Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 29 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Соціальне партнерство: реальність чи фантазії
12.04.2016

8 квітня 2016 року в м. Ромни відбулося засідання за «круглим столом» експертів проекту «Прозорість видобутку вуглеводнів – шлях до добробуту громад» з представниками органів місцевого самоврядування Роменщини та Липоводолинщини; районної влади; депутатами обласної, міської, районної рад; громадськості та ЗМІ. На засіданні була присутня заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна.

Заходи присвячено вирішенню питань впровадження Ініціативи з підвищення прозорості видобувних галузей (UAEITI) на місцевому рівні задля сталого розвитку видобувних регіонів. UAEITI — це стандарт прозорого управління у видобувних галузях, що дозволяє покращити конкурентоспроможність та інвестиційний клімат регіону, сприяючий сталому розвитку громад.

Подія стала можливою завдяки підтримці американського народу в рамках проекту «Прозорість видобутку вуглеводнів – шлях до добробуту громад» (ПроДоброГромад), який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «ЗМФІ-ІІ».

Міський голова Сергій Салатун зазначив, що раніше до місцевих бюджетів надходили хоч якісь кошти від нафтовиків (наприклад, з 2011 по 2013 рік по м.Ромни та Роменському р-ну – до 3,5 млн. грн.), а з 2014 року жодної копійки від ПАТ «Укрнафта» Роменщина не отримали; подякував організаторам за можливість зібрати у одному залі всіх зацікавлених осіб; побажав плідної співпраці, яка згодом переросте у міцний тандем «влада-бізнес» на користь громади.

Голова райдержадміністрації Валерій Білоха повідомив, що об’єкти з видобутку, транспортування та переробки нафти і газу розміщені на території 21 сільської ради, займають площу 261 га різної родючості ґрунтів. Вже чітко спостерігаються наступні проблеми на цих територіях, а саме: зникнення води з колодязів, забруднення повітря, ґрунту, води, знищення доріг важкою технікою, відсутність утилізації відходів тощо. Депутат обласної ради Тетяна Головко та співорганізатори підняли вкрай важливе питання щодо попередження росту кількості онкозахворень. Адже в останні роки Роменщина посідає перші місця у Сумській області по онкохворобам.

Присутні на заході депутати обласної Тетяна Головко, Дмитро Кірюхін, Вікторія Мурич зійшлися на думці, що було б правильно розробити положення про отримання дозволу на розробку родовищ, у якому чітко визначити порядок укладання соціально-економічних угод, що, власне, і передуватиме видачі цих дозволів.

Учасники заходу озвучували свої проблеми та побажання щодо співпраці влади та нафтогазовидобувних компаній, які можуть працювати не лише для наповнення своїх кишень, а й для розвитку громад, на територіях яких вони здійснюють свою діяльність.

Розповів про проблему своїх виборців, пов’язану із діяльністю нафтовиків, і депутат міської ради Володимир Йовченко. Зокрема він зазначив, що в районі молокозаводу вантажівки, які щодня проїжджають повз п’ятиповерхівки, уже настільки розбили дорогу, що у тамтешніх мешканців просто увірвався терпець. Люди налаштовані рішуче: або дорогу їм ремонтують, або ж вони її перекриють і техніку на роботу не випустять.За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa