Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Небезпека на замерзлих водоймах
21.12.2009

Перш ніж ступити на лід дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. В різних місцях водойм товщина льодового покрову може бути різною. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0): для одного пішохода - лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менш 5-7 см. для групи людей товщина льоду повинна складати не менше 15 см. (рухатись необхідно групою в колоні по 4 чоловіки на відстані 5 м.) при масовому катанні на ковзанах товщина льоду повинна бути не менш 25 см. 

♦ При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, переконавшись у міцності льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг та стрибками. 

♦ Під час руху варто звертати увагу на поверхню льоду, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами, кущами і травою, що виступають на поверхню. 

♦ При переході по льоду необхідно іти один за одним на відстані 5 - 6 м. та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. 

♦ При переході водойми на лижах перш ніж рухатись необхідно відстібнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць із рук. Рюкзак або ранець узяти на одне плече, щоб позбутися цього спорядження у разі небезпеки без перешкод. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 м. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан. 

♦ Під час зимової рибалки, кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15 - 20 м. із петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 - 500 г. на іншому кінці.
Надання допомоги. Самодопомога. Якщо ви провалилися на водоймі під лід - не панікуйте. У вас є велика можливість врятуватися самостійно. Розведіть руки в сторони, відкиньтеся назад, обіпріться на лід спиною і одночасно відштовхуючись ногами від води, а руками від льоду намагайтеся виповзти на лід спиною. Далі, не встаючи на ноги треба перекотитися по льоду до небезпечного місця. Менш ефективно вилазити на лід уперед на руках та колінах, бо лід може обламуватись далі (площа спини набагато більша ніж ліктів та колін, на які буде перенесена вся вага тіла). 

Надання допомоги людині, яка провалилась під лід - надзвичайно небезпечне зайняття. Щоб допомогти потерпілому і не попасти в пастку самому, необхідно дотримуватись наступних правил: 

♦ Перебуваючи у небезпечному місці ясно і чітко скажіть потопаючому, що і як він має робити, підбадьорюйте його словами, намагайтесь заспокоїти його, тоді він краще зрозуміє ваші поради. 

♦ Якщо поблизу є будь - який плавучий предмет (дошка, гілка), киньте його так, щоб потопаючий міг за 
нього вхопитися. Краще, якщо цей предмет буде прив'язаний мотузкою, за яку можна підтягнути потерпілого до берега. 

♦ Якщо нічого подати потерпілому, зніміть з себе верхній одяг і підповзаючи на животі подайте одяг потерпілому, щоб потім обережно витягти його з води. 

♦ Якщо потерпілий не має сил триматися за одяг чи мотузку, його треба витягувати з води, вхопивши його за одяг чи кінцівки (це дуже небезпечно для рятівника, тому що він сам може потрапити в воду). 

♦ Після того як потерпілого витягнуто з води, необхідно відкотитися від небезпечного місця і повзком добратися до берега. 

♦ Якщо допомогу надають декілька чоловік, можна утворити живий ланцюг. Рятувальники лягають на живіт один за одним і другий тримається за ноги першого, третій тримається за ноги другого іт.д. 

♦ Пам'ятайте, що давати потерпілому руку або можливість ухопитися за вас можна лише в тих випадках, коли рятувальник сам прив'язаний або працює в живому ланцюгу. 

♦ Після того як витягнете потерпілого на берег, треба надати йому першу медичну допомогу, необхідну при охолодженні та викликати швидку медичну допомогу. 


Відділ з питань надзвичайних ситуацій, 
цивільного захисту населення, військово-мобілізаційної роботи 
та зв’язків з правоохоронними органами 
виконавчого комітету Роменської міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa