Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Проект, що об’єднує Роменську громаду
29.11.2010

Сьогодні в Україні система управління й фінансування освіти перебуває в процесі реформування, зумовленого як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками. Складні й суперечливі процеси, які відбуваються в державі, вимагають підвищеного рівня співпраці та взаємодії між різними організаціями з метою вирішення низки соціально-важливих питань та задля повноцінного функціонування закладів освіти. Запровадження якісно нових підходів до управління як системою освіти в цілому, так і конкретною школою зокрема викликає пошук додаткових ресурсів для забезпечення змін, насамперед фінансових. 

Організований пошук та збирання фінансових та інших джерел на діяльність навчального закладу в світі називають фандрайзингом. Діяльність адміністрації навчальних закладів із залучення додаткових коштів сьогодні не тільки можлива, а й життєво необхідна. Усе залежить від знань і навичок використання принципів, методів і інструментів фандрайзингу, а також від бажання адміністрації школи, яка займається залученням додаткових фінансових і матеріальних ресурсів для свого закладу. 

Прикладом такої позитивної фандрайзингової діяльності є участь в ній адміністрації Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11. Керівництво закладу гарно обізнано із сучасними можливостями розвитку і підвищення престижу навчального закладу, знаходиться в постійному пошуку інформації про нові та діючі міжнародні проекти, бере у них активну участь. Педагоги школи не живуть у своєму маленькому замкнутому «світі», а звертають увагу на те, що відбувається навкруги. Адже стояти на місці - те саме, що й робити крок назад.
Основним імпульсом для початку проекту стала участь навчального закладу у антикризовій гуманітарній програмі Міжнародного фонду «Відродження», одним з напрямків діяльності якої є підтримка навчальних закладів у подоланні наслідків кризи. 

Так у червні 2010 року Міжнародний фонд «Відродження» та Міністерство освіти і науки України провели антикризовий конкурс, який прагнув надати благодійну підтримку закладам освіти під час фінансово-економічної кризи. На конкурс “Підтримка груп подовженого дня та покращення санітарно-побутових умов закладів загальної середньої освіти у районних центрах, селищах міського типу та селах» надійшло більше 200 проектних пропозицій від закладів освіти та неурядових громадських організацій з різних куточків України. Майже 90 відсотків всіх поданих на конкурс проектних пропозицій передбачали організацію ремонтів шкільних приміщень. 

Серед проектів, які отримали підтримку Фонду був і проект Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 «Організація груп подовженого дня та забезпечення гарячого харчування вихованців Роменської загальноосвітньої школи I-III ступенів №11 шляхом проведення дрібного ремонту шкільної їдальні». 

Приміщення шкільної їдальні Роменської ЗОШ №11 розташоване у будівлі, що споруджена більше ста років тому. Та вже ніхто не пам’ятає, коли в ній проводився капітальний ремонт. Відповідно адміністрація школи спільно з батьківським комітетом навчального закладу вирішила взяти участь у розробці програми проекту по ремонту їдальні. 

На розгляд Фонду був представлений план дій проекту та визначено обов'язки партнерів у реалізації проекту. Відповідно до проекту та затвердженого кошторису, кошти гранту Міжнародного фонду «Відродження» (33 тис. гривень), спів-фінансування відділу освіти Роменського міськвиконкому (в сумі 33 тис. гривень) та коштів батьківського фонду (в сумі 2 тис. гривень) будуть спрямовані на реалізацію проектної пропозиції. Метою проекту є покращення побутово-санітарних умов Роменської загальноосвітньої школи №11 шляхом організації ремонтних робіт в шкільній їдальні. Закінчити проект планується у травні 2011 року. 

Реалізація подібних гуманітарних проектів реально дозволяє консолідувати зусилля місцевих громад, у тому числі шкільних батьківських комітетів і громадських організацій, та посилити їх роль в житті загальноосвітніх навчальних закладів. 

Участь у подібних проектах іде на користь іміджу навчального закладу, підвищує рівень її спроможності дати кращу освіту дітям. Звичайно, участь у проектах не зробить нашу школу найкращою та популярною за один день. Проте така робота приноситиме користь колективу вчителів та учнів закладу.

Вікторія Зеленська, 
директор Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa