Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 25 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Обговорили питання повернення історичної назви місту, перейменування назви вулиці Горького на Навроцького, постать Федька І.Ф та його участі у каральних операціях
04.04.2016

28 березня 2016 року в залі засідань Роменської міської ради відбулося громадське обговорення за участі секретаря міської ради Валерія Мицика, місцевих ЗМІ, представників громадських організацій та місцевих жителів з перейменування назви міста Ромни на Ромен, зміни назви вулиці Горького на Навроцького та обговорення постаті Героя громадянської війни командарму І рангу І.Ф. Федьку та його участі у каральних операціях.

Про підстави змінити назву міста Ромни на Ромен поінформувала представник громадської організації «Роменське земляцтво» ініціатор проведення обговорень, Олена Малко, наголошуючи на тому, що сьогодні, коли Україна вкотре відстоює незалежність, саме час повернути місту його історичну назву-Ромен. Однак громадськість стурбована відсутністю офіційних документів, які підтверджують зміну назви Ромен на Ромни. Краєзнавці озвучили літописи за часів правління князя Володимира, де згадуються описи про Ромен (Повчання князя Володимира Монамаха дітям). Представників молоді міста та підприємництва турбували питання фінансових затрат у разі перейменування назви міста. Усі пропозиції та зауваження по даним питанням були передані на розгляд комісії з найменування (перейменування) вулиць, провулків, площ, бульварів міста, присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій при Виконавчому комітеті Роменської міської ради ( далі комісія), яка вирішила створити робочу групу з розгляду питання перейменування назви міста. Члени комісії зауважили, що повернення історичної назви міста – це питання не одного місяця, отже зміна назви міста залишається відкритою для обговорень.

У ході обговорення постаті Федька І.Ф. та його участі у каральних операціях перед присутніми виступив директор КЗ Сумської обласної ради "Державний історико-культурний заповідник "Посулля" Володимир Панченко, ознайомив учасників засідання із біографією командарма та його діяльністю, направлену на знищення українського народу. Представники громадськості висловили своє обурення діям Федька І.Ф.; та пропонували демонтувати пам’ятник Федьку, що розташований біля залізничного вокзалу,встановивши на його місці погруддя Навроцькому. Люди поважного віку протестували проти демонтажу пам Врахувавши пропозиції та зауваження мешканців комісія рекомендувала депутатам міської ради прийняти рішення щодо знесення пам’ятника Федьку І.Ф. після проведення консультацій з громадськістю щодо встановлення нового взамін демонтованого.

Розгляд питання заміни назви вулиці Горького на вул. Навроцького розпочався із виступу головного редактора альманаху «Ромен» Віктора Клєйніха, який ознайомив присутніх із біографією Навроцького, зокрема із його здобутками на користь громади міста, особистим внеском у розбудову залізничної дороги м. Ромни. Першими, хто висловив своє невдоволення, були голови квартальних комітетів, які зауважили, що місто має проблеми у сфері благоустрою, які потребують негайного вирішення питання, а перейменування вулиць зараз не на часі. Історики ж підтримали перейменування вулиці, зауваживши, що М.Горький у свій час підтримував політику влади, яка була спрямована на пригнічення свободи і права людей. Враховуючи зауваження та пропозиції, було вирішено продовжити роботу комісії з опрацювання всіх матеріалів по заміні назви вулиці Горького.


За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa