Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Ср, 26 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Свято здоров’я, сили та краси – День фізичної культури і спорту
08.09.2016
Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

Місто Ромни  завжди славилось своїми спортивними талантами, бо фізичне виховання – це здоров’я нації.

Отож, наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, але найголовніше – створення для цього відповідних умов. Тому підтримка фізкультурно-спортивного руху, зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів міста - це пріоритетне завдання відділу молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради.

На сьогодні у місті Ромни функціонують два стадіони, 38 спортивних майданчиків, три футбольних поля, один тенісний корт, 13 спортивних залів та 11 майданчиків з тренажерним обладнанням. Працює  комунальний  заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради». У місті діють 18 клубів фізкультурно-спортивної спрямованості (з настільного тенісу, джиу-джитсу, кіокушин-карате, грепплінгу, рукопашного бою, вільної боротьби, боксу, армспорту, тощо) різних організаційно-правових форм власності, які надають доступні та високоякісні фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян. У клубах спортом займається  більш ніж 700 осіб. Також при семи загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів міста також створені та функціонують спортивні клуби.

На розвиток фізичної культури і спорту у 2016 році міським бюджетом виділено (без урахування капітальних видатків)  90,0 тис. гривень - відділу молоді та спорту на проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів  та 1778,8 тис. гривень - на утримання ДЮСШ Роменського відділу освіти ( в т.ч. на проведення навчально-тренувальної роботи).

У рамках реалізації «Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Ромни на 2013-2016 роки» у 2016 році капітально відремонтовано дах борцівського залу ДЮСШ, виділені кошти  на реконструкцію баскетбольного майданчика (на даний час ведуться роботи по виготовленню  проектно-кошторисної документації); проведено частковий ремонт даху спорткомплексу ім. В.Окіпного; проведено поточні  ремонти спортивних залів ДЮСШ ; придбано звукопідсилювальну апаратуру. Виділено кошти на придбання гімнастичної колоди для відділення спортивної гімнастики ДЮСШ (на даний час ведеться робота по придбанню гімнастичної колоди через систему «Прозора») та  придбано гімнастичні мати. За  спонсорські кошти облаштовано покриття спортивного майданчика з багатофункціональним призначенням  (колишня хокейна коробка).

З метою підтримки здорового способу життя серед населення міста,  згідно Єдиного календарного плану міських фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів відділом молоді і  спорту за 8 місяців 2016 року проведено 32 міських фізкультурно-спортивних заходів з різних видів спорту,  це -  міські, обласні  і Всеукраїнські змагання,  традиційні турніри з різних видів спорту (легка атлетика, футбол, гімнастика спортивна, дзюдо, кіокушин- карате, Кемпо і Кобудо, бокс, вільна  боротьба, шахи, настільний теніс, армспорт і інші).

У практику роботи відділу запроваджено проведення щорічної молодіжної акції «Молоде покоління обирає здорове майбутнє», фізкультурно-оздоровче свято "Папа, мама і я - спортивна сім'я", співпраця з громадськими  організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості . Так ,наприклад, у червні поточного року в місті проведено Олімпійський день бігу, в якому взяли участь понад 100 спортсменів – вихованців спортивної школи (директор Ганна Василець) та Федерації вільної боротьби Роменщини (президент федерації, тренер Сергій Федина).  На урочистому відкритті заходу була присутня голова Сумського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України, срібна призерка зимових Олімпійських іграх 1998 року у Нагано  Олена Петрова.

Систематично забезпечується проведення міських спортивних ігор, спартакіади  серед школярів і студентів вищих  учбових закладів І - ІІ рівнів акредитації по видах спорту,  участь збірних команд міста в щорічній обласній і галузевих спартакіадах,  інших масових спортивних змаганнях.

У підсумку комплексного заліку 24-их міських спортивних ігор школярів  1 місце серед шкіл І-ІІІ ступенів посіла ЗОШ № 4 , 2 місце у ЗОШ №7, 3 місце – ЗОШ №5;  серед ЗОШ І-ІІ ступенів 1-е місце посіла ЗОШ № 8.

Роменський коледж КНЕУ зайняв 1 - місце в загальному заліку міської Спартакіади серед команд ВНЗ 1-2 р.а.  

Забезпечено розвиток пріоритетних в місті видів спорту (легка атлетика, футбол, боротьба дзюдо). Здійснюється відбір спортсменів-кандидатів до збірних команд області, проводиться їх підготовка до всеукраїнських та міжнародних змагань.

За 8 місяців 2016 року  у місті підготовлено одного Майстра спорту України з армспорту, двох кандидатів у майстри спорту України, 7 спортсменів першого розряду.

Згідно з календарним планом міських фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів на 2016 рік за період січень-серпень 2016 року проведено сім  навчально-тренувальних зборів, спортсмени міста взяли участь у 20 обласних та  Всеукраїнських змаганнях.

Кращі спортсмени та збірні команди  міста постійно приймають участь у всіх  обласних та всеукраїнських змаганнях.

Найкращими здобутками  наших спортсменів з вересня  2015 року  по серпень 2016 року є :


- Дмитро Бережний - став переможцем відкритого Континентального Кубку в м. Софія (Болгарія) у ваговій категорії до 90 кг

-Артем Хомула  - бронзовий призер Чемпіонату  Європи з дзюдо серед молоді (73 кг) м.   Братислава  (Словаччина) , виконав норматив «Майстра спорту України Міжнародного класу»;

- Дмтро Цюх – чемпіон України з боротьби дзюдо серед юніорів ( 73 кг, м. Київ)

(юнаки -  колишні вихованці «Заслуженого тренера України» відділення дзюдо Роменської ДЮСШ Олександра Богуша)

-
Юрій Бабинець (колишній учень СЗОШ № 2 та вихованець ДЮСШ відділу освіти, а на даний час студент  Харківського Фармуніверситету ) зайняв 1 місце та став чемпіоном Європи з пауєрліфтінгу серед спортсменів з  порушенням спортивно-рухового аппарату (м. Єгер (Угорщина) .Юрій виконав норматив «Майстра спорту України Міжнародного класу» з паурлфітінгу, встановивши  рекорд Європи та світу  серед юніорів.

спортсмени Роменського регіонального відділення центру «Інваспорт» Світлана Новак та Сергій Дворцов  стали переможцями у своїх класифікаціях,  посівши по три перших  місця  з метання спису, диску та штовхання ядра на Кубку України з легкої атлетики серед спортсменів з обмеженими можливостями .  Доречи, Сергій Доврцов тричі встановив рекорд України з метання спису, диску та в штовханні ядра;

- Юрій Баранік  і  Марина Олексєнко – чемпіони ( у своїх класифікаціях) зимового  чемпіонату  України з легкої атлетики  серед спортсменів з обмеженими можливостями (тренер Гобов Сергій Іванович)

- ветерани спорту -  Юрій Рубан  і  Геннадій Самойленко посіли перші місця  на дистанції 10 км та 2-і  місця на дистанції 145 км ( у своїх вікових  групах) на Чемпіонаті  України з лижоролерів серед ветеранів 

- вперше в склад молодіжної збірної України увійшли спортсмени Роменської міськрайонної федерації кіокушин карате, неодноразові призери Всеукраїнських змагань - Нікіта  Шкромида та Вадим Ілляшенко. Зараз юнаки готуються на чемпіонат Європи, який відбудеться у м. Люблін (Польща) 26-27 листопада (тренер Сайфулла Магомедов )

- Владислав Лакiза  (категорія новачки, 83кг) призер чемпіонату з «Grappling ADCC SYMU OPEN 2016»

-
Нікіта Костецький  - переможець  (у своїй ваговій та віковій категорії, «кемпо-сабмішн»)  чемпіонату світу з КЕМПО –карате (тренер Володимир Шинкаренко)

- Валерій Божко, Анастасія Строколіст  - Чемпіони України (у  своїх вагових категоріях  , а Денис  Ткаченко  призер чемпіонату України з кіокушинкай карате серед молодших юнаків та дівчат у розділі «куміте»; - Анастасія Панченко  чемпіонка Кубку України з кіокушинкай карате  (тренер Олександр Прядка)

- Максим Меркулов в категорії 110 кг став Чемпіоном України з армспорту на Чемпіонаті України  з армспорту серед дорослих  , Максиму присвоєно звання «Майстер спорту України» з армспорту

- Роман Кибенко  виборов дві медали -1 місце (на ліву та на праву руки ) на Чемпіонаті України з армспорту серед юнаків,  юніорів та ветеранів

-
Євген Вакула, Роман Макаренко, Максим Меркулов переможці ( у своїх вагових категоріях)  ХУ-го  Кубку України з армспорту  (за результатами змагань Євгену Вакулі, було присвоєно звання «Кандидат в Майстри спорту», а Роману Макаренку присвоєно звання «Майстер спорту України» з армспорту).

-  Данило Сітак  в особистому заліку в розділі «найменший клас» (50 см.куб.) посів 1-е місце  у -1-му  етапі Кубку Федерації мотоспорту України (ФМСУ)  2016 року   з мотоциклетного кросу  серед аматорів та ветеранів  (тренер  Володимир Молтянов)

- Дмитро Гаврющенко – срібний призер Чемпіонат України з ушу-саньшоу серед дітей, юніорів та дорослих  та срібний призер Кубку України з повноконтактного виду єдиноборств ушу-саньда.(тренера Ярослав Демич)

-  Артем Балашов – чемпіон  Відкритого кубоку України з Джиу-джитсу "Татсу-до" (розділ Sabmission No-Gi (боротьба)  та бронзовий призер( у підгрупі новачки 18+) V Всеукраїнського  турніру  з ADCC Submission Fighting ( тренер Владислав Лакиза).

-   Антон Клейнос - виборов   І місце у ваговій категорії 42 кг   на  Чемпіонаті України з дзюдо  серед юнаків та дівчат до 16 років. (тренер Олександр Богуш)

- Сергій Киба та Ілля Тернов – неоднарозові призери Всеукраїнських турнірів з боксу та срібні призери Міжнародного турніру з боксу  ( тренер Богдан Дмитренко)

- Богдан Гросу та Іван Мусієнко неоднарозові призери  та чемпіони Всеукраїнських турнірів з вільної боротьби (тренер Сергій Федина)

-
Михайло Іванович Левченко- Заслужений Майстер спорту міжнародного класу Міжнародної Конфедерації Майстрів Гирьового спорту, багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу серед ветеранів , Михайло Михайлович Левченко -  Майстер гирьового спорту, багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу та Анатолій Харламович Рагулін - Майстер гирьового спорту, контр-адмірал у відставці у своїх вагових категоріях стали дворазовими чемпіонами та вибороли 6 золотих медалей за зайняті перші місця на  чемпіонаті світу з гирьового спорту та гирьового тріатлону (м. Гродно,Білорусь) 

- Сергій Гаврась - майстер спорту міжнародного класу з метання спису, неодноразовий чемпіон і призер чемпіонатів Світу, Європи, Олімпійських ігор серед ветеранів ,  спортивна гордість Роменщини, який вже 35 років прославляє наше місто на чемпіонатах світу, Європи, Олімпійських іграх (в офіційних світових рейтингах серед 134 тисяч легкоатлетів Сергій  наразі посідає почесне 2 місце) – віднедавна став і чемпіоном «American masters games-2016»  у Ванкувері (Канада).

- Міська команда з футболу «Агробізнес TSK» володар «Кубку Сумщини-2015», «Чемпіон Сумщини- 2015»  та «Володар  Суперкубку Сумщини-2015 » на даний час команда є лідером Чемпіонату області з футболу сезону 2016 року (Президент ФК «Агробізнес TSK» Геннадій Свірський, тренер Валерій Кліщенко).

Центром спортивного життя в місті є дитячо-юнацька спортивна школа  відділу освіти. У ДЮСШ працює чотири  відділення з легкої атлетики, футболу, гімнастики спортивної,  дзюдо, де займаються спортом  432 учня.

В цьому році  виповнилось 55 років з дня відкриття Роменської дитячо - юнацької спортивної школи. Школа має свою славну історію, традиції, своїх героїв. Вихованці ДЮСШ є учасниками  Олімпійських ігор , чемпіонами і призерами чемпіонатів Світу, Європи з легкої атлетики, дзюдо, гравці  національних збірних  команд України  з футболу,  майстри спорту України з гімнастики спортивної, відомі в Україні тренери національних збірних команд України з різних видів спорту. Кожного року скарбничка героїв Роменської  спортивної школи  поповнюється новими іменами.

Про результати плідної праці педагогів закладу свідчать також здобутки  вихованців ДЮСШ:         

- збірна команда ДЮСШ є абсолютним  Чемпіоном області зі спортивної гімнастики. До складу збірної команди області входять: Майстри спорту України - Зінченко Тетяна, Тернова Леоніла, кандидати в майстри спорту України - Пономаренко Анастасія,  Крамаренко Катерина, Горбатенко Олена, першорозрядники – Хомяк Анастасія, Герасько Анна, Сало Вікторія, Хижняк Анна, Димкович Дарина, Лаврик Вікторія, Штурко Анна, Запольська Діана, Рогаль Вікторія (тренери: Тетяна Момоток, Світлана Стрелець, Оксана Гірман, хореограф  Ірина Павленко). Вониєнеодноразовими переможцями та призерами обласних змагань, учасниками  Чемпіонатів України.

-
команда юнаків 2000-2001 років  народження – приймала участь у Чемпіонаті Сумського обласного осередку дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону 2015-2016 року. За підсумками виступу, команда зайняла 3 місце у підгрупі. Команда 2002-2003 р.н. в обласних змаганнях з футзалу  виборола  2 місце (м. Ромни, листопад 2015р.), збірна команда дівчат також стала бронзовим призером  обласних змаганнях з футзалу  (м. Суми, квітень 2016 р.)  (тренер Олег Кармазін) . Команда 1998-1999 р.н. зайняла 3 місце в обласних змаганнях з футболу (м. Конотоп, жовтень 2015 р.), (тренер  Олег Шепель ).

- 10 кращих дзюдоїстів ДЮСШ включені до збірної команди області з дзюдо в різних вагових та вікових категоріях. Кандидати в майстри спорту України – Ващенко Валерія, Агеєнко Семен, Клейнос Антон, Іскрицький Олександр, першорозрядники –  Токарь Данило, Павлюк Денис, Охріменко Анна, Каплун Богдан, Тютюнник Влад, Окіпний Артем. Тренери: Заслужений тренер України Олександр Богуш, тренери Сергій Ковальчук та Дмитро Богуш).

- неодноразові переможці та призери Всеукраїнських та обласних змагань з легкої атлетики – Подтопта Сергій, Давиденко Юлія, Сергієнко Світлана,  Проценко Анастасія, Кравченко Валерія, Жалко Олександр, Шебедя Каріна, Каплун Владислав, Святець Назар, Константинов Сергій, Воблий Гліб, Кондратенко Катерина (тренери: Микола та Валентина Савицькі,Олександр Лісненко). Подтопта Сергій на Чемпіонаті України  (м. Суми, лютий 2016 р.) увійшов у 20-ку  кращих спринтерів України (старший тренер-викладач Савицький Микола Віталійович).

У 2015-2016 році школярі м. Ромни у загальному заліку обласних ігор з 8 видів спорту  зайняли  4 місце серед 7 команд І групи.

Всього у 2015-2016 навчальному році тренерами ДЮСШ підготовлено:  3 кандидата у майстри спорту  України, 14 учнів І спортивного розряду та 227 учнів  ІІ , ІІІ та юнацьких розрядів.

Завдяки щоденній невтомній праці тренерів здійснюються найзаповітніші дитячі мрії. Уважні та  досвідчені наставники допомагають дітям розкрити і примножити таланти, уміння та здібності, разом з ними мандрують у світ спортивних досягнень та звершень.

У День свята слова особливої вдячності і найщиріші побажання – всім фізкультурникам і спортсменам,  вчителям та викладачам фізичної культури навчальних закладів міста, тренерам  дитячо-юнацької спортивної школи і підліткових клубів, президентам спортивних федерацій і об’єднань, командам майстрів, меценатам і ветеранам, олімпійським чемпіонам різних років, тим, хто примножує спортивну славу нашого міста та нашої держави.

Дякуємо керівникам підприємств і організацій міста, меценатам, які сьогодні небайдужі до проблем розвитку фізичної культури і спорту!

Відділ молоді та спорту виконавчого комітету Роменської міської ради сердечно вітає всіх з Днем фізичної культури і спорту -  щастя, здоров’я, оптимізму і нових вам успіхів, друзі!

 
 

 

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa