Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Декларування доходів – конституційний обов'язок фізичної особи
03.02.2011

З початку року стартувала кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, одержаних протягом 2010 року.
Звертаємо увагу, що цьогорічна кампанія проходить в умовах дії Податкового кодексу України, яким, починаючи з 2011 року, строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, установлено до 1 травня року, що настає за звітним. Таким чином, у 2011 році за наслідками 2010 звітного року податкову декларацію слід подавати до 1 травня. 

До Роменської МДПІ звернувся задекларувати свої доходи за 2010рік депутат Міської ради, приватний підприємець Євген Васильович Василенко.

- Євгене Васильовичу, чи вважаєте ви обов”язком декларування доходів?
- Добровільне декларування доходів- це формування високої податкової культури громадян. Тому подання декларації громадянами – це не лише конституційний обов”язок кожного з нас, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян нашого міста. 

Незнання закону не звільняє від відповідальності, тому краще завітати до податкової інспекції і виконати свій конституційний обов’язок. Українське законодавство зобов’язує певну категорію громадян подавати річну декларацію про доходи. Випадки, у яких громадянин повинен завітати до податкової служби та прозвітуватися про доходи, передбачені Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” та Податковим кодексом України.
- Євгене Васильовичу, чи відбулися зміни в процедурі декларування в зв’язку з ухваленням Податкового кодексу? 

- Так, Податковий кодекс продовжив декларування доходів до 1 травня 2011 року – і це найбільш суттєва зміна. Насамперед, відкладати візит до податкової не потрібно. І хоч цього року ми маємо можливість подати декларацію до 1 травня, а це означає що зробити це варто раніше, чимало наших громадян чомусь відкладають цей крок на останні дні. Практика попередніх років я думаю переконує, що податкова служба спроможна забезпечити прийом декларацій у визначені законодавством терміни навіть за наявності значної кількості декларантів. Тим не менше, подбайте про подання декларації заздалегідь.
- Тобто, є підстави сподіватися на активну громадянську позицію роменчан цього року? 

- Звичайно, що є. Більш того, саме від податкової культури і громадянської свідомості потенційних декларантів залежить, чи отримають додаткові доходи бюджети. Таким чином, кожен, хто декларує доходи і відповідно сплачує податок на доходи фізичних осіб, безпосередньо долучається до формування соціальної політики.

Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa