Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 25 лютогоУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
У Ромнах обговорювали запровадження мінімальної заробітної плати та відповідних змін у податковому та трудовому законодавстві
16.01.2017

12.01.2017 в залі засідань Роменської міської ради на виконання протоколу селекторної наради під головуванням першого заступника голови Сумської ОДА О.О.Марченка від 30.12.2016 відбулась нарада з питань запровадження мінімальної заробітної плати та відповідних змін у податковому та трудовому законодавстві, що набули чинності з 01.01.2017, особливості нарахування заробітної плати, сплати єдиного соціального внеску, штрафні санкції при проведенні перевірок державним інспектором тощо.

В нараді, яку очолив секретар міської ради В.М. Мицик, взяли участь депутати міської ради, керівники фінансового управління, управління економічного розвитку та понад 120 суб’єктів господарювання (представники житлово-комунальних та промислових підприємств, малого та середнього бізнесу). Були запрошені до виступу спеціалісти контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, а саме:

Панченко Я.М.
- начальник УПСЗН виконкому міської ради, який поінформував про запровадження мінімальної зарплати  (далі - МЗП) з 1 січня 2017 року в розмірі 3200 грн., зміну терміну «мінімальна зарплата». Державні гарантії з питань оплати праці стосуватимуться не окладу (тарифної ставки), а заробітної плати працівника за місяць в цілому відповідно до Закону України «Про оплату праці» з обов’язковим виконанням роботодавцями, фізичними та юридичними особами на підставі фактично відпрацьованого часу. Розмір мінімальної заробітної плати не буде змінюватися протягом року залежно від перегляду прожиткового мінімуму, зарплата та посадові оклади не розраховуватимуться на основі МЗП. Роботодавцям, які мають колективні договори, необхідно врахувати ці зміни.

Біленко А.Г.-
начальник Роменського об’єднаного управління ПФУ Сумської області, яка повідомилапро зміни, що стосуються платників єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ) відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 - VIII. Поінформувала про прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 – 1600 грн. та МЗП з 01.01.2017 – 3200 грн. Враховуючи розмір ЄСВ – 22%, повідомила про максимальні величини бази нарахування ЄСВ, мінімальні та максимальні суми ЄСВ для визначених груп платників податків. Наголосила, що страховий стаж зараховуватиметься пропорційно сплаченому єдиному внеску. Аналіз виплати заробітної плати здійснюється на підставі єдиного реєстру платників податків, на підставі якого проводитимуться відповідні перевірки. Фізичні особи – підприємці  на спрощеній та загальній системах оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ, якщо є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу. Дана норма не застосовується для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Яременко Т.Б. -
державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області, доповіла про зміни у чинному законодавстві щодо здійснення державного контролю за дотриманням трудового законодавства у зв’язку з набуттям чинності з 01.01.2017 Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»: запроваджено фінансові санкції  стосовно юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведення (3 - кратному розмірі МЗП – 9600 грн.). Розмір штрафу у разі недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час при фактичному повному робочому часі, виплати зарплати без нарахування ЄСВ складає 100 розмірів МЗП – 320 тис.грн. Крім того, значно збільшено розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю: у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення договору, оформлення його на неповний робочий час при фактичному повному робочому часі , виплати зарплати без нарахування і сплати ЄСВ – 96 тис.грн. за кожного працівника, щодо якого встановлено порушення. За порушення встановлення строків виплати зарплати та інших виплат працівникам більше, ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу становить 9600 грн. Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф – 32 тис.грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

З графіком планових перевірок державним інспектором бажаючі можуть ознайомитись на офіційному сайті Держпраці. У лютому передбачено перевірки ПП «Аква-Сервіс», у березні КП «Чисте місто». Позапланові перевірки можуть здійснюватись за зверненням працівника у встановленому порядку.

Бут Л.М. -
в.о. начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб Роменської ОДПІ, повідомила про зміни в чинному законодавстві щодо здійснення державного контролю за дотриманням податкового законодавства у зв’язку із встановленням МЗП. Ставки єдиного податку становлять для платників:

-          1 групи – 160 грн.,

-          2 групи – 640 грн,

-          3 групи – 3 та 5 % від доходу (залежно від обсягу доходу).

ЄСВ для 1 групи становить – 652 грн.,

для 2 групи – 704 грн.,

для 3 групи – 704 грн.

Для фізичних осіб – підприємців, що тимчасово призупинили підприємницьку діяльність ЄСВ з 01.01.2017 становить 704 грн.

Підводячи підсумки наради, представники міської влади закликали присутніх до забезпечення дотримання вимог законодавства по виплаті заробітної плати та відповідної сплати податків і відрахувань єдиного соціального внеску, що дасть можливість забезпечити кожному громадянину соціальний захист та життедіяльність міста в цілому.За повідолменням УЕР

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa