Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пн, 6 липняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Стан торговельного обслуговування в місті Ромни
01.02.2010

Торговельна діяльність відіграє значну роль як у формуванні загальноекономічного потенціалу міста, так і забезпечення населення у товарах і послугах. 

На сьогодні в місті встановлюється позитивна динаміка розвитку галузі торгівлі та ресторанного господарства. Відкриваються нові магазини, підприємства ресторанного господарства, оновлюється діюча мережа відповідно до рівня сучасних підприємств. Стає кращим торговельне обслуговування населення, набуває розвиток мережа спеціалізованої торгівлі з продажу одягу, взуття, спортивних і дитячих товарів та побутової техніки. 

За січень-вересень 2009 року роздрібний оборот підприємств торгівлі ( юридичних осіб) склав 138,6 млн. грн., що перевищує на 7,3 % відповідний товарооборот 2008 року. Роздрібний товарооборот на одного жителя міста за 9 місяців склав 3,0 млн.грн. В рейтингу міст Сумської області по аналізу роздрібного товарообороту підприємств торгівлі ( юридичних осіб ) місто Ромни займає 2 місце. 

Товарооборот ресторанного господарства ( підприємств –юридичних осіб) склав 2,5 млн. грн., збільшились обсяги реалізації підприємствами продукції власного виробництва.( до 60% у загальному товарообігу). Роздрібний товарооборот ресторанного господарства на 1 особу за 9 місяців 2009 року склав 55, 9 тис.грн. В рейтингу міст Сумської області по аналізу роботи підприємств (юридичних осіб) ресторанного господарства місто Ромни займає 4 місце. 

Обсяги реалізованих населенню побутових послуг( підприємствами – юридичними особами) за 9 місяців 2009 року зросли на 60,0 % (у фактичних цінах) до відповідного періоду попереднього року і становлять 723,1 тис. грн. У розрахунку на 1 жителя міста таких послуг надано на суму 15,9 грн., що на 62,2 % більше, ніж за аналогічний період 2008 року. В рейтингу міст Сумської області по обсягу реалізованих послуг за 9 місяців 2009 року місто Ромни займає 2 місце. 

За січень-вересень 2009 року в місті відкрито та відновлено роботу 22 об’єктів роздрібної торгівлі, 2 заклади ресторанного господарства та 7 об’єкти побутового обслуговування. Таким чином, торгова мережа налічує 353 підприємств торгівлі, 28 ресторанного господарства та 149 підприємств побутового обслуговування населення. Із загальної кількості магазинів 40 % складають продовольчі та решта магазинів ( 217 одиниця) здійснюють продаж непродовольчих товарів. Від загальної кількості підприємств торгівлі 87 % є власністю приватних фізичних осіб. Забезпеченість населення міста торговельною площею у магазинах на 1000 жителів перевищує норматив на 2009 рік ( 269 кв.м ) на 83,3% та складає 493 кв.м. Із загальної кількості підприємств побутового обслуговування населення профільні складають 88 % , або 131 підприємство. В місті найбільш поширений вид послуг – це послуги салонів та перукарень, їх налічується 41% або 61 одиниця. Майже 2 тис .населення працює на підприємствах торгівлі. 

Станом на 01 жовтня 2009 року в місті працює 2 ринки, комунальної власності та облспоживспілки. За товарною спеціалізацією ринки мають змішаний характер. Для здійснення торгівлі на ринках відведено 29937 кв.м. торгової площі, на яких налічується 1710 торгових місць. За січень-вересень 2009 року ринками отримано доходів 1598,4 тис.грн., що на 10% більше з аналогічним періодом минулого року; зібрано ринкового збору 305,1 тис.грн. 

Незважаючи на загальну позитивну динаміку розвитку галузі торгівлі та ресторанного господарства існують негативні фактори. 

Так, на підвищення рівня організації системи торгівлі негативно впливає некерований розвиток торгівельної мережі, а саме розміщення об’єктів торгівлі, їх дислокація, особливо аптечних закладів.
Також, здійснення торгівлі у невстановлених місцях, недотримання правил торгівлі, неналежний стан прилеглої території і фасадів. Покупцям повинно бути комфортно в магазинах, а це і естетичний вигляд, поважне відношення продавців до покупців та стан прилеглої території. І щоб досягти цього необхідні спільні дії як місцевих органів виконавчої влади, так і суб’єктів малого підприємства і установ ринкової інфраструктури. Начальник відділу підтримки підприємництва,
організації торгівлі та побутового обслуговування
населення управління економіки Н.М.Бондаренко

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa