Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 10 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
03.03.2011
 Декларування доходів громадян – конституційний обов'язок кожної особи
 
 
 З початку року стартувала кампанія декларування доходіводержаних громадянами протягом 2010 року. Цьогорічна кампанія проходить в умовах дії Податкового кодексу України, яким, починаючи з 2011 року, строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, установлено  до 1 травня року, що настає за звітним. Таким чином, у 2011 році за наслідками 2010 звітного року податкову декларацію слід подавати до 1 травня. До Роменської МДПІ завітала задекларувати свої доходи за 2010рік педагог, депутат Міської ради Зоя Леонідівна Солярик.   
 
- Зоє Леонідівно, чи вважаєте ви обов”язком декларування своїх доходів ?
-    Податки. Історія їх виникнення та запровадження сягає глибокої давнини. А тим більше вони актуальні при державному устрої. Бо державні структури нормально функціонують саме завдяки податкам. І кожен громадянин своєї держави( будь-якого соціального походження, сану, віку, релігійних переконань, нетрадиційних уподобань та ін.) повинен усвідомлювати необхідність добровільного виконання свого конституційного обов”язку – вчасне декларування доходів, розуміючи, що він є частиною цієї держави.
     
Я, впевнена, що добробут – потрібен кожній родині. І зовсім не байдуже дивитися на умови, в яких живемо самі ми і ті, хто поряд. Адже кожна людина – не особина, а особистість, які наділив Бог свідомістю. Я доволі часто задумуюсь над тим, що декларуючи свої доходи, ми з вами вдосконалюємо, збагачуємо, насамперед, міську соціальну програму, яка створюється для найменших і найстарших, для знедолених і незахищених. 
     
- Зоє Леонідівно, як на Вашу думку, чи відбулися зміни в процедурі декларування доходів підприємницької діяльності в зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України?

-  
Звичайно, у процедурі декларування доходів підприємницької діяльності відбулися зміни у зв”язку з прийняттям нового Податкового кодексу України. Тепер кожен приватний господар зможе подати декларацію про доходи за 2010р. до 1 травня 2011р. Тобто, якщо громадянин з якихось причин не зміг подати декларацію про доходи отримані в 2010р. в 1 кварталі цього року, то в нього є можливість встигнути це зробити до 1 травня. Тому що вчасне декларування своїх доходів за минулий рік – це злагоджена робота з владою, демонстрування своєї високої податкової культури. Це “ цеглинка “ кожного з нас у розбудові рідного міста і держави, це безпосередня участь у формуванні соціальної політики, у поліпшенні добробуту маленьких громадян та тих, хто потребує нашої з Вами турботи.
     
Ви знаєте, я не розумію тих людей, які магаючи вдосталь і на столі, і до столу, живучи у розкошах не розуміють тих, хто бідує в силу об’єктивних причин. Так хотілось би змінити українську приказку” Ситий голодному не вірить” на “ Багатий поділиться з тими, завдяки кому він все те має” , хоча б сплачуючи податки.
      
Звичайно, що з “ миру по нитці” і буде “голому сорочка”. Я бачу як “бідні” та “неімущі” купують собі дорогі іномарки, і обурюються коли в лікарню їх матері йдуть зі своєю постільною білизною, та й меню в тому закладі обмежене.
     
Отож, я думаю, що все ж таки варто заради громади пожертвувати часткою свого, адже та частка неостання.
А ще хотілось би вкласти в душу кожному, хто має хліб і до хліба, що ніхто не знає, що з нами буде завтра, чи не будемо потребувати соціальних гарантій ми та наші родини...То ж подбаймо про це сьогодні. “Дающому – примножиться”...
- Тобто, є підстави сподіватися на активну громадянську позицію роменчан цього року?
-  Звичайно, що є. Більш того, саме від податкової культури і громадянської свідомості декларантів залежить, чи отримають додаткові доходи бюджети. Таким чином, кожен, хто декларує доходи і відповідно сплачує податок на доходи фізичних осіб, безпосередньо долучається до формування соціальної політики. Тому не ігноруйте закону, не відкладайте подачі звіту на потім, на “останній день”. Прийдіть вчасно до Роменської МДПІ – задекларуйте доходи, заплатіть, податки і спіть, чи то пак, працюйте спокійно весь рік, що наступив. І хай посміхається Вам доля прибутками. А на завершення свого інтерв’ю я подарую вірш, де мова йде про податки.
 
З миру по нитці
Вивчаєм лиш свої права,
Хоч кожен знає достеменно,
що ще й обов”язок бува.
І це, звичайно ж, не дива.
Щоб не було життя злиденним
Усі хто може працювать,
чи то мізками, чи руками,
щоб на когось не нарікать
податок мав би віддавать
на соціальні всі програми.
Підпільні маємо цехи,
Чи здаємо у найм квартири –
Ми не вважаєм за гріхи,
Шукать собі міцні дахи,
А не латать в бюджеті діри.
А дехто просто вимага :
- добробуту мені й родині!
Бо кожен – “гетьман” не “слуга”
І, бачте, в нього ціль друга:
в обов”язку сидіть на спині.
Чому ж тоді дороги в нас
не бедуть латані, мов свита,
чому в лікарнях раз у раз
лиш нагромадження образ
й нема чим лікувати діток?
Чому і школи й дитсадки,
немов старці, щоразу просять
то в маценатів просять, то в батьків
і протягом усіх років
від безгрошів”я а ж голосять.
Чому і немічні, й старі
не можуть послуг оплатити?
Тому, що спритні лихварі
Забули істини старі:
Що сіяв,те й пожнеш від світу.
Тому, давайте кожен з нас
Нехай загляне правді в ввічі
І знайде і можливість, й час
Податки сплачувать щораз,
Щоб не рождать проблеми вічні.        
 
 
 
 
 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa