Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ромни: Створено основні передумови державотворення
03.06.2010

Затвердження основного фінансового документа, за яким житиме країна у нинішньому році, обласного і міського бюджетів стали черговою віхою розвитку держави загалом і громади нашого міста зокрема. Пропонуємо увазі читачів роздуми міського голови Павла ПОМАРАНА стосовно найближчого майбутнього. 

Минулий рік видався напруженим для України в цілому й Ромен зокрема. Потрясіння у світовій та вітчизняній економіках негативно впливали на виконання програм і бюджету на державному та місцевому рівнях. Але навіть у цих складних умовах вдалося вирішити ряд нагальних питань, успішно реалізувати міжнародні проекти у комунальній сфері, загалом забезпечити життєдіяльність нашої громади. 

За короткі терміни після обрання глави держави вибудувано чітку систему влади. І таким чином створено основні передумови, необхідні для проведення реформ.
Здійснення кардинальних змін на краще неможливе без політичної стабільності. Бо, як підкреслив під час виступу на раді регіонів у Львові Президент України Віктор Янукович, сьогодні суспільство потребує насамперед політичної стабілізації, якої неможливо досягти без стабілізації економіки, щоб програма реформ сприяла покращенню інвестиційного клімату в Україні. 

Хочу зазначити, що залучення коштів у економіку Ромен вже тривалий час є одним із пріоритетів діяльності міської влади. Так, в управлінні економіки створено відділ стратегії розвитку, інвестицій та підприємництва, підготовлено до випуску "Дорожню карту інвестора", випущено буклет "Ромни інвестиційні" українською й англійською мовами, підготовлено базу вільних приміщень та земельних ділянок, триває співпраця з агенцією Invest-Ukraine, сформовано електронну карту міста, продовжується її наповнення. 

Початок нинішнього року теж виявився для нашого міста непростим. Відсутність держ¬дбюджету-2010 тримала щомісячне фінансування всіх напрямків у межах 1/12 від видатків 2009 року аж до прийняття основного фінансового документа, за яким житиме наша держава у цьому році, і відповідно обласного та міського бюджетів. Та, незважаючи на труднощі, всі захищені статті - зарплата бюджетникам, енергоносії та ін. фінансувалися вчасно. 

У 2010 році основними пріоритетами Програми соціально-економічного розвитку міста були і залишаються залучення інвестицій і сприяння інноваційному розвитку, енергозбереження та енергоефективність, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, підвищення добробуту громадян і подолання бідності, формування нової якості суспільних послуг у галузі житлово-комунального господарства, удосконалення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров'я, культури і спорту, відродження мистецької та культурної спадщини. 

Зокрема, у міському бюджеті-2010 передбачені підвищення рівня мінімальної зарплати, надбавка 20% педагогічним працівникам, 50% - бібліотекарям, збільшення видатків на харчування у школах та дошкільних закладах до 4 і 5 грн. на дитину відповідно. До 650 тисяч гривень зросло фінансування на харчування і медикаменти у закладах охорони здоров'я. На 18% збільшено видатки на житлово-комунальне господарство. 

Продовжували модернізувати виробництво, вкладати кошти у розвиток, замінювати застаріле обладнання та впроваджувати нові технології місцеві товаровиробники. Це сприяло підвищенню конкурентоспроможності підприємств, зростанню виробництва товарної продукції за 4 місяці цього року до 105 млн. грн. проти 88,5 млн. грн. за відповідний період минулого року. 

Триває співпраця за програмою ТАСІS. Позитивний досвід роботи виконавчого комітету з міжнародними проектами став передумовою для співпраці з іншими іноземними компаніями. Так, французькою компанією BETEN запропоновано техніко-економічне обґрунтування встановлення котлів на біомасі для опалення об'єктів бюджетної сфери та реконструкції тепломереж за проектом "Використання біомаси для виробництва енергії". Зараз він знаходиться на супроводі в експертів проекту ТАСІS та фахівців виконавчого комітету. 

Завдяки порозумінню як з облдержадміністрацією, так і з депутатським корпусом обласної ради у Програмі соціально-економічного розвитку області передбачено добудову приміщення Роменської СЗОШ № 1.
І на рівні області, і на рівні профільних міністерств розглядаються наші пропозиції щодо включення до відповідних програм фінансування завершення будівництва станції знезалізнення води, заміни десяти ліфтів, встановлення котлів, отриманих за проектом TACIS, та ін.
Це вселяє надію, що прагматичне усвідомлення існуючих реалій, відхід від ідеологічних, відірваних від життя схем та непотрібної конфронтації, максимальна орієнтація на практичний результат дозволять вивести країну і нашу громаду на шлях прискореного розвитку, розчистять дорогу до швидкого економічного прогресу. 


Роменський МВК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa