Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інспекція інформує
31.03.2011
 Шановні громадяни !
 
 Наказом ДПА України від 31.01.11р. №58 затверджено нову форму Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб, яку необхідно подавати щомісячно до 20 числа всім зареєстрованим юридичним та фізичним особам до Роменської МДПІ за адресою: м.Ромни, вул. Пролетарської солідарності, 37б, тел. для довідок 5-13-59, 5-31-40, 5-13-61.

 
« Нова звітність» в запитаннях та відповідях
 Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб – нова форма звітності, яка запроваджена Податковим кодексом України. Про цю нову звітність розповідає завідувач сектору масово-роз»яснювальної роботи та звернень громадян Роменської МДПІ Валентина Юрченко.
 
Валентино Анатоліївно, хто ж все таки зобов’язаний подати нову декларацію з податку на доходи фізичних осіб?
– Податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб зобов’язані подавати особи, що мають статус податкових агентів.
 
– А хто є податковим агентом?
– Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Податкового Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм.
 Тобто, особи, які мають статус податкових агентів, повинні щомісяця подавати до органів податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь платників податків, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.
 
– Підприємці, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, теж є податковими агентами і повинні подати декларацію?
– Так. Всі суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від способу оподаткування, включаючи «фіксовщиків», «єдників», а також тих, хто тимчасово призупинив свою діяльність повинні були подати до 21 березня 2011 року зазначену декларацію за січень та лютий місяці окремо. Надалі подавати її потрібно щомісячно не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним, тобто слідуюче подання звітності до 20 квітня 2011р. і т.д.
 
– А якщо підприємець не нараховував доходів?
– У разі відсутності нарахування доходів декларація подавалась за січень-лютий 2011р. без відображення показників, тобто «з прочерками», згідно листа ДПА України від 25.03.11 № 8235 /7/17-0217 були внесені зміни і податковi агенти, якi не мають найманих працiвникiв та не здiйснюють нарахувань доходiв фiзичним особам, можуть не подавати щомiсячну декларацiю з податку з доходи фiзосiб за відповідний звітний період.
 
 Скасовані також штрафні санкції до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємцям у зв'язку з порушенням термінів подання вищезазначеної податкової декларації за минулі звітні періоди (січень-лютий 2011 року).
 Такi заходи вжито для того щоб уникнути додаткового навантаження на платникiв податкiв i витрат часу, пов'язаних iз заповненням та поданням вищезазначеної звiтностi і діятимуть до внесення вiдповiдних змiн до Податкового кодексу або ухвалення нових нормативно-правових актiв.
 
- Чи є ще якась нова звітність з податку на доходи фізичних осіб?
– Так, хочу звернути увагу знову ж таки всіх податкових агентів на ще одну форму звітності – так звану форму 1-ДФ. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який, до речі, потрібно подавати в електронному вигляді.
 
– Чи передбачені Податковим кодексом України штрафні санкції за несвоєчасне подання звітності (ф. 1-ДФ)?
– Так, за неподання, або подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку (ф. 1-ДФ) - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
 Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
 
 Зарплата у конвертах не проходить
 
 Питання дотримання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати постійно перебуває в зоні особливої уваги податківців міста. Головним напрямком їхньої роботи є виявлення, руйнування схем ухилення від оподаткування та упередження отримання тіньових доходів. Вони активно протидіють цьому загрозливому явищу для економіки держави. 

 Громадяни мають знати, що держава захищає їхні соціальні та матеріальні інтереси лише на величину трудового внеску, тобто легально отриманої зарплатні та сплачених податків та внесків до соціальних фондів. Легально виплачена заробітна плата - це, перш за все, найпростіший засіб вирішення існуючих соціальних проблем – виплата лікарняних, компенсації у випадку втрати працездатності, страхування на випадок безробіття.
 Вміло замаскована вигода керівника чи власника не викликає занепокоєння у пересічних громадян. Прикро усвідомлювати, що отримавши зароблені гроші, молодь навряд чи замислюється про своє майбутнє. Переступивши закон, роботодавці підштовхують до цього й своїх працівників, спокушаючи можливістю приховати зарплату від оподаткування й замовчуючи про можливі наслідки. 
 
Заробітна плата в «конверті» позбавляє працівника одержати зароблену пенсію за віком, адже ця сума прихована від оподаткування і на неї роботодавець не нараховував внески до Пенсійного фонду. До того ж до страхового стажу зараховується лише період, пропорційний сплаченій сумі. Тому, відпрацювавши календарний рік, можна «заробити» лише кілька місяців трудового стажу. Можна зважити, що «зекономиться», і що по-справжньому втратиться.
 Хочеться порадити: при влаштуванні на роботу найманим працівникам потрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись, і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.  Нагадуємо керівникам підприємств, установ та організацій про неприпустимість випадків виплати заробітної плати в «конверті», а громадянам бажаємо бути обачними і не дозволяти нечесним роботодавцям наповнювати свої кишені за ваш рахунок.
 
Декларування доходів громадян у 2011році
 
 З 1 січня 2011 р. проводиться кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2010 р.
 Уже який рік поспіль громадяни декларують свої доходи в умовах дії Закону України від 22.05.2003 р. № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб". (за текстом - Закон про ПДФО). На виконання вимог цього Закону наказом ДПА України від 04.01.2011 р. № 1 затверджено план організаційних заходів щодо проведення кампанії декларування з визначенням відповідальних осіб, графіками чергування працівників податкової служби з приймання декларацій. В цьому році на організацію роботи органів державної податкової служби в частині виконання Закону про ПДФО щодо подання громадянами декларацій в умовах деклараційної кампанії впливають норми Податкового кодексу України, передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та у вечірні години.

 Громадяни, які одержували у 2010 р. доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, доходи від осіб, які не мають статусу податкових агентів, або іноземні доходи, зобов'язані до 1 травня 2011 р. подати до податкового органу за місцем проживання декларацію за ф. № 1.
 Згідно із Законом про ПДФО обов'язок подання декларації виникає у разі:

- отримання окремих видів доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався (наприклад, доходи від продажу інвестиційних активів, у вигляді спадщини, цільової благодійної допомоги, суми заборгованості платника, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано ПДФО, та інші);
- отримання доходів від осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, тобто якщо орендар є фізичною особою, подарунки від фізичних осіб, а також допомога від благодійника - фізичної особи тощо);
- отримання іноземних доходів.

 Добровільне декларування доходів - це формування високої податкової культури громадян. Тому подання декларації громадянами – це не лише конституційний обов”язок кожного з нас, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян нашого міста.
 Незнання закону не звільняє від відповідальності, тому краще завітати до податкової інспекції до 1 травня 2011р. і виконати свій конституційний обов’язок.
 

 Валентина Юрченко, 
сектор МРР Роменської МДПІ
 

Подання податкової звітності в електронному вигляді – один із пріоритетних напрямів роботи податкової служби
 
 На даний час одним із пріоритетних напрямів роботи податкової служби є впровадження подання податкової звітності в електронному вигляді. На сьогоднішній день зусилля держави і податківців направлені на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності суб”єктами господарювання. І одним із загальних кроків на шляху до згоди між податковою службою і платниками податків є впровадження електронного документообігу. Фахівцями надається необхідна практична і консультаційна допомога по впровадженню і використанню системи електронної звітності, постійно ведуться роз”яснення відносно переваг подачі в електронному вигляді. Кількість таких платників, щодня збільшується.
 З минулого року для платників, шо звітують в електронному вигляді, реалізована можливість попереднього контролю за правильністю та достовірністю індивідуальних податкових номерів контрагентів. На сьогодні вже адаптовано до вимог Податкового кодексу близько 20 нових форм звітності.
 Роменська міжрайонна державна податкова інспекція рекомендує подавати звітність в електронному вигляді засобами Інтернет. Електронна звітність це швидкий, зручний та надійний спосіб подання звітності.
І
нформація, яка передається засобами Інтернет в електронному вигляді, надійно захищена та зашифрована. Це 100% захист від несанкціонованих переглядів та втручань. Ніхто, окрім платника податків та податкового органу, не має доступу до Вашої звітності.
Тому перехід на електронне звітування має очевидні переваги, серед яких:
-  економія робочого часу та коштів на придбання бланків;
-  гарантоване оперативне відстеження змін до форм звітності;
-  отримання електронного сервісу щодо арифметичного контролю за показниками декларації.
Шановні платники податків ! Відправка звітності до органів Державної податкової служби засобами Інтернет гарантія своєчасної доставки звітів.
Нагадуємо, що отримати компетентну консультацію щодо подання звітності в електронному вигляді і укладенню договорів можна в підрозділі інформатизації процесів оподаткування Роменської МДПІза адресою : м.Ромни, вул. Пролетарської солідарності, 37б, каб. 18, або за тел. 5-13-61.


 Роменська МДПІ
 
 
Декларуємо доходи, отримані у 2010 році!
 
Роменська МДПІ нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходіводержаних громадянами протягом 2010 року.

Звертаємо увагу, що цьогорічна кампанія проходить в умовах дії Податкового кодексу України, яким, починаючи з 2011 року, строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, установлено до 1 травня року, що настає за звітним. Таким чином, у 2011 році за наслідками 2010 звітного року податкову декларацію слід подавати до 1 травня.

Декларування у 2011 році доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог Закону України від 23 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” (далі – Закон №889), згідно з яким платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію для отримання податкового кредиту.

Фізична особа зобов’язана подати декларацію, якщо протягом 2010 року вона отримала: доходи (прибутки), які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті; іноземні доходи; доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від нерезидента, фізичної особи, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність).

Обов'язкове подання декларації також передбачено для громадян, які одержали в минулому році доходи від надання майна в оренду фізичним особам; доходи у вигляді виграшу в ігрових закладах; доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо); доходи від надання майна в оренду фізичним особам; доходи у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (коштів, майнових чи немайнових прав) у межах, що підлягає оподаткуванню; здавання квартир у найм у 2010р.; доходи отримані від продажу транспортних засобів за ціною, що не відповідає оціночній вартості; нецільову благодійну допомогу, якщо загальна сума отриманої допомоги протягом звітного року перевищує 1220 грн. та громадянин не мав права на отримання податкової соціальної пільги; суми заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, яка перевищує суму 434 грн. 50 коп., доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам, чи інші доходи, з яких протягом 2010 року податок не утримувався.

Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податковий кредит. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого,біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Законом №889 надано право подати декларацію на податковий кредит та отримати поверненнячастини сплаченого протягом 2010 року в бюджет податку з доходів. Умови, порядок надання податкового кредиту, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкового кредиту та обмеження щодо права на його нарахування визначені у ст. 5 Закону №889.
Подається декларація до державної податкової інспекції за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті). Декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою таким платником податку здійснювати таке заповнення.

Громадянин, який подає річну податкову декларацію, має право безпосередньо в податковій інспекції за місцем проживання отримати безкоштовно бланк декларації та додатки до неї, а також консультаційну допомогу фахівців з її заповнення. Безоплатно отримати консультацію щодо заповнення декларації можна в Інформаційно-довідковому департаменті державної податкової служби з 8 год.00 хв. до 20 год.00 хв.(крім суботи та неділі) за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007.

Шановні громадяни!
Завітайте у зручний для Вас час до податкової інспекції за місцем проживання, де створені всі необхідні умови для вчасного подання декларацій. Заповніть та подайте декларацію. Висловлюємо Вам щиру вдячність за Ваш свідомий крок – декларування доходів.
Нагадуємо, що своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту кожного.
 
Шановні платники податків! Податковий кредит – це реальність!
 
Громадяни, які бажають отримати податковий кредит подають річну податкову декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання (за реєстрацією в паспорті) за наслідками 2010 року.
До складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені громадянином документально, а саме:
- частина суми процентів за іпотечним кредитом;
- сума коштів, сплачених громадянином на користь закладів освіти за навчання як самого громадянина, так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- сума витрат на сплату страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина, так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- суми витрат із штучного запліднення;
- оплата вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
- сум коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого,біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (пп.5.3.7. п.5.3 ст.5 Закону №889);
суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (з 23.07.2010 р.)

Податковий кредит може бути нарахований резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2010 року як заробітна плата.
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Звертаємо увагу
, що у зв’язку із введенням в дію Податкового кодексу України, строк подання податкової декларації для платників податку на доходи фізичних осіб установлено до 1 травня року, що настає за звітним. Отже, у 2011 році платники податку можуть реалізувати право на податковий кредит за наслідками 2010 року, подавши декларацію до 1 травня поточного року.
 
 Роменська МДПІ
 
 Зарплата в «конвертах» - сучасне рабство
 
 Поширеною серед працедавців залишається виплата заробітної плати в «конвертах». Їх прагнення економити на фонді оплати праці зустрічає згоду працівників отримувати «тіньову» з/плату.

 Виплата з/плати – річ, безумовно, приємна. Проте коли її виплачують у «конверті», відчуття щастя поступово зникає, надто коли замислитися про пенсійне майбутнє. Громадяни, які погоджуються отримувати з/плату в «конвертах», не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності та наражають себе на неприємності. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми з/плати. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії в майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, тощо.

 Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля. Звернувшись по захист своїх прав, наприклад, до суду, працівник не матиме жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї зарплатні.
 
Отримуючи з/плату в «конвертах», працівник сам вчиняє серйозне правопорушення – ухилення від оподаткування, оскільки до бюджету не надходять податки і збори з такої з/плати. Це в свою чергу впливає на рівень фінансування установ бюджетної сфери, а також впливає на забезпечення мало захищених верств населення. Тому замислитися над цим питанням необхідно вже сьогодні. Аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну з/ плату, найманому працівникові необхідно наполягати на виплаті зарплатні з дотриманням вимог чинного законодавства.
 

 Роменська МДПІ
 
 
Питання, які обговорювались під час„гарячої лінії” в Роменській МДПІ
 
31 березня 2011 року у Роменській МДПІ відбулась «гаряча» телефонна лінія з актуальних питань оподаткування, яка присвячувалась питанням оподаткування податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком для фізичних осіб. З громадянами спілкувалася начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб та майнових податків управління оподаткування фізичних осіб Роменської МДПІ Лариса Олександрівна Кузьома. Пропонуємо вашій увазі її відповіді на ряд запитань, що прозвучали під час спілкування.
Платників податків, цікавили слідуючі питання:
  Коли і куди слід подати річну податкову декларацію?
  Річна податкова декларація подається до Роменської МДПІ, тобто за місцем проживання громадянина до 1 травня 2011р., а можна також надіслати поштою з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну подання.
Якими документами підтверджуються витрати, що включаються до складу податкової знижки (кредиту)?
 Відповідно до пп.166.2.1 п.166.2 ст.166 розділу ІVПодаткового кодексу України від 02.12.10р.№2755-ІV до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року платником податку витрати, підтверджені платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів. У зазначених документах повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
 Працівник звільнився з підприємства 31 січня 11р. Чи надається на цей час податкова соціальна пільга?
 Так , з 1 січня 2011р. ПСП надається також і в місяці звільнення. Це випливає з норм пп.169.3.4 ПК, згідно з яким ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник був звільнений. Тобто ПСП надається, незважаючи на кількість відпрацьованих днів протягом такого звітного місяця.
- Який вибір розміру податкової соціальної пільги та строк іі дії?»
 - Відповідно до ст. 169.3.1. Податкового кодексу України від 02.12.10р. №2755-VI у разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір, крім випадку , передбаченого, якщо особа утримує двох і більше дітей, у т.ч. дитину – інваліда. Для цього додаються відповідні підтверджуючі документи.
 Роменська МДПІ
 
 У кампанії «Декларування 2011» беруть участь волонтери
 
 З 1 січня 2011 р. проводиться кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2010 р. З початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році, Роменською МДПІ розгорнуто широкомасштабну масово-роз’яснювальну та агітаційну роботу. Її основна мета – забезпечення добровільного декларування доходів громадян, досягнення взаєморозуміння з платниками податків та формування високої податкової культури населення.
 

 Уже який рік поспіль громадяни декларують свої доходи в умовах дії Закону України від 22.05.2003 р. № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" . На виконання вимог цього Закону наказом ДПА України від 04.01.2011 р. № 1 затверджено план організаційних заходів щодо проведення кампанії декларування з визначенням відповідальних осіб, графіками чергування працівників податкової служби з приймання декларацій.
 В цьому році на організацію роботи органів державної податкової служби в частині виконання Закону про ПДФО щодо подання громадянами декларацій в умовах деклараційної кампанії впливають норми Податкового кодексу України, передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та у вечірні години.
 До проведення кампанії декларування залучаються волонтери податкової служби – студенти навчальних закладів міста. Головне завдання співпраці податківців та волонтерів – якісно провести кампанію декларування, донести необхідну інформацію до кожного громадянина краю. Волонтерів також забезпечено друкованою продукцією: листівками, пам’ятками для розповсюдження серед громадян.
Громадяни, які одержували у 2010 р. доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, доходи від осіб, які не мають статусу податкових агентів, або іноземні доходи, зобов'язані до 1 травня 2011 р. подати до податкового органу за місцем проживання декларацію за ф. № 1.
 Згідно із Законом про ПДФО обов'язок подання декларації виникає у разі:
- отримання окремих видів доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався (наприклад, доходи від продажу інвестиційних активів, у вигляді спадщини, цільової благодійної допомоги, суми заборгованості платника, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано ПДФО, та інші);
- отримання доходів від осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, тобто якщо орендар є фізичною особою, подарунки від фізичних осіб, а також допомога від благодійника - фізичної особи тощо);
- отримання іноземних доходів.
 Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податковий кредит. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом та ін.
 Також, для інформування громадян у ЗМІ активно публікуються роз’яснення з питань декларування та проводяться виступи керівників і провідних фахівців податкових органів.
 У пригоді громадянам стають також брошури, пам’ятки, буклети, листівки з питань порядку подання річних декларацій, які розповсюджуються під час волонтерських заходів, що проводяться податковими органами.
 До проведення кампанії декларування залучаються волонтери податкової служби – студенти навчальних закладів міста. Головне завдання співпраці податківців та волонтерів – якісно провести кампанію декларування, донести необхідну інформацію до кожного громадянина краю. Волонтерів також забезпечено друкованою продукцією: листівками, пам’ятками для розповсюдження серед громадян.
 

 Добровільне декларування доходів - це формування високої податкової культури громадян. Тому подання декларації громадянами – це не лише конституційний обов”язок кожного з нас, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян нашого міста.
Незнання закону не звільняє від відповідальності, тому краще завітати до Роменської податкової інспекції до 1 травня 2011р. і виконати свій конституційний обов’язок.
 Сподіваємося, що громадяни також свідомо поставляться до вимог Закону і своєчасно виконають свій конституційний обов’язок задекларувавши свої доходи
 

Валентина Юрченко сектор МРР
 Роменської МДПІ
 
 
 
 Прибуток – дохідна частина держави
 
 Важливим завданням економічної політики будь-якої держави є наповнення дохідної частини державного та місцевих бюджетів, адже від цього залежить розвиток і стан економіки держави в цілому, соціально-економічний розвиток регіонів, добробут населення.
 Одна з передумов стабільного розвитку ринкових відносин – наявність певних фінансових ресурсів на території адміністративних одиниць і право розпоряджатися ними.

 За результатами господарської діяльності підприємств м. Ромни та Роменського району за 2010 рік із 173 підприємств, що подали декларації з податку на прибуток, по 115 підприємствах (66,5%) рівень податкового навантаження склав більше 1% (це співвідношення нарахованої суми податку до валових доходів). Тісна співпраця, взаємопорозуміння та зацікавленість самих підприємств підвищувати свою дохідну частину привели до очікуємих результатів. Найбільш добросовісними платниками податків були ЗАТ “Фірма “Роменська ГТФ ЛТД” (керівник Лакіза О.В.), ПОСС «Роменський ринок» (керівник Муха М.І.), ДП “Роменський лісгосп” (керівник Закусило О.М.), ВАТ “Геотехніка” (керівник Чаус Л.І.), ТОВ ВКФ «Біловод-Сільгосп-Постач» (керівник Карєв М.О.), ПРРСС Коопзаготпром» (керівник Новіков М.В.), ПП «Рубін» (керівник Фесун Л.В.), ТОВ «Будпартнер» (керівник Северин Л.В.), ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс» (керівник Корчака В.Г.), ДП «Аква-сервіс» ПП «Еліпс» (керівник Агаханян А.А.), ПП «Спецкомплект» (керівник Мокій О.М.) та інші. Разом з тим, по 48 підприємствах податкове навантаження склало менше 1%, а по 10 – взагалі нульове. Причини таких показників різні - спад виробництва та недобросовісність деяких платників податків у виконанні свого конституційного обов`язку – повного нарахування та своєчасної сплати податкових зобов`язань.
            Низький відсоток навантаження мають такі підприємства, як ТОВ «Урожайна країна" – 0,02% (керівник Птушко Д.Ю.), ДП «Талан-торг» РКВТО «Талан» - 0,09% (керівник Чмихун В.І. ), ТОВ «Ліберті» - 0,12% (Білаш В.І.), ДП ДАК «Хліб України» Роменський КХП – 0,12% (керівник Рішняк А.М.), КП «Ромнитеплосервіс» - 0,02% (керівник Беседа В.К.), ЦРА № 17 – 0,27% (керівник Золотар Т.В.), КП «Торговий дім» - 0,31% (керівник Грек А.А.), ТОВ «Легіон-плюс» - 0,46% (керівник Еднев О.П.), ПП «Альтер –девіс» - 0,54% (керівник Дехніч В.А.), КП Аптека №202 м.Ромни – 0,51% (керівник Кубрик Г.М.), КП «Ромникомунтепло» РМР» - 0,07% (керівник Кунцевич Г.О. ), ТОВ «Оазис-центр» - 0,84% (керівник Могилка Ю.Г.) та інші.

 Податкова інспекція постійно проводить роботу по відпрацюванню даної категорії платників. З метою посилення контролю за діяльністю підприємств із низьким податковим навантаженням та посилення взаємодії структурних підрозділів державної податкової служби по запобіганню ухилень від оподаткування, працює робоча група по контролю за діяльністю таких підприємств та покращення роботи в напрямку зменшення їх кількості. На засіданні кожне підприємство розглядається в розрізі його діяльності, та піднімаються проблемні питання у виведенні даних підприємств на реальний рівень сплати.
 Роменська МДПІ тісно взаємодіє з органами місцевого самоврядування. По закінченню кожного звітного кварталу постійно надсилаються листи про підприємства, які мають низьке податкове навантаження з пропозиціями розірвання договорів оренди та розірвання контрактів з керівниками підприємств, які не забезпечують надходжень до бюджету. При аналізі господарської діяльності окремих товариств виникає запитання: навіщо власники таких товариств їх створювали? Навіщо держава витрачає кошти на реєстрацію таких платників податків, навіщо вони займають ті орендовані приміщення (наприклад, у державному секторі), які могли б орендувати інші платники податків та приносити користь державі, піклуючись про добробут незахищених соціальних верств населення? Роками здійснюючи господарську діяльність, вищевказані підприємства та товариства у податковій звітності відображають як результат своєї діяльності нульові або мінімальні податкові зобов’язання.

 Малоприбутковість таких підприємств негативно впливає на наповнення бюджету, а саме, з бюджетів усіх рівнів фінансуються соціальні виплати малозабезпеченим верствам населення, виплата пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, видатки на проведення програм і заходів щодо соціального захисту інвалідів, надання кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання житла, та інші видатки.
У своїй подальшій роботі ми розраховуємо на розуміння та підтримку громадського суспільства, на налагодження партнерських відносин між податковою службою та платниками податків, що дасть змогу в першому кварталі цього року виконати завдання, які поставлені перед державною податковою службою та перед державою в цілому.
 
 
Відділ адміністрування податку на прибуток Роменської МДПІ
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa