Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Ромни: Ну що б, здавалося слова…
21.03.2011

 Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!.. 

Тарас Шевченко

Так, із сивої глибини віків бере початок українська мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Багато, дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша рідна мова. Настав той час, коли українці повертаються до своєї мови, коли престижно добре нею володіти. 

Пізнання мови починається з материнської колискової, вдосконалюється на уроках, а також на позакласних заходах. Значну роль у підвищенні інтересу до неї відіграють тижні української мови та літератури, які щорічно проходять у березні в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, коли відзначаються дні присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку. 

Тарас Шевченко заклав основи не лише української літератури, а й літературної мови нашого народу. Вдихаючи в себе від колиски усі болі і прагнення свого поневоленого, талановитого народу, всі барви і звуки свого краю, він перелив їх у слова, крилаті фрази, поетичні фігури і мовні звороти. 

Цікавим був літературний монтаж «Ми тебе не забули, Тарасе», який підготували учні 5-Б класу та учитель української мови та літератури Корнієнко Л.Ф., де звучали вірші поета. Найкраще їх декламували п’ятиткласники Новікова Альона, Векленко Денис, Гулай Катерина, Мошонкін Дмитро. 

Не менш успішно пройшов і турнір серед 8-х та 9-х класів «Гортаючи сторінки Кобзаря», який підготувала учитель української мови та літератури Андріяшко П.Д.. Учасники продемонстрували присутнім знання мови та літератури, відгадували кросворди, відповідали на запитання вікторини про життя і творчість Т.Г.Шевченка, відображали пантомімою героїв українських народних казок. 

Незабутнє враження лишила зустріч із місцевим кобзарем Триусом Олександром, колишнім учнем нашої школи.
Олександр Олексійович розповів школярам про зародження кобзарства. Зокрема він зупинився на тому, що воно в усі часи свого існування належало до еліти українського народу, було виразником його прагнень і стремлінь, носієм передових лицарських ідей. Стикаючись з представниками різних верств населення кобзарі, як елітарні особистості активно впливали і на формування елітарних ознак всіх тих, хто слухав їхні виступи чи безпосередньо спілкувався з народними співцями. Зосередив увагу школярів і на тому, що велику роль кобзарство відіграло на перших стадіях свого формування і розвитку, коли кобзарі та лірики були і носіями усіх новин та в час відсутності ще часописів, радіо та телебачення були своєрідними засобами масової інформації. 

Кобзарство створило своєрідну філософію в основі якої – віра християнська й висока моральність, любов до рідного краю та свого народу, вимогливість до репертуару й виконавської майстерності. Культивувалася пошана й дбайливе ставлення інструменту. Кобза, бандура й ліра вважались священними, а кобзарів та ліриків у народі називали «Божими людьми». А як заворожено слухали учні народну пісню «Про зустріч Тараса з сестрою Катериною», коли пальці торкнулися струн кобзи, а з вуст полинули слова ... Олександр Олексійович виконав і твір Г.Сковороди «Всякому місту- звичаї і права». 

Завершився тиждень святом «Мово! Пресвята Богородице мого народу!», яке підготувала з учнями 10-А класу учитель української мови та літератури Корнух Г.Д..
Діти мали змогу ще раз показати, як вони вміло користуються найвишуканішою зброєю – словом, переконатися в тому, яким неоцінним скарбом володіють і як важливо знати рідну мову. 

Лунали пісні про мову й Україну Павла Дворського, Тараса Петриненка, Івана Малковича. Глядачі зустрілися з героями п’єс Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», М.Старицького «За двома зайцями», драматичної поеми Лесі Українки «Бояриня». Усім сподобалося, як зіграли свої ролі десятикласники профільного філологічного класу Ілона Москаленко, Сергій Козленко, Марина Онищенко, Ігор Воспитанник, Світлана Литовченко, Аліна Спічак, Сергій Назаренко, Анна Гончаренко, Олег Омельченко. 

Майстерно вели свято Анна Ясліковська й Вікторія Салівон. Закінчився тиждень української мови та літератури. Та ми знову й знову звертаємося до Великого Кобзаря – духовного батька й творця нації, який зробив незриме в історії – зримим у слові, дав народному духові точку опори й повернув самоповагу українцям.

Вікторія Зеленська, 
директор Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11


Начальник відділу освіти З.Г.Горбик

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa