Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
ІІ Всеукраїнська з міжнародною участю наукова конференція "Краєзнавство: науково-методичний та практичний аспекти"
17.06.2011

15-16 червня 2011 року відбулася ІІ Всеукраїнська з міжнародною участю наукова конференція "Краєзнавство: науково-методичний та практичний аспекти".

Організатором конференції під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту став Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Конференція пройшла за підтримки Сумської обласної громадської організації "Фонд регіональних досліджень", Головного управління зв'язків з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації. 

Партнерами цьогорічної конференції є Сумська обласна організація національної спілки краєзнавців України, Белгородский национальный исследовательский университет, Курский государственный университет (Российская Федерация), Сумський державний університет, а також Роменська міська рада та Роменська районна державна адміністрація.

У цьому році краєзнавча діяльність освітян області знайшла підтримку громадських організацій Сумщини, а саме: завдяки плідній співпраці Сумського ОІППО та Сумської обласної громадської організації "Фонд регіональних досліджень" за підтримки Сумської обласної державної адміністрації в області розпочато реалізацію комплексного за характером і унікального за своїм змістом та очікуваними результатами регіонального проекту "Сумщина краєзнавча". 

Дана конференція є стартом проекту, у рамках якого планується проведення цілого ряду заходів: створення відкритої електронної Інтернет-енциклопедії "Сумські літописи" на вікі-сайті Sumy Wiki, організація каскадних тренінгів з вікі технологій для педагогів області, проведення регіонального конкурсу вчительських та учнівських проектів "Велика історія малої батьківщини", присвяченого 72 річниці утворення Сумської області.

Суттєву підтримку розвиткові освітянського краєзнавства постійно надає Сумська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та її голова Корнієнко О.М.

Основні напрями роботи конференції:

1. Методика історико-краєзнавчої роботи та музейна педагогіка у закладах освіти.
2. Видатні особистості рідного краю.
3. Літературне краєзнавство в координатах вітчизняного та світового письменства
4. Духовність, особистість, патріотизм як чинники суспільного розвитку.
5. Історія національних меншин в контексті регіональних особливостей.
6. Велика Вітчизняна війна та її слід в історії малої батьківщини.
7. Економічні аспекти регіонального розвитку України.
8. Географічне краєзнавство.
9. Культурно-мистецькі перлини рідного краю.
10. Краєзнавчі розвідки: минуле та сучасне очима науковців-дослідників.
11. Етнографія і фольклористика України.

Учасників конференції привітав листом Голова Національної спілки краєзнавців України, академік НАН України, Герой України Петро Тимофійович Тронько. З вітаннями особисто звернулися Над'ярний С.В., заступник начальника головного управління зв'язків з громадськістю Сумської облдержадміністрації; Розторгуєва Н.Б., депутат Сумської обласної ради IV – V скликання; Панченко СМ, заступник голови Сумської міської ради з питань діяльності виконавчих органів влади.

На пленарному засіданні були розглянуті теоретичні та практичні аспекти стану розвитку краєзнавства в Україні, зокрема на Сумщині, а також відбулася презентація вікі проекту "Сумські літописи".

Розробкою та науковим супроводом проекту опікуються Луценко С.М., проректор СОІППО з наукової роботи; Петрова Л.Г., кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційно-комунікаційних технологій; Ніколаєнко С.П., старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Проект відображає якісно нові вимоги до освіти, висунуті Президентом України в указі № 926/2010 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", згідно з яким 2011 рік оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства. У зв'язку з цим становлення інформаційної культури, розвиток мережевої взаємодії та педагогічних спільнот в мережі Інтернет є одним з напрямків діяльності освітян області. Формування віртуального навчального простору викликане прагненням поєднати існуючий педагогічний досвід з новими інформаційними технологіями. Ключову роль у процесі такого поєднання відіграє використання сервісів WEB 2.0 у післядипломній педагогічній освіті.

По закінченню пленарного засідання в центрі інформаційних технологій Сумського ОІППО відбувся майстер-клас "Практичне впровадження вікі технологій у краєзнавчу діяльність педагогів", на якому учасники конференції детально познайомилися з вікі сайтом проекту та спробували свої сили у роботі на сайті за вікі технологією.

16 червня учасників конференції гостинно вітала Роменщина. За сприяння Роменського міського голови Калашника М.К. та голови Роменської районної державної адміністрації Сєріка В.П. були організовані секційне засідання конференції, майстер-клас з вікі технологій та екскурсія визначними місцями Державного історико-культурного заповідника "Посулля". 

Результатом роботи конференції стала Резолюція учасників. У ній відзначено, що головним досягненням конференції є формування єдиного бачення стратегії розвитку краєзнавства в регіоні, спираючись на фундаментальні основи наукових і педагогічних традицій, що склалися на Сумщині, та сучасні інформаційно-комунікаційні технології.

За інформацією сайту: www.soippo.edu.ua    

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa