Головна Міські новини Міська довідка Фотогалерея Форум Сьогодні Вт, 20 серпняУкраїнські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Шановні гості нашої сторінки!

Радий нагоді висловити Вам своє щире захоплення нашим чарівним містом, одним із міст-старійшин України, що здавна зажило слави економічного й культурного центру регіону. А в XVIII-XIX століттях - ще й торгової столиці України, - тут, у Ромнах, вирував славетний Іллінський ярмарок, який у свій час поступався тільки Нижегородсткому. Тут любив ярмаркувати Великий Кобзар. Саме в Ромні всесвітньовідомим скульптором і кінорежисером нашим земляком І.П.Кавалерідзе збудований перший у світі монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку…

З повагою міський голова
Салатун Сергій Андрійович
Податкова інформує
21.07.2011

Не забудьте сплатити земельний податок

Роменська МДПІ нагадує громадянам, що згідно Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводяться органами податкової служби, які видають до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про нарахування податку. Податок фізичними особами сплачується протягом 60-ти днів з дня вручення повідомлення. Тобто земельний податок необхідно сплатити з 1 липня по 30 серпня 2011року. 

Також Податковим кодексом встановлено перелік громадян які звільнені від сплати податку: 

- інваліди 1 та 2 групи;
- громадяни що виховують 3 і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери;
- громадяни члени сімей яких проходять військову службу;
- особи які користуються пільгами згідно з Законом "Про статус ветеранів війни, гарантії соціально захисту";
- громадяни, яким видано посвідчення, що вони постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У разі несвоєчасної сплати податку законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.
Шановні громадяни ! Якщо у вас виникають питання по сплаті земельного податку звертайтесь до Роменської МДПІ каб. 5, або за тел. 5-13-55. 

Негайте часу, сплатіть своєчасно!


Чи підлягають оподаткуванню суми матеріальної допомоги та індексації стипендії, що виплачуються зі стипендіального фонду?

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс), статтею 165 якого визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

Так, зокрема, згідно з пп. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2011 році - 1320 грн.). Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Що стосується сум будь-яких заохочень (премій, матеріальних допомог тощо), що виплачуються студенту (слухачу) з стипендіального фонду навчального закладу, а також сум індексації стипендії, то оскільки в ст. 165 Кодексу відсутні прямі норми щодо їх невключення до оподатковуваного доходу платників податку, то вони підлягають оподаткуванню податковим агентом при їх нарахуванні (виплаті) згідно із відповідними нормами IV розділу Кодексу із застосуванням ставок п. 167.1 ст. 167 (15 та 17 %).

Крім того, податковий агент повинен повідомляти податковий орган про всі нараховані (виплачені) платникам податку суми доходів та нарахований та перерахований з них до бюджету податок у податковому розрахунку ф. N 1ДФ.


З 15 липня ДПС заступить на "чергування по країні"

З 15 липня Державна податкова служба запроваджує Інтернет-сервіс онлайнових консультацій для платників податків - "Черговий по країні".Про це йдеться у дорученні заступника голови ДПС України Олександра Клименка головам регіональних органів ДПС.
Щодня фахівці 27 регіональних податкових адміністрацій в режимі онлайн відповідатимуть на питання платників податків, надаватимуть роз'яснення щодо діючого законодавства тощо. Сервіс працюватиме з 10 до 17 години. 

На відміну від інших форм онлайнових консультацій, що впроваджувалися податковими органами до цього, спілкування з працівником Служби відбуватиметься на постійній основі та у реальному часі. Скористатися послугами "чергового по країні" можна буде з 15 липня за допомогою порталу "Бухгалтер.com.ua", або через офіційний веб-сайт ДПС України. Електронна звітність - ваш ключ до успіху.

Роменська МДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

Українські міста в Iнтернеті

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
МЕТА - Украин? Рейтин?сайтов
TyTa