Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 25 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
За підсумками вісімнадцятої сесії міської ради…
07.11.2016

На засіданні міської ради, що відбулось 27 жовтня 2016 року (вісімнадцята сесія), було розглянуто ряд депутатських запитів. В них депутати торкнулися таких питань:

- відновлення цегляного паркану «Хитрого базару», який виглядає неестетично і створює небезпеку дорожньому руху (депутат Бондаренко В.Б.);

- заборони розміщення на стаціонарних рекламних засобах, на фасадах будівель, в транспорті та на зупинках громадського транспорту реклами пасажирських перевезень на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей, Криму, населених пунктів Російської Федерації (депутат Півнюк М.В.);

- забезпечення охороною навчальних закладів міста у зв’язку із підвищенням криміногенної ситуації в місті (депутат Головач І.В.);

- усунення пориву магістральної труби водопроводу біля будинку по вул. Спортивна, 1 (депутат Іваненко Н.А.);

- схвалення та направлення до голови Сумської обласної державної адміністрації М.Клочка звернення щодо виключення квартали м.Ромни, обмежених вулицями Монастирська, Пушкіна, Руденка, Соборна, Коржівська, з переліку таких, де щойно виявлені археологічні об’єкти культурної спадщини (депутат Журенко Я.А.).

Останнє депутатське звернення викликало серйозну дискусію, адже, як стверджує депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич, місто Ромни занесене до переліку історичних населених міст України і тут дійсно може бути багато цікавих знахідок. Отже, варто досліджувати  певні шари ґрунтів, а от які саме і у яких районах міста – мають встановити науковці. Тому любим археологічним дослідницьким роботам передує археологічна розвідка, замовлення якої коштує трохи більше, ніж 100 грн. за 1 кв. м.

Депутат Валентин Бондаренко вважає, що включення вказаних у депутатському зверненні районів міста до охоронної зони пам’яток архітектури не сприяє розвитку міста, оскільки, по-перше, це не дає змоги мешканцям цих кварталів здійснювати будь-які будівельні роботи, бо за це доведеться додатково платити, а по-друге, сприятиме штучному «відтоку» місцевих коштів за межі міста, оскільки вони будуть сплачуватись стороннім організаціям за археологічну розвідку. Крім того, за інформацією В.Бондаренка археологічну цінність представляє тільки земля в районі Центрального базару, Василівської церкви, а також схил до ріки Сула.

Головуючий на засіданні міської ради секретар міської ради Мицик В.М. вважає слушним зауваження Журенко Я.А. про те, що питання археологічних досліджень мають вирішуватись за рахунок державного бюджету, а не за кошти громадян чи місцевого бюджету.

Усі депутатські запити були підтримані депутатами і направлені на вивчення та виконання профільним заступникам міського голови.

В ході засідання депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста на 2016 рік та Бюджету міста, враховуючи головні нагальні потреби містян.

Ще одним питанням, яке викликало жваве обговорення, став проект рішення «Про затвердження незалежної оцінки вартості об’єкта нерухомого майна і надання дозволу на викуп». Розглядаючи це питання, депутати вирішували, чи погоджувати грошову оцінку частини підвального приміщення, розташованого за адресою: м.Ромни, вул. Соборна, 23, виготовлену незалежним експертом, яка має бути затверджена під час продажу цього майна. Проблема полягала у тому, що орендар цього приміщення вважає, цю оцінку завищеною, оскільки, на його думку, експерт не врахував вартості усіх робіт, які були здійснені по поліпшенню майна. Але депутати наполягають на тому, що орендар відновив систему водопостачання та водовідведення за рішенням міської ради, прийнятим у грудні минулого року, оскільки сам же свого часу ці системи і демонтував, і це відновлення жодним чином не впливає на викуп майна, про яке йдеться. Після обговорення, враховуючи наполягання орендаря приміщення, даний проект рішення був знятий з розгляду на доопрацювання для розгляду можливості направлення даної експертної оцінки на рецензію в регіональне відділення Фонду державного майна України.

За пропозицією депутата Олександра Пілюгіна на засіданні міської ради був розглянутий лист голови Роменської міської організації Товариства Червоного Хреста України, в якому вона звертається до депутатів за сприянням в укладенні довгострокового договору оренди приміщення за адресою: м.Ромни, вул. Монастирська, 9, в якому в даний час розташована ця організація. В рамках міжнародного проекту «Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні» було прийняте рішення про виділення коштів урядом Японії та Міжнародною Федерацією Червоного Хреста та Червоного Півмісяця на ремонт та повне облаштування однієї з кімнат приміщення, де розташовується міська організація, для проведення заходів з психосоціальної підтримки дітей та жінок з числа вимушено переміщених осіб, сімей демобілізованих військовослужбовців, дітей з родин загиблих в АТО. Вказаний договір є запорукою залучення цих кошті. Начальник управління економічного розвитку Юлія Янчук пояснила, що нинішній договір оренди приміщення, розташованого за адресою: м.Ромни, вул. Монастирська, 9, дійсний до червня 2017 року. Укладання нового довгострокового договору оренди приміщення потребує нотаріального посвідчення, за нинішніми вимогами необхідне здійснення перереєстрації майна, а це довготривала процедура. Тож депутати вирішили своїм рішенням гарантувати позитивне вирішення питання надання в довгострокову оренду приміщення комунальної власності, яке розташоване за адресою: м.Ромни, вул. Монастирська, 9, для розташування Роменської міської організації Червоного Хреста України.

Крім вказаних, на засіданні міської ради були розглянуті усі інші питання порядку денного вісімнадцятої сесії міської ради. Усі прийняті рішення опубліковані на офіційному сайті Роменської міської ради за посиланням http://romny.osp-ua.info/?nb=1

За повідомленням відділу організаційного та комп’ютерного забезпечення

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa