Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 24 серпняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Досягнення та перспективи міста Ромни
01.09.2010

19 серпня відбулася прес-конференція міського голови Павла Помарана з представниками місцевих ЗМІ, де темою обговорення стала Програма економічного і соціального розвитку та бюджету міста за підсумками І півріччя 2010 року й перспективи розвитку міста Ромни. За словами очільника міста, за результатами діяльності за І півріччя 2010 року була проведена колегія обласної адміністрації, де кожне місто доповідало про основні досягнення та промахи в поточному році. 

Павло Іванович відзначив, що місто Ромни на фоні інших міст обласного значення є досить з оптимістичними показниками, і це, в першу чергу, стосується таких параметрів як розвиток промисловості та підприємництва. 

Зокрема, на території міста розташовано 16 промислових підприємств. З них працюють 11 підприємств, такі як ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», ТОВ «Таланпром», ЗАТ «Роменська ГТФ», Роменський КХП, ВАТ «Геотехніка», ПП «Будрезерв», ТОВ «Техно-Маш-Сервіс», Роменський завод будівельних деталей та матеріалів, ПП «Спецкомплект», ТОВ «Кондор», ТОВ «Роменський завод продтоварів». Протягом І півріччя поточного року в 2,1 рази наростили обсяги виробництва промислові підприємства міста. 

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за 5 місяців 2010 року збільшився на 38,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 192267,5 тис. грн. У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав 4,3 тис. грн., що на 1,3 тис. грн. більше в порівнянні з січнем-травнем 2009 року. Що стосується розвитку підприємництва, то станом на 1 липня в місті зареєстровано 248 (+9 проти початку року) малих підприємств та 3189 (+116) приватних підприємств-фізичних осіб. З початку року зросла чисельність працюючих у малому бізнесі на 148 осіб і склала 5326 чоловік. 

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за січень-березень 2010 року збільшився на 26,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить 45,4 млн. грн. За 6 місяців 2010 року в місті відкрито 8 та відновлено роботу 5 підприємств роздрібної торгівлі загальною торгівельною площею 535,6 кв. метрів.
 
У сфері побутового обслуговування населення відкрито 3 заклади. Середній ріст заробітної плати в місті зріс. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 6 місяців 2010 року склала 1525,2 грн., що на 23,8% більше відповідного періоду минулого року. При цьому, чисельність зареєстрованих безробітних зменшилася до початку року на 233 осіб і складає 646 осіб. Немало важливим показником є стабілізації цін, як на торговій мережі магазинів, так і на ринку, що в Сумській області є одними із найнижчих. 

Як зазначив міський голова, оптимізація діяльності малих підприємств і підприємництва, створення нових підприємств та робочих місць, а також багато інших показників, – все це дало можливість в І півріччі виконати надходження до бюджету більш, ніж на 100%, і «до речі, місто Ромни – єдине місто обласного значення, яке перевиконало план надходження до бюджету». «Маємо тенденцію, що до кінця року ми виконаємо дохідну частину бюджету, адже ми бачимо сталу цифру, динаміку, і я думаю, що буде незначне, але перевиконання надходження до бюджету. Тому ми сподіваємося, що цей фінансовий рік закінчимо із позитивом», – звернув увагу Павло Помаран, – «хоча, при цьому, є фактори, які неодмінно впливають та будуть впливати на досягнення запланованої мети». 

Міський голова відмітив, що по-перше, незважаючи на те, що держава приймає різноманітні заходи, однозначно спостерігається підвищення ціни на зерно, та в результаті на виготовлення хлібобулочних виробів. Причина такої ситуації всім відома – це неврожай в зв’язку із засухою. І хоча Україна має достатню кількість заготовленого зерна, близько 27 млн. тонн, але це набагато нижче, ніж в минулому році. Збільшення ціни на газ також буде впливати на ціни інших товарів та продуктів.

Павло Іванович також відзначив і про перспективу розвитку міста. Перше, це добудова Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. П. І. Калнишевського, на продовження робіт якої передбачено та виділено сесією обласної ради 500 тис. грн. За планом, добудова школа мала закінчитися до 1 вересня, «але, на жаль, нафтовики цих коштів не перерахували і по сьогоднішній день, тому проблема відкрита. Але, як тільки ці кошти з’являться на рахунках, то звичайно почнуться роботи». Друге, це ямковий ремонт місцевих доріг. 

Із обласного бюджету на утримання доріг було виділено 393 тис. грн., але зарахувавши борг минулого року, фактично на місто виділили лише 110 тис., на які уже виконані ремонтні роботи. Це роботи по вулицях Полтавська, Київська, Сумська, Щорса. За рахунок місцевих коштів був проведений ремонт вулиць Прокопенко, Коржівська, Соборна, Маяковського. На сьогодні, ведеться ремонт по вулиці Конотопська. 

Павло Помаран висловив впевненість в тому, що до Дня міста закінчиться ямковий ремонт по вулицях Щучки, Радянська, Гетьмана Мазепи, Чапаєва та Дудіна. Крім того, буде також проведено грейдерування і підсипка вулиць. Наступною перспективою для міста, є співпраця з організацією ПМК-45, за допомогою якої, планується зробити рекультивацію полігону, привести його у відповідний санітарний стан та укласти до нього дорогу, адже на сьогодні, техніка, що надана місту по проекту ТАSІС, не має змоги проїхати даною дорогою, оскільки вона, так сказати, жахлива. 

На сесії уже підіймалося питання по визначенню тимчасовим надавачем послуг по вивезенню сміття організацію ПМК-45, але питання не було вирішено, і тому воно знову буде виноситися на обговорення та голосування. До речі, загальна кількість запланованих робіт по полігону десь порядку 650 тис. грн., яких, звичайно, у бюджеті немає.

Тетяна Василенко

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa