Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 2 червняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Перші стипендіати Алфьоровського фонду (Росія) у Роменській СЗОШ № 2 ім. ак. А.Ф. Йоффе
21.12.2009

СЗОШ № 2 ім. ак. А.Ф.Йоффе добре відома своєю співпрацею з науковими інституціями як України так і зарубіжжя. Рада шкільного музею листується з фізико – технічним інститутом ім. Йоффе у Санкт– Петербурзі, інститутом термоелектрики у Чернівцях , Національним антарктичним науковим центром України в Києві, науково – дослідним судном «Академік Йоффе» у Калінінграді (Росія), Роменськими земляцтвами у м. Санкт – Петербург і Києві та багатьма відомими випускниками школи. 

Австралійський фізик Джуліан Голдсміт, який побував у нашому закладі 2005 року на міжнародній фізичній конференції, подарував німецьке видання своєї праці «Термоелектрика». 

Віце – президент Національної академії наук України Антон Григорович Науковець після відвідування школи у 2007 році надіслав цікаві матеріали для юних фізиків. 

Дві посилки з книгами, власними науковими статтями, яскравими національними альбомами прибули з Таджикистану від академіка Мамедова Мурата Мамедовича. 

А нещодавно ще одне радісне повідомлення надійшло у школу. Фонд підтримки освіти і науки лауреата Нобелівської премії Жореса Івановича Алфьорова запропонував для обдарованих учнів нашої школи
2 іменні стипендії. 

Алфьоровський Фонд існує з 2001 року і підтримує молодих вчених, аспірантів студентів та учнів середніх шкіл, які виявили особливі здібності, перш за все у галузі фізики. Також він здійснює науково – технічні програми і проекти по розробці і використанню науковоємних технологій, що відповідають пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки. Серед стипендіатів молоді науковці Росії, Італії, Казахстану, України тощо. 

Отже тепер в Україні є 2 середні школи , що мають стипендіатів видатного вченого сучасності. Це учні Комарівської середньої школи, Корсунь – Шевченківського району Черкаської області, на землях якої загинув у роки Великої Вітчизняної війни Маркс Алфьоров, рідний брат академіка та учні Роменської СЗОШ № 2, яка носить ім’я А.Ф.Йоффе – керівника і наукового наставника Ж.І.Алфьорова. 

Педагогічна рада школи одноголосно вирішила надати стипендії Ж.І.Алфьорова кращим школярам, призерам олімпіад, творчих і художніх конкурсів, переможцям різноманітних змагань, учениці 11 – А класу Грибовод Вірі та учениці 9 – Б класу Степаненко Вікторії. 

Сподіваємось, що співпраця з Алфьоровським фондом буде довготривалою. А найрозумніші і талановиті діти будуть відмічені за свою інтелектуальну працю, бо це майбутнє нашої науки, освіти і держави України. 


Лідія Скрипка,
директор СЗОШ № 2

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa