Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Сб, 28 березняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
У Ромнах проведено конкурс волонтерських проектів щодо формування здорового способу життя та профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі
30.06.2011

У травні 2011 року відділом у справах сім'ї та молоді, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено конкурс волонтерських проектів щодо формування здорового способу життя та профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі. Переможцем став проект «Вплив нікотину на організм людини» волонтерського загону «Надія» спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. П.І.Калнишевського. 

Метою проекту визначено запобігання поширенню тютюнопаління та викорінення цього явища серед підлітків засобами пропагування здорового способу життя.
У ході реалізації проекту проведено анкетування учнів старших і середніх класів та соціологічне опитування дорослого населення різних вікових категорій. 

До анкети для учнів були включені питання:
• Чи палите Ви?
• У якому віці вперше спробували палити?
Як показали результати дослідження, серед учнів 5-7 класів палять 2,1% і пробували палити у віці 8-10 років 17,5%; серед учнів 7-10 класів палять 4,8% учнів, а пробували палити у віці 8-14 років-28%.
Також в анкеті ставилися питання:
• Чи палять твої батько і мати?
• Чи палять батьки в квартирі? 

Отримано наступні відповіді: палять 42% батьків і 8% матерів і дуже небезпечне те, що 14% курців палять в квартирі.
Напевно, дорослі не знають, що людина, яка провела в накуреному приміщенні понад годину, отруюється так само, як людина, що викурила 4 сигарети. Рідні й близькі не зі своєї вини стають «пасивними курцями». 

Волонтерів зацікавила проблема куріння серед дорослого населення нашого міста і вони опитали 98 чоловік різних вікових категорій і виявилося, що палять 57% відсотків серед опитаних, причому, 59% почали палити до 18 років, а 41% після 18. Тільки 89% курців вважають, що куріння шкодить їхньому здоров’ю, 71,4% пропонують заборонити рекламу, 18,6% - залишити рекламу і 10% - розширити рекламу. 

Як ви бачите, серед опитаних курців не всі вважають, що паління шкодить їхньому здоров’ю, та статистичні, довідкові матеріали, зібрані учасниками проекту, свідчать про згубний вплив нікотину на здоров’я людини. Щоб донести цю інформацію до молоді, волонтерами СЗОШ №1 організовано агітбригаду. 

«Ми, молодь, - майбутнє своєї країни, у прагненні щастя й здоров’я єдині. Звички шкідливі хай йдуть в небуття, ми за здоровий спосіб життя!» Під таким девізом пройшли виступи агітбригади «За життя» в пришкільних таборах та заміському таборі «Вогник».
Заключним етапом реалізації проекту стала публічна презентація матеріалів дослідження, яка відбулася в рамках проведення заходів до Дня Конституції України та Дня молоді. У ході мультимедійної презентації волонтери ознайомили присутніх з методами, які були використані під час дослідницької роботи і продемонстрували переконливі статистичні дані, зібрані з різних джерел інформації, про згубний вплив нікотину на організм людини. 

З кожним роком усе більше свідомої молоді обирає здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження і зміцнення здоров’я. Адже здоров’я є тим чарівним ключем, який відчиняє двері до можливостей прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього. Зроби і ти свій вибір на користь здорового життя! 


Валентина Жогло,
директор Роменського міського центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa