Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Нд, 5 квітняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Чи знаєш ти свої права?
02.06.2011

1 червня 2011 року під час святкових заходів в міському парку культури і відпочинку, присвячених Дню захисту дітей Роменським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено соціологічне опитування «Чи знаєш ти свої права?». До проведення опитування залучено волонтерів з числа студентів Роменського коледжу КНЕУ. Всього опитано 235 дітей. 


Вікові групи опитаних розділилися таким чином: до 10 років – 4 %; 10-12 –60%; 13-15 років –26%; старше 16-18 років – 10%. Серед опитаних 60% дівчаток та 40% хлопчиків. На запитання «Чи знаєш ти свої права?» 66% опитаних дітей дали ствердну відповідь, 29% зазначають про недостатні знанні з цього питання і лише 5 % зовсім не знають своїх прав. 

Переважна кількість опитаних отримала інформацію про свої права зі ЗМІ (Інтернет, телерадіопередачі, друковані видання) - 55%, у школі - 40% та від батьків – 12 %. На думку 67% дітей, дорослі сприймають їх як особистість. 


Дитяча думка враховується дорослими при вирішенні всіх питань, що стосуються їхнього життя (40%), з питань навчання та вибору майбутньої професії (18%), купівлі речей та одягу (17%), з питань планування та розподілу родинного бюджету (8%).
76% дітей в тій чи іншій мірі стикалися з порушенням своїх прав. Переважно це - обмеження свободи дій, втручання дорослих в особисте життя дитини, ігнорування думки та свободи висловлення. 


«Найзліснішими» порушниками прав дитини є їх однолітки (28%) та батьки (26%). 55% опитаних зазначають, що вони мають менше прав ніж дорослі; 17% впевнені, що мають такі ж права як і дорослі; 16% говорять про те, що у них немає прав доки їм не виповниться 18 років. 7% опитаних дітей не можуть порівняти свої права і права дорослих і 5% впевнені, що у них більше прав, ніж у дорослих. 

Кожен, хто взяв участь в соціологічному дослідженні, отримав інформаційну листівку «Ти маєш право…» від служби у справах дітей.
Найбільшу увагу дітей привернула демонстрація мультфільмів «Азбука права». Це спільний проект ЮНІСЕФ та «Смішариків», де на прикладі мультиплікаційних героїв, діти ознайомилися з деякими положеннями Конвенції ООН про права дитини.


Валентина Жогло,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa