Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 29 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Оптимізація – не обов’язково закриття…
22.11.2016

Давня дискусія про те, чи потрібно оптимізовувати мережу загальноосвітніх шкіл, не вщухає. Період реформ, розпочатий Міністерством освіти і науки, поставив питання реорганізації шкіл на одне з перших місць на порядку денному. Хоча слід наголосити, що оптимізація – це не обов’язково закриття шкіл,  це процес удосконалення структури загальноосвітніх навчальних закладів та форм організації освіти в регіоні на основі врахування потреб і особливостей регіону з метою створення при наявному обсязі ресурсів максимально сприятливих умов для навчання і вихован­ня школярів.

У лютому та липні 2016 року міською радою було прийнято рішення про оптимізацію мережі шкіл міста, зокрема: припинити з 26 серпня 2016 року діяльність ЗОШ № 3 шляхом її реорганізації через приєднання до СЗОШ № 1. Це дало змогу перевести 1-і класи СЗОШ № 1, які навчалися у приміщенні  ДНЗ № 5, та 2-і класи СЗОШ № 1 у приміщення колишньої ЗОШ № 3. У вивільнених групах ДНЗ № 5 буде відкрито додатково ще 3 групи для дошкільників і розвантажено дитсадки у центрі міста, адже дошкільні заклади дуже перевантажені: на 100 місцях  у 2015 – 2016 н. р. виховувалося 134 дитини.

На сьогодні у колишньому приміщенні ЗОШ № 3 (тепер філія СЗОШ № 1) зроблено ремонт, закуплено нові меблі, повністю замінені вікна на енергозберігаючі. Великий об’єм робіт виконано самим педагогічним,  технічним та батьківським колективами СЗОШ № 1, які власними силами фарбували, клеїли шпалери, клали кахель, лінолеум. 

Завдяки підтримці міського голови Салатуна С.А. та розумінню ситуації депутатами міської ради  з бюджету було виділено 480 тис. грн. на капітальний ремонт ДНЗ № 5 «Веселка», де будуть розміщені нові групи.

Щодо реорганізації ЗОШ № 9, то міською радою було прийнято рішення про ліквідацію закладу, а приміщення передане ДНЗ № 3 «Оленка» з метою відкриття там додаткових груп для дошкільнят. Ці групи плануємо відкрити у 2017 році.

Для того, щоб дітям з віддалених вулиць Лозової було зручно добиратися в інші школи, було досягнуто домовленості з перевізником, який обслуговує маршрут мікрорайону ЗОШ № 9, і щодня рейсовий автобус № 5 підвозить учнів та учителів до шкіл, у яких вони тепер навчаються.

На численні прохання жителів мікрорайону ЗОШ № 9 міською радою прийнято рішення про передачу частини приміщення колишньої школи для відкриття  там амбулаторії.

Отже, оптимізація – це не лише закриття. Є в цьому і позитивні моменти.

Щодо організації навчально – виховного процесу, то позитивні зміни теж є.

Середня наповнюваність у класах збільшилася з  21,2 учня у 2015 – 2016 н.р. до майже 23 у 2016 – 2017 н.р., і як результат буде зменшена вартість утримання 1 умовного учня. За рахунок зекономлених коштів у 2016-2017 н.р. відкрито додаткові групи продовженого дня у школах, де збільшилася кількість початкових класів, відкрито логопедичний пункт  у ДНЗ № 9, збільшено кількість робітничих ставок у школах. Збільшено кількість ставок медсестер і відтепер усі навчальні заклади забезпечені медичними працівниками.

На численні прохання батьків дошкільнят та керівників закладів змінено розпорядок роботи груп з 9-годиинного до 10,5 – годинного   перебування.

І надалі відділ освіти разом з міською владою буде робити все задля розвитку освіти.

Будь-які реформи завжди сприймалися з острахом, але сама сучасність вимагає змін.

Оптимізація шкільної освіти – це не позбавлення дітей права на якісну освіту, а, навпаки, – надання можливостей отримати кращі знання, сприятливіший освітній простір для розвитку як учня, так і педагога.


За повідомленням  відділу освіти                                                                      

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa