Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 19 травняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ромни: Про права дитини
10.06.2010

1 червня 2010 року Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено опитування «Права дитини». До проведення опитування залучено 10 волонтерів з числа студентів Роменського коледжу КНЕУ. 

Всього опитано 162 дітей.
Вікові групи опитаних розділилися таким чином: 10-12 років – 25 осіб (16%); 13-15 – 75 осіб (46%); 16-17 років – 62 особи (38%). 


За статтю: хлопців – 56 осіб (35%); дівчат – 106 осіб (65%),
За місцем проживания: місто Ромни та Роменський район – 125 осіб (77%); гості, які прибули з інших міст і районів – 37 осіб (23%). 

За результатами опитування, більшість дітей (52%) вважають, що права дітей в Україні «порушуються досить часто»; майже кожен третій – «інколи», що становить 38% опитаних, 5% – не змогли відповісти з упевненістю. Лише 5% зазначили, що права дітей в нашій країні не порушуються. 

Відповіді дітей на запитання «Які права дітей порушується найчастіше?» розмістилися у такій ієрархії: на першому місці – право на якісну медичну допомогу, право на захист від сексуальної експлуатації та рівність прав всіх дітей незалежно від національності (по 35%); на другому – «право на захист від вживання наркотиків» (33%); на третьому – «право на захист від викрадення та продажу» (29%); на четвертому – «захист дітей від жорстокості, знущання та брутального поводження» (28%); на п’ятому – «право вільно висловлювати свою думку, мати власні погляди та переконання» (27%); на шостому – «право на освіту», «право на вступ до громадських об’єднань», «право дітей-інвалідів на особливу турботу» (по 23%). 

Діти вважають, що найменшою мірою в Україні порушуються права на: «право на достатній для розвитку дітей рівень життя», «право на отримання інформації», «право на відпочинок» (по 7%) .
52% опитаних зазначили що не було випадків коли порушувались їх права, 48 % стверджують що такі випадки були. Права дітей частіше порушуються вчителями (30%), дітьми старшими за віком (16%) та батьками (10%).

68 % дітей насамперед чекають допомоги, підтримки від батьків, що засвідчує вплив батьківської уваги на процес становлення юної особистості.
У підлітковий період референтними стають друзі, однолітки. Їхня думка, ставлення, як правило, пріоритетні, тому закономірно, що 25% опитаних очікують підтримки від друзів. 15 % – розраховують на підтримку вчителів. 

32% опитаних у випадку порушення їхніх прав звернуться за допомогою до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 14% до міліції і 9% до служби у справах дітей. 


Валентина Жогло,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa