Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Відверта розмова про стан, перспективи розвитку та реформування освіти в Сумській області
30.03.2011

25 березня 2011 року в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 відбулася зустріч колективу навчального закладу з начальником управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Пшеничною Л.В., заступником міського голови Дудком В.Г., начальником відділу освіти Горбик З.Г. в рамках обласного єдиного інформаційного дня «Стан, перспективи розвитку та реформування освіти в Сумській області». 


У ході відвертої розмови Любов Василівна зупинилася на питаннях виконання основних завдань та заходів Програми економічного і соціального розвитку області, військово-патріотичного виховання в навчальних закладах. 

Окрім того, Л.В.Пшенична окреслила проблемні питання розвитку галузі «Освіта», а саме оптимізацію мережі закладів освіти; виконання програми «Шкільний автобус»; першочергове забезпечення робочими місцями випускників професійно-технічних навчальних закладів. 


Начальник управління освіти і науки області наголосила на низькому забезпеченні загальноосвітніх навчальних закладів області сучасним навчальним обладнанням з природничо-математичних та технологічних дисциплін. Рівень забезпеченості кабінетів хімії, фізики, біології, математики, трудового навчання навчальним обладнанням у середньому становить 51-55 відсотків. 

Було наголошено на оновленні матеріально-технічної бази, науково-методичному забезпеченні закладів профтехосвіти відповідно до Державних стандартів та вимог ринку праці; приведено перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою, відповідно до вимог ринку праці області та України в цілому. 

У зв’язку з вивченням предмету «Інформатика» з 9 класу до 156 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів Сумщини необхідно поставити навчальні комп’ютерні комплекси. Л.В.Пшенична звернула увагу на те, що завдяки тісній співпраці з фондом «Відродження» відкрито групу продовженого дня для дітей з малозабезпечених сімей у Тростянецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5. Прикладом такої співпраці є участь загальноосвітніх шкіл №2, 5, 11 м.Ромен в проектах Фонду «Відродження», завдяки чому ці навчальні заклади поліпшили свою матеріально-технічну базу. 

Начальник обласного управління освіти закликала органи місцевого самоврядування запроваджувати шефство трудових колективів, громадських організацій, благодійних фондів над навчальними закладами, закладами для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяти збереженню родинних зв’язків вихованців інтернатних закладів так, щоб діти з однієї родини навчалися в одному закладі та створенню різновікових родинних груп. Після щирої, відвертої розмови начальник управління освіти та науки Пшенична Л.В. оглянула Роменську ЗОШ І-ІІІ №11, відвідала Музей історії навчального закладу, де в Книзі відгуків для почесних гостей залишила записи про свої враження. 


Начальник відділу освіти З.Г.Горбик

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa