Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ромни: Твоє ставлення до тютюнопаління
10.02.2011

9 лютого 2011 року Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в рамках місячника щодо профілактики тютюнопаління у дитячому та молодіжному середовищі, організованого Сумським обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено соціологічне дослідження «Тютюнопаління і ти». 


В соціологічному дослідженні взяли участь 32 дівчат та 60 юнаків, віком від 15 до 30 років. 49% опитаних зізнались, що палять, 51 % учасників дослідження не палять. Ще раз є нагода підкреслити мудрість вислову «Все починається з сім'ї», адже 53% респондентів зазначили, що в сім'ї палять один з батьків(45%) або обоє батьків (8%). Брак уваги з боку батьків призвів до того, що 15% опитаних випалили першу цигарку у віці до 10 років. Найнебезпечнішим віком цікавості до паління є вік 14-15 років. Саме в цьому віці 22% опитаних почали палити. 


Серед причин тяги до паління перше місце посіла «звичка», зазначили 23% респондентів. На другому місці «нудьга» - 12% опитаних. 5% молоді паління «заспокоює». 3% опитаних палять тому, що палять друзі. 82% паліїв впевнені в тому, що зможуть кинути палити. 89%, з тих що паління, байдуже ставляться до свого здоров’я, так як знають, що паління викликає різноманітні захворювання, які призводять до смерті і продовжують палити. 73% паліїв зазначають, що знайомі і близькі негативно ставляться до того, що вони палять. 31% говорять, що друзі та близькі позитивно відносяться до їх шкідливої звички. 

54 % опитаних байдуже ставляться до курців, 7% відносяться до них позитивно і 37 % негативно. 61% респондентів зазначили, що погано почуваються в приміщенні де палять, 34% не звертають на це уваги і 7% подобається задимленість в приміщенні. 78% опитаної молоді вважає неприпустимим, щоб дівчата і жінки палили, 21% байдуже ставляться до дівчат з цигарками. 98 % респондентів вважають, що дівчата та жінки, які мають маленьких дітей не повинні палити. 

Що ж стосується майбутнього, то 99% молоді не хотіли б, щоб майбутні чоловік чи дружина палили. Залишається лише погодитись з 94% опитаних, що проблема тютюнопаління серед молоді є актуальною на сьогоднішній день. Крім цього волонтерами було проведено акцію «Обміняй цигарку на цукерку». Знайшовши місце, де студентська молодь влаштовує «перекур», волонтери звернулися до паліїв з пропозицією обміняти цигарку на шоколадну цукерку. Та охочих зробити цей відважний крок виявилось не так вже й багато, мотивуючи тим, що цигарки коштують дорого. До проведення заходу залучено 5 волонтерів, які під час практичного заняття в «Школі волонтерів» набули практичних навичок проведення соціологічного опитування. Загальна кількість охоплених соціологічним дослідженням 92 чоловіки. 


Жогло Валентина Олександрівна,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa