Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 29 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
У роменців своя писанка
29.04.2016

Невід'ємною складовою в навчально-виховному процесі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є виховання молоді на основі християнської моралі. Особливий вплив на усвідомлення національної самоідентифікації учнів справляють національні, релігійні традиції та святкування. В училищі запроваджено курс "Основи християнської етики", відкрито капличку покровительки учнівської та студентської молоді святої Тетяни. В арсеналі засобів виховного впливу факультативу крім звичайних бесід знайшлося місце і відкритим загальноучилищним заходам, зустрічам зі священнослужителями та віруючими, відвідування храмів та святих місць.

Великодні зустрічі учнів училища з настоятелем Всіхсвятської церкви Дмитрієм Долгим стали традиційними, адже тут учні отримують не тільки відповіді на свої запитання, а й слушні поради та настанови. Проте родзинкою приготування до Великодня в цьому році є відкриття на подвір'ї навчального закладу велетенської писанки висотою 2.3 м і шириною 1,7 м, що стало незвичайною подією не лише для училищної родини, а й приємною несподіванкою для містян.

Неповторну писанку створили учні Роменського вищого професійного училища, на території якого з'явився цей цікавий самобутній експонат. З ініціативи учнівського самоврядування та за підтримки адміністрації училища група ентузіастів у складі:
Омельченка В.П., Ливиненка Р.В., Литвиненка В.Х., Товстоп'ята О.І., Мовчан І.В., Божко К.І., Панченко А.І. та вихованців центру позашкільної роботи з талановитою молоддю під керівництвом Васюти О.В., доклала максимум зусиль для реалізації та втілення творчого задуму. Протягом двох місяців фахівці різних напрямків працювали над монтажем металевого каркасу, обшивкою, опорядженням та художнім розписом, щоб на Чистий четвер відбулося урочисте відкриття роменської писанки.

Писанка є символом життя, а розпис відображає його наповненість.

В орнаменті використано різні знаки. Квітка - позначає незатьмарені душі дітей, що мають народитися, чистоту помислів та дій, ще вона є символом кохання. «Безкінечник» - символізує вічність, плинність життя, періодичність змін пір року, сонячний рух, перебіг подій. «Дощові потоки» - небесна волога, що падає з неба, тобто дощ. «Сігма» («юрок») – знак змія, символічне зображення Бога підземного царства, що у вигляді блискавки викликає дощ. Змія є охоронцем домашньої оселі. «Зірка» - відображає сонце, символ неба та порядку небесних світил, знак космосу. Знак чотирьох сторін світу. «Ромби», «квадрати» - знаки, що позначають зоряне поле, загальний символ жіночої основи в природі.

Робота педколективу ДПТНЗ «Роменське ВПУ» спрямована не тільки на здобуття учнями професійних знань, а й на відродження національних і християнських традицій, тому не дивно, що на училищному подвір'ї з'явився ще один цікавий експонат - символ Сонця, життя, його безсмертя, любові і краси, який приваблює роменців сфотографуватися напам'ять.

 

За повідомленням ДПТНЗ «Роменське ВПУ»

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa