Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Розширення українсько – польських дружніх зв’язків.
24.04.2009

З 14 по 21 квітня 2009 року, в рамках виконання програми міжнародного співробітництва, Україну ,а також місто Ромни, відвідало 32 особи І ліцею м. Радзинь Подляски Люблінського воєводства (Польща). Учні та вчителі ознайомилися з системою освіти в України, найстарішим навчальним закладом Ромен, методичними доробками вчителів, творчими роботами учнів школи, матеріально-технічною базою та історією розвитку. Гості не тільки відвідали 9 уроків, але й були їх активними учасниками. Відбувся діалог між учнями і вчителями про навчально-виховну роботу, широке спілкування української і польської молоді, знайомство з українськими традиціями і культурою, обмін досвідом педагогічної праці. Українські і польські учні та вчителі разом висаджували алею дружби з туй та можевельника, обмінялися національними сувенірами, підготували музичне вітання.

Делегацію з польського ліцею гостинно прийняли сім'ї учнів, у яких вони проживали і харчувалися протягом тижня.

Поляки були вражені історичними і архітектурними пам'ятками міст Києва. Полтави та Сум, де вони побували. Ознайомилися з м. Ромни та Роменським районом. Зустрілися з міським головою Помараном П.І., обговоривши плани подальшої співпраці між молоддю України і Польщі.

Роменські учні познайомилися і потоваришували з польським юнаками і дівчатами, обмінялися телефонами, електронними адресами, а головне, отримали великий досвід у налагодженні міжнародного спілкування.

Отже, завершився Ш етап угоди про співробітництво, яка реалізується навчальними закладами вже протягом 2,5 років. Згідно з І та П етапом у 2007 р. 36 учнів та вчителів Роменської школи № 2 вже побували в місті Радзинь Подляски. де познайомилися зі станом освіти у польському ліцеї, відвідали Люблін та Варшаву, знайшли собі друзів, з якими підтримують зв'язки і сьогодні, незважаючи на те, що половина з них стали випускниками і навчаються у ВУЗах. Співпраця Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе і І ліцею м. Радзинь Подляски - перший досвід на Сумщині різноманітної міжнародної співпраці між учнями та вчителями. Обидві сторони повністю реалізували програму Ш етапу і отримали новий досвід, високе емоційне задоволення і розширили коло друзів.

А попереду IV етап — співпраця в "Трикутнику" — української, польської і французької шкіл. Отже, дитяча дипломатія виявилася успішною в реалізації проектів дружби між народами, планів євроінтеграції і молодіжної співпраці.

Даний проект став можливий завдяки фінансовій підтримці директора Роменського заводу продтоварів Саєнка О.І, директора СБК Марьохи В.І., начальника лісгоспу Закусила О.Л., підприємця Корнєєвої Н.О., батьківської ради та профспілкової організації школи.

Директор Роменської спеціалізованої загальноосвітнньої школи №2
Л. О. Скрипка

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa