Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Розвиваємо найменших
21.12.2009

Сьогодні найбільш актуальною є проблема модернізації дошкільної освіти в місті – перехід до роботи за Базовою програмою «Я у Світі». Ця програма орієнтована на педагогіку нового часу, пропонує визнати пріоритет педагогіки розвитку, є дороговказом в запровадженні у практику інноваційних освітніх технологій, містить показники розвитку – компетентності та позиції «Я у Світі» як системи ціннісних ставлень дошкільників до природного, рукотворного, соціального довкілля та самих себе. 

Педагоги, що працюють з дітьми раннього та молодшого дошкільного віку, вже розпочали активне впровадження її в життя. З метою надання методичної допомоги з даного питання колегам – дошкільникам міста в Роменському дошкільному навчальному закладі № 8 «Дзвіночок» проведене засідання творчої групи. У її роботі взяли участь вихователі – методисти та вихователі, що працюють з дітьми раннього віку, з усіх дошкільних закладів міста. 

Педагоги дитячого садка № 8 продемонстрували уміння забезпечувати повноцінну життєдіяльність дошкільників, а це значить надавати кожному малюку особисту територію відповідно до його віку, здібностей, нахилів та прагнень, створювати умови для його всебічного розвитку. Це і є головне завдання, яке стоїть сьогодні перед вихователями, і на реалізацію якого спрямовує Базова програма. 

Тільки за умови грамотної організації розвивального середовища у дитсадку навчально – виховний процес згодом перетворюється на процес саморозвитку і самореалізації юної особистості. Виконання всіх вимог сприяє тому, що згодом під керівництвом дорослого малюк сам стає дизайнером свого простору, а отже, постійно перебуває у процесі розвитку і творчості. 

Задля забезпечення здорового способу життя в кожній груповій кімнаті ДНЗ № 8 створені фізкультурні куточки – місце, де діти можуть лазити, стрибати, долати перешкоди. Для екологічного розвитку малят організовані куточки природи, де діти не лише доглядають та спостерігають за рослинами та рибками в акваріумі, а й мають власну лабораторію для дослідницької діяльності та експериментування, де вчаться аналізувати свої спостереження, робити висновки про закономірності та взаємозв’язки в природі. Мають дошкільнята і власні метеорологічні станції, де за допомогою «Календарів природи», які ведуть щодня, народних прикмет і спостережень за природою визначають погоду. У зелених куточках проводяться також і окремі заняття з творчого розповідання, художньої літератури, уявні мандрівки до лісу. 

У кожній групі є куточки, призначені для художньо – естетичного і творчого розвитку малят, оформлені репродукціями картин і виставками дитячих малюнків. На столиках тут завжди лежать набори для малювання, ліплення, аплікації, а також улюблені розмальовки. 

Предметно – ігрове середовище організоване так, щоб дитина мала можливість займатися улюбленою справою і не заважати при цьому іншим. Обладнано затишні місця з ігровим матеріалом, що сприяє розвитку дрібної моторики дошкільнят. Тут є набори предметів для сортування, ємкості різного кольору, мозаїки, конструктори, будівельний матеріал, пазли. Розвивальне середовище в ігрових зонах динамічне і мобільне, що забезпечує свободу вибору і дій малюків. Усе обладнання постійно поповнюється і оновлюється. Кожне вільне місце у групових кімнатах обладнане з користю для дітей.
На інтегрованому занятті, проведеному з підгрупою дітей раннього віку, вихователь Божко Л.І. вдало поєднала різні види дитячої діяльності. Вона допомагала дітям пізнати світ і себе , спираючись на особистісно зорієнтовану модель навчання, визначивши домірну золоту «середину» впливу на малюків, пам’ятаючи основне правило – не зашкодь. 

Педагоги присутні на засіданні творчої групи зрозуміли, що дитину потрібно поставити в центр своєї 
уваги і максимально вдумливо дбати про організацію її життєдіяльності, обираючи найефективніші моделі педагогічного процесу.


Валентина Завадько,
методист з дошкільної освіти

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa