Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 7 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Фандрейзинг як засіб залучення додаткових фінансових ресурсів
30.03.2011

Фандрейзинг – досить новий метод залучення коштів в економічному просторі Ромен. Саме слово запозичене з англійської мови: fund – «фінансовий ресурс» та raising – «збір, формування». 

Фандрейзинг – спосіб економічного виживання некомерційних організацій, але для ефективного функціонування вони повинні залучати додаткові ресурси з різноманітних благодійних фондів та організацій. Суми благодійних внесків, грантів можуть варіюватися від декілька сотень до десятків тисяч доларів в залежності від соціальної значимості проекту та спеціалізації донора (спонсора). 

Суть фандрейзингу полягає в організації та реалізації комплексу заходів, направлених на те, щоб переконати місцеву громаду, партнерів, грантодавця об'єднати розрізнені ресурси та використати їх для впровадження соціально-економічного проекту, який створить необхідні умови для розвитку території (міста, громади, об’єднань громадян). 

Найбільш вживані види сучасного фандрейзингу: збір коштів у місцевих об’єднань, збір коштів через потужні промислові компанії, які системно займаються благочинною діяльністю, через участь у конкурсах на отримання грантів від благодійних фондів чи організацій, через індивідуальний фандрейзинг.
Саме для підготовки проектів до участі у конкурсах грантодавців 25 березня 2011 року у залі засідань міськвиконкому був проведений семінар для керівників навчальних закладів та громадських організацій на тему «Фандрейзинг як засіб залучення додаткових фінансових ресурсів». Учасники семінару отримали матеріали щодо підготовки та впровадження соціально значущих проектів, перелік та коротку інформацію про діючі українські та міжнародні фонди та організації. 

На сьогодні школам вкрай не вистачає бюджетного фінансування для забезпечення якісного та безпечного навчального процесу. Більшість проблем вирішуються зусиллями керівництва, педагогічного колективу, батьківських комітетів, спонсорів. Є багато прикладів небайдужості й самих дітей, котрі створюють волонтерські групи та проводять різноманітні акції та аукціони. 

Слід пам’ятати, що громада має достатньо не матеріальних ресурсів (час, волонтерська праця, інформація), які можуть бути фінансово підтримані благодійними фондами, грантодавцями. Лишається об'єднати все необхідне в один проект та успішно його реалізувати.
Тож, бажаємо всім успіху. Консультацію можна отримати в управлінні економічного розвитку Роменської міської ради, кабінет 26, тел. 2-26-68. 


Управління економічного розвитку Роменської міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa