озонотерапія, геліотерапія, водолікування, лікувальна верхова їзда на конях, саунотерапія.

Основними формами і методами реабілітації є: лікувальна фізкультура, масаж, саунотерапія, гідромасаж, іпотерапія, трудова терапія. Для оздоровлення дітей-інвалідів у відділенні застосовується різноманітні традиційні та інноваційні методики оздоровлення, а саме: аромотерапія, фітотерапія, дихальна гімнастика.

На базі відділення створені умови для проведення оздоровчих заходів природно-кліматичними факторами – ландшафтна, аеротерапія, пісочна терапія; катання на човнах.

Напрямок Іпотерапія є визнаним засобом реабілітації для хворих соматичними чи психічними захворюваннями, після травматичного періоду. Коло захворювань, при яких застосовують лікувальну їзду дуже широке:

-   порушення рухової сфери в наслідок паралічів, поліомієліту тощо;

-   ураження органів чуттів – сліпота, глухота;

-   психічні захворювання – артизм, неврози, деякі форми шизофренії;

-   розумова відсталість – олігофренія;

-   різні порушення соціальної адаптації;

-   післяопераційна адаптація.

У відділенні ведеться робота з організації культурно-масових заходів, дозвілля, проведення розважальних та виховних заходів: театрально-ігрова діяльність, проведення традиційних та календарних свят.


Сьогодні Центр приділяє велику увагу професійній та трудовій орієнтації дітей-інвалідів.


Створені гуртки та навчальні класи
„Чистюля”, „Кулінарія”, „Сільськогосподарська праця”, „Комп’ютерна справа”, „Кераміка”, „Художньо-рельєфне ліплення”.

Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
розташований за адресою: м.Суми, проспект М.Лушпи, 16, тел. (0542) 60-36-30, 78-88-97, 69-38-24.

За повідомленням управління праці та соціального захисту населення
 

 

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa