Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ефективно і люб'язно, або влада для людей, а не навпаки
01.07.2009

Відбулася спільна прес-конференція міського голови Павла Помарана, його заступників та експертів проекту "Logo East 2". Під час спілкування з журналістами підбито підсумки реалізації проекту, озвучено перспективи розвитку інформаційного центру. 

- І перший, і другий проекти "Logo East" спрямовані на покращення рівня інформування жителів вашого міста, - наголосив координатор проекту Ян ХЕККЕР. - Однією з їх особливостей є участь трьох сторін у реалізації задумів: муніципалітетів міст Влаардінген (Голландія), Моравська Требова (Чехія) та Ромни. Таке трапляється досить рідко. 

У результаті першого проекту з'явився довідник "Каталог послуг". А на його базі зародився і зараз добігає кінця проект зі створення інформаційного центру в Ромнах, що має запрацювати в листопаді.
Як показує досвід, здобутий у Моравській Требовій, створення такого центру означає зміни стосовно оперативності та якості обслуговування громадян, котрі звертатимуться з тих чи інших питань. У свою чергу ефективне й люб'язне надання послуг сприятиме підвищенню рівня взаєморозуміння і взаємодії між владою та громадою Ромен. Метою проекту є не лише створення інформаційного центру, а й навчання персоналу. 

До речі, мені вже за п'ятдесят, тож дуже цікаво працювати, знаходити друзів у країнах, що раніше були відділені "залізною завісою" і, як нам розповідали, могли стати ворогом. 

- Дійсно, ще кілька десятиліть тому ніхто не міг і уявити таке співробітництво на рівні міст Голландії, Чехії й України, - зазначив Павло ПОМАРАН. - Нині ж після кількох років співпраці ми зустрічаємося як давні друзі. 

Не можу не сказати й про перейнятий досвід відкритості й публічності в діях влади, роботи за принципом не люди для влади, а влада для людини. 

Відкриття центру за участі ме¬рів Влаардінгена, Моравської Требової, а також, можливо, й послів Голландії та Чехії, безумовно, сприятиме поширенню інформації про Ромни в Європі, підвищенню нашого іміджу. Це дуже важливо для успішної реалізації інших проектів. Зокрема, "Сталий територіальний розвиток" і "TAСIS". Ці три проекти загалом тісно пов'язані й взаємодоповнюють одне одного. 

- Конкретизуйте, які послуги надаватиме центр? Анжеліка ОКІПНА, керуюча справами виконкому: 

- По-перше, інформаційні послуги відділів міськвиконкому. Всі звернення громадян проходитимуть через центр, що спростить процес і прискорить надання відповіді. По-друге, проводитиметься прийом документів від юридичних осіб і подальший контроль за їх рухом, а також консультаційні послуги фахівців різних відділів, підрозділів, управлінь. У подальшому плануємо збільшувати кількість послуг, орієнтуючись на потреби роменців. 

Павло ПОМАРАН:
- Коротко охарактеризувати принцип діяльності центру можна таким чином: людина приходить у виконком і не збирає необхідну інформацію по різних кабінетах і поверхах, а отримує її відразу.
- З якими проблемами довелося зіткнутися під час створення такого центру в Чехії і як їх подолали? 

Мирослав НЕТОЛІЦЬКИЙ:
- Труднощі, які доводиться долати, я думаю, дуже схожі і у нас, і у вас. По-перше, це опір чиновників, котрим зміни в принципі непотрібні. Звичайно, й в органах місцевого самоврядування працюють різні люди. Одні розуміють потрібність змін, іншим вони зовсім не подобаються. Тож працівникам необхідно було пояснити всі переваги, які принесе створення інформаційного центру. Коли центр за¬працював, муніципальні службовці й самі відчули, наскільки покращилися умови роботи: їх діяльність стала швидшою, прозорішою й зрозумілішою. Так, результати опитувань серед працівників свідчать: вони гордяться, що працюють у центрі, це престижно. 

Не в захваті спочатку було й багато громадян, мовляв, витрачаєте кошти на казна-що. Але ми активно працювали з людьми, детально пояснювали, що вони отримають. І після року роботи центру 90% мешканців нашого міста позитивно оцінили його створення. 

Ян ХЕККЕР:
- Загалом успішне вирішення питання залежить від того, яким чином ви розглядаєте ситуацію. Один підхід такий: є проблема, вирішити її, мабуть, не зможемо, це погано. Інший: питання, безумовно, складне, проте необхідно подумати не лише як його вирішити, але й як використати проблему для власної користі. 

Скажімо, не вистачає коштів. Але якщо застосувати другий під¬хід, то можна знайти необхідні ресурси там, де й на думку не спадало. Це підтвердять мої колеги з Чехії, де теж виникала подібна проб¬лема.
Після того, як учасники проекту від вашого міста почали різно¬бічно підходити до вирішення проб¬лемних питань, вони побачили нові шляхи їх вирішення.
- Чи відчували недовіру, неприйняття ідеї створення інформцентру з боку ромен¬ців? 

Ян ХЕККЕР:
- Скажу однозначно - ні. Я був дуже приємно вражений завзяттям міського голови Павла Помарана, його заступника Олександра Левицького, керуючої справами виконкому Анжеліки Окіпної та інших, їх бажанням довести задум створення інформаційного центру до логічного завершення. Саме завдяки їх наполегливості вдалося здолати всі труднощі, й восени в Ромнах з'явиться інформаційний центр.
- Чи продовжуватиметься співпраця по завершенню проекту? 

- "Logo East 3" не буде. Але зараз в Асоціації голландських муні¬ципалітетів ведеться жвава дискусія стосовно напрямків можливого подальшого співробітництва з вашим містом. Ми обговорювали це й під час нинішнього візиту з колегами з Ромен. Звичайно, не впевнений, що наш уряд виділить кошти на проведення нових проектів. Я особисто однозначно "за". 

Павло КЛЮЧНИК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa