Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Пт, 10 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Не забудьте задекларувати свої доходи!
08.04.2011

Про декларування громадянами своїх доходів отриманих у 2010 році, мова йшла на прес-конференції, яку провів для місцевих ЗМІ заступник начальника Роменської МДПІ Віталій Колпак.

- Віталіє Володимировичу, чи є якісь нововведення щодо декларування доходів, враховуючи, що з 1 січня живемо за новим Податковим кодексом України?

- Оскільки декларуємо доходи, отримані з будь-яких джерел, за минулий, 2010 рік, то і керуватися маємо вимогами Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року. Суттєвих відмінностей щодо декларування доходів фізичних осіб поточного року не буде. Відповідно до закону, платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію або мають право подати декларацію, щоб отримати податковий кредит та повернути з бюджету раніше сплачений податок на доходи фізичних осіб. Відповідно до норм Податкового кодексу, починаючи з 2011 року термін декларування доходів фізичних осіб продовжено. Вже в 2011 році за наслідками 2010-го звітного року податкову декларацію слід подавати до 1 травня. Та оскільки останній день подачі декларації - 30 квітня випадає на суботу (вихідний), його перенесуть на 3 травня.

- Які з отриманих доходів маємо задекларувати?

- Йдеться про доходи, які не було оподатковано під час їх нарахування чи виплати, або ж вони були отримані від особи, яка не мала статусу податкового агента. Приміром, ви заплатили робітникам, що відремонтували ваше помешкання, або ж самі отримали винагороду. Особисто ви чи замовники названих послуг не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Отож утримати, а потім сплатити податки не мали жодних підстав. Відтак суму винагороди, отриману за надані послуги, необхідно задекларувати та сплатити з неї податок на доходи фізичних осіб. Це ж стосується і прибутку, виплаченого громадянином іншої країни, зарплати, отриманої за кордоном. Задекларувати потрібно і вартість подарунків, доходи від надання майна в оренду громадянам, інвестиційні прибутки, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, тощо.

- Що може слугувати підставою для отримання податкового кредиту?

- Для цього необхідно подати річну декларацію про доходи за наслідками 2010 року в податкову інспекцію за місцем проживання. Відповідно до вимог Податкового кодексу, це слід зробити до 1 травня, а не впродовж року, як було раніше. До складу податкового кредиту включаються фактичні і документально підтверджені витрати громадян. Вони стосуються частини суми процентів за іпотечним кредитом, а також коштів, сплачених закладам освіти за навчання як самого громадянина, так і членів його сім’ї першого ступеня спорідненості.
Радив би всім, хто бажає скористатися правом на податковий кредит, не зволікати з поданням декларації. Повернення надміру сплаченого податку здійснюється впродовж 60-ти днів від дати подання декларації


- Як заповнити бланк декларації, куди її подавати і де можна отримати вичерпну інформацію про це?

- Декларацію про доходи необхідно подавати до державної податкової інспекції за місцем проживання, там же можна безкоштовно отримати і відповідний бланк. Якщо у когось виникнуть труднощі з заповненням цього документа, податківці допоможуть вам. Відповідно до вимог законодавства платник робить це самостійно, але це може виконати за нього і нотаріально уповноважена особа.

- Що порекомендуєте потенційним декларантам?

- Насамперед, не відкладати візит до податкової. Завітайте до нас у зручний для Вас час та задекларуйте свої доходи! В свою чергу ми зробимо все, аби створити сприятливі умови громадянам, які приходять до нас, щоб подати декларацію про доходи за минулий рік.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa