Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 29 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ.
06.04.2016

5 квітня в Роменській ЦРЛ відбулось урочисте відкриття відділення хронічного гемодіалізу. Захід відбувся за участі голови облдержадміністрації Миколи Клочка, начальника управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, міського голови Сергія Салатуна, голови Роменської РДА Валерія Білохи, представників міської влади, райдержадміністрації, обласних, міських депутатів.

У своєму вітальному слові Микола Клочко  наголосив, що 20 хворих з хронічною нирковою недостатністю, яким раніше доводилося приїздити на лікуваннядо міста Суми, лікуватимуться на базі відділення, що покращить якість їх життя. Відзначив активну участь міської влади та адміністрації Роменської ЦРЛ у проведенні ремонтних робіт, облаштуванні відділення, подарував телевізор для пацієнтів.

Відкриття відділення гемодіалізу в м.Ромни є впровадженням обласної Програми надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу, що дозволило наблизити медичну допомогу хворим з термінальною нирковою недостатністю жителям м.Ромни, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів. За останні роки такі відділення відкриті в м. Конотоп, м. Охтирка, а в 2016 р. заплановано відкриття в м. Шостка – наголосив Сергій Бутенко.

Виступаючи перед присутніми, міський голова Сергій Салатун подякував усім, хто долучився до створення та облаштування відділення.

Головний лікар Роменської ЦРЛ Валентина Гунькова зазначила, що відділення вже розпочало повноцінну роботу та прийом перших пацієнтів. Установлено обладнання на 5 нирок, процедура гемодіалізу медикаментами та розхідними матеріалами забезпечується за рахунок коштів обласного і міського бюджетів. Представила присутнім завідуючу відділенням Юлію Кучеренко, яка ознайомила гостей з його діяльністю.


Інформація до відома.

Згідно даних обласного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок в Сумській області станом на 01.01.2016 року на обліку перебуває 21311 хворих.

Станом на 01.04.2016 року методом хронічного гемодіалізу в області лікується 205 хворих.

Після відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ кількість діалізних місць в області досягла - 45. Забезпеченість цими місцями складає по області 4,3 на 100 тис. населення (Україна 2,3 дані 2014р.).

У 2015 р. на забезпечення медикаментами та витратними матеріалами виділено 28 млн. грн. із обласного бюджету і 12 млн. грн. державна субвенція.

На 2016р. виділено із обласного бюджету 36 млн. грн. на дані  цілі.

Згідно з даними реєстру хворих на хронічну хворобу нирок, які потребують замісної ниркової терапії методом гемодіалізу на 01.01.2016 зареєстровано по:

- м. Ромни і Роменському району            - 14 хворих,

- Л. Долинському району                       - 2 хворих,

- Недригайлівському району                  - 4 хворих.

Для покращення доступності надання замісної ниркової терапії методом програмного гемодіалізу хворих з незворотнім ураженням нирок відповідно до обласної програми «Надання медичної  допомоги  нефрологічним хворим методом гемодіалізу на 2014 – 2016 роки» в місті  Ромни 74 сесією шостого скликання Роменської міської ради затверджено відповідну програму, якою було визначено відкриття у 2016 році відділення гемодіалізу в Роменській  ЦРЛ.

На дані цілі міською радою виділено 300 тис. грн. для проведення ремонту приміщення гемодіалізу та його обладнання.

Рішенням обласної ради на 2016 рік для надання медичної допомоги хворим методом гемодіалізу в м. Ромни виділені кошти в сумі 4 млн. 743 тис. грн. для придбання медикаментів та розхідних матеріалів.

ТОВ «Укрфармгруп» надано у безкоштовне користування 5 апаратів штучних нирок, 5 гемодіалізних ліжок та змонтовано станцію очищення води.

За рахунок внутрішніх резервів Роменської ЦРЛ відділення гемодіалізу укомплектоване 13,5 штатними посадами, в т. числі 3штатних посади лікарів, 5 штатних посад середніх медичних працівників, 2 штатних посади інженерно – технічного персоналу, 3,5 штатних посади молодших медичних працівників. Весь персонал пройшов спеціальну підготовку для роботи у відділенні.


За повідомленням Роменської ЦРЛ
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa