Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 26 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Купуючи підакцизні товари – вимагайте чек!
09.06.2016

Відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року одним із місцевих податків є акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів, до яких належать алкогольні напої, в т.ч. пиво, тютюнові вироби, бензин, дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ. Ставка податку становить 5% від суми продажу даної продукції.

На сьогодні акцизний податок є одним із найвагоміших джерел надходжень до міського бюджету і питання забезпечення повноти його сплати є дуже актуальним. Цей податок належить до доходів загального фонду бюджету міста, за рахунок якого утримуються школи, дитячі садки, лікувальні заклади, проводиться благоустрій території міста, ремонт будинків житлового фонду.

Платниками цього податку є суб’єкти господарювання, які реалізують на території м. Ромни підакцизні товари безпосередньо громадянам в роздрібній торговельній мережі: магазинах, кіосках, закладах ресторанного господарства, автозаправних станціях і т.п. Тому, при кожній купівлі підакцизного товару 5% від сплаченої покупцем суми повинно бути перераховано до міського бюджету.

Але не всі підприємці працюють сумлінно і показують реальний виторг, тобто вони свідомо не проводять факт купівлі-продажу через реєстратор розрахункових операцій (касовий апарат), не видають покупцям розрахункові чеки на придбаний товар та не перераховують акцизний податок до бюджету, хоча споживач цей податок уже сплатив.

За результатами постійного моніторингу та аналізу надходжень акцизного податку виявляються суб’єкти господарювання, які сплачують даний податок в малих розмірах. Це може свідчити або про нелегальний продаж підакцизних товарів або про збиткову роботу закладу торгівлі. Такі підприємці запрошуються на засідання спільної робочої групи з вивчення резервів наповнення та ефективності використання коштів міського бюджету. З кожним запрошеним індивідуально проводиться робота щодо забезпечення дотримання вимог податкового законодавства при реалізації алкогольних напоїв, насамперед, проведення факту продажу через реєстратори розрахункових операцій, а також здійснення аналізу товарообігу підакцизних товарів для встановлення фінансового результату від їх реалізації. На сьогодні ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями коштує 8 тис. грн. на рік на кожен касовий апарат та 2 тис. грн. на право продажу тютюнових виробів. Якщо для когось із підприємців це непосильна сума, то вони можуть відмовитись від продажу алкоголю чи цигарок.

У випадку, якщо ситуація по сплаті акцизного податку по таких платниках не змінюється, то виконавчим комітетом направляються листи в Роменську податкову інспекцію та головне управління державної фіскальної служби в Сумській області щодо здійснення відстеження товарообігу підакцизних товарів шляхом проведення фактичних перевірок платників податку. На сьогодні уже направлені пропозиції по 5 суб’єктах господарювання.

Побороти нелегальний продаж підакцизних товарів лише зусиллями влади та контролюючих органів дуже складно, адже в місті підакцизні товари реалізують близько 150 об’єктів торгівлі. До вирішення цього питання повинна приєднуватись і громадськість. Тож прохання до усіх мешканців міста проявляти свою правосвідомість при купівлі пива, алкоголю, цигарок чи нафтопродуктів. Коли купуєте ці товари - вимагайте щоб Вам видали чек за покупку. Це буде гарантією того, що сплачені Вами 5% від суми покупки потраплять до бюджету громади міста, а не до кишені нечесного підприємця, а наявність розрахункового документу захистить Вас, як споживача, у разі придбання неякісного товару.
 

Управління економічного розвитку

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa